ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

صالحی: کارفرمای راکتور اراک ایران است

نویسنده: احمد اعجازی

صالحی: کارفرمای راکتور اراک ایران است

صالحی امیری,صالحی نجف آبادی,صالحی بازیگر,صالحی منش,صالحی نیک,صالحی نسب,صالحی انرژی اتمی,صالحی خوانساری,عمران صلاحی,صالحی پیمان,راکتور اراک سیمان,راکتور اراک چیست,راکتور اراک بتن,راکتور اراک,راکتور اراک,راکتور اراک ویکی پدیا,راکتور آب سنگین اراک چیست,راکتور هسته ای اراک,راکتور آب سنگین اراک ویکی,راکتور آب سنگین اراک ویکی پدیا,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 03 مرداد 1395

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: خوشبختانه در پروژه بازطراحی راکتور اراک کارشناسان ایرانی تمام امور را در دست دارند و در این فرآیند صاحب، کارفرما و مجری پروژه خودمان هستیم.

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر صالحی در واکنش به موضوعات مطرح شده درباره احتمال بازطراحی راکتور اراک با استفاده از اعتبارات خود ایران گفت: قطعا روند بازسازی راکتور اراک طبق مفاد توافق هسته‌ای اجرایی شده و هر موضوعی که در برجام آمده به طور حتم بر اساس آن عمل می‌شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: خوشبختانه در پروژه بازطراحی راکتور اراک، کارشناسان ایرانی تمام امور را در دست دارند و در این فرآیند صاحب، کارفرما و مجری پروژه خودمان هستیم.

بنا بر گزارش خانه ملت، وی تصریح کرد: در جریان باز طراحی راکتور اراک، طراحی‌های صورت گرفته را به کشورهایی که در برجام متعهد شده‌اند، ارائه کرده و آن‌ها به کارشناسان ما مشاوره فنی می‌دهند و در نهایت پس از طراحی آن‌ها از نظر استانداردهای فنی تأیید می‌کنند.

راکتور IR – 40 اراک که یک راکتور تحقیقاتی آب سنگین است، طبق این سند به راکتوری با قدرت کمتر تبدیل خواهد شد که به جای اورانیوم خام در آن اورانیوم غنی شده مصرف می‌شود و در نتیجه پلوتونیوم کمتری در سال تولید خواهد کرد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت