ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

صالحی برجام معجزه بود

نویسنده: علی باستانی

صالحی برجام معجزه بود

 

علی اکبر صالحی,علی اکبر صالحی در جوانی,علی اکبر صالحی عراقی,علی اکبر صالحی در بیمارستان,علی اکبر صالحی عمل جراحی,علی اکبر صالحی چند فرزند دارد,علی اکبر صالحی ویکی,علی اکبر صالحی جراحی,علی اکبر صالحی دستگیر شد,علی اکبر صالحی ریاست جمهوری,رئیس سازمان انرژی اتمی,رئیس سازمان انرژی اتمی جهان,رئیس سازمان انرژی اتمی کیست,رئیس سازمان انرژی اتمی دولت روحانی,رئیس سازمان انرژی اتمی قبل از انقلاب,رئیس سازمان انرژی اتمی زمان شاه,رئیس سازمان انرژی اتمی در زمان شاه,رئیس سازمان انرژی اتمی ایران+روحانی,رئیس سازمان انرژی اتمی بین الملل,رییس سازمان انرژی اتمی قبل از انقلاب,

 

پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی: رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به سابقه موضوع هسته ای ایران گفت : کمتر کسانی باور می کردند این پرونده امروز پشت سر ما قرار گیرد. در حالی که ما را متهم به فعالیت های غیر صلح آمیز کرده بودند، پرونده بسته شد. این معجزه بود.

علی اکبر صالحی در مراسم معارفه معاونین جدید سازمان انرژی اتمی با اشاره به سالگرد برجام اظهار داشت: خداوند متعال را شاکریم که مقدر فرمود این پرونده ساختگی هسته ای نهایتاً بسته شود. این موضوع برای کسانی که در سیر تحول این پرونده از ابتدای تکوین تاکنون حضور داشتند، خیلی خیلی خوشایند و در عین حال غیر قابل باور است.

وی افزود: کمتر کسانی باور می کردند این پرونده امروز پشت سر ما قرار گیرد. در حالی که ما را متهم به فعالیت های غیر صلح آمیز کرده بودند، پرونده بسته شد. این معجزه بود. البته دوستان و عزیزان زحمت زیادی کشیدند. لیس للانسان الا ما سعی. خداوند چیزی را مجانی به کسی عطا نمی کند. مطابق قرآن، در جاهایی که انبیاء با بن بست کامل رو به رو می شدند، خداوند به کمکشان آمده است.

صالحی ضمن اشاره به نابلدی ها، ندانم کاری ها و بداخلاقی های سیاسی، گفت: چیزی که مهم است اینکه ما در بستر اسلام حرکت می کنیم.

معاون رییس جمهور خاطرنشان کرد: این انقلاب با ربنا الله و الله اکبر شروع شد و پیمان این ملت بزرگ با خداوند متعال باعث شد که در سخت ترین گردنه ها با یاری حق عبور کنند. این لطف، مشیت و قدرت الهی بوده است که ما موفق شدیم. خداوند می فرماید: وَ لا تَهِنوا وَ لا تَحزَنوا وَ اَنتُمُ الاَعلَونَ اِن کُنتُم مُؤمِنین. در این مضمون باید به ایمان توجه کرد.

دکتر صالحی با اشاره به جنگ تحمیلی و چند دهه تحریم کشور، افزود: مشکلات زیادی داریم اما در مقابل نعمت های الهی نظیر امنیت کشور واقعاً جای سجده شکر دارد. لَئِنْ شَکرْتُمْ لَاَزیدَنَّکمْ. اگر فراموش کنید، نعمت خدا قطع می شود. سازمان ملل چند روز قبل اعلام کرد ایران در زمینه سلامت هم گام های بلندی برداشته است.

وی ادامه داد: از 15 شاخص و هدف که تا سال 2020 ترسیم شده است، ایران به هشت هدف رسیده و به هفت هدف دیگر نیز بزودی می رسد. این علیرغم همه نابلدی ها، ندانم کاری ها و بداخلاقی های سیاسی است. اما چیزی که مهم است اینکه ما در بستر اسلام حرکت می کنیم.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: به شرطی که انسان هم به خدا توکل داشته باشد و هم در جهت کسب رضای او کار کند، خود خدا امور را اداره می کند. بعضی قلب ها مشغول دنیا هستند. عده ای هم فقط برای آخرت کار می کنند. اما قلب هایی هم هست که مشغول کسب رضایت خداست. اینها همواره خودشان را در محضر خدا و در معرض امتحان می بینند.

دکتر صالحی افزود: در جلوت که هیچ، که انسان از دوربین ها هم می ترسد. اما در خلوت اگر کسی محضر خدا را پیش خودش مجسم کند، حتی فکر به نادرست را هم به ذهن نمی آورد. اگر این چنین شدیم زندگی خیلی زیبا می شود. حتی سختی ها لین می شود. باید راه را پیدا کنیم. اساس اسلام اخلاق است. می فرماید: إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاقِ. تا جایی که می گوید عبادت بجز خدمت خلق نیست.

رییس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: انسان باید در مورد آنچه خداوند به او داده سپاسگزار باشد. در مورد آنچه فکر می کند دریغ کرده تفکر کند و در مورد آنچه از او می گیرد باید متذکر باشد. همه ما در زندگی با این واقعیت رو به رو بوده ایم.

معاون رییس جمهور تاکید کرد: در طول عمر اداری خودم با خدای خودم عهدی بسته ام که أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلی أَهلِها. یعنی امانات را به اهلش بسپاریم و شایسته سالاری کنیم و فرد مناسب در جای مناسب قرار گیرد. اصل این است.

دکتر صالحی با برشمردن صفات و حسن مدیریتی معاونین جدید سازمان گفت: مهندس رحیمیان خودش از سربازی به سرداری رسیده است. زحمت کشیده و با اخلاص و صداقت در هر مسئولیتی که به او واگذار شده خوب عمل کرده است. ایشان در مذاکرات دلسوزانه حکیمانه و عاقلانه عمل کرد.

رییس سازمان در خصوص معاونت توسعه مدیریت و منابع نیز گفت: باید مورد وثوق و اعتماد و خداترس باشد و بخصوص دلش برای قشر پایین سازمان بسوزد.

دکتر صالحی با اشاره به استقبال خوب مسئولان پروژه بین المللی ایتر در فرانسه از هیات ایرانی و تعیین دکتر بابازادگان به عنوان نماینده سازمان در این پروژه، گفت: اگر از من بپرسند مهمترین پروژه سازمان چیست، می گویم ایتر و گداخت. درست است که 40 سال دیگر به نتیجه می رسد اما اگر این نسل این کار را نکند ما بخشوده نخواهیم شد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت