ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

شیمون پرز: پوتین دشمن اروپا نیست

نویسنده: احمد اعجازی

شیمون پرز: پوتین دشمن اروپا نیست

شیمون پرز احمدی نژاد,شیمون پرز اصلاح طلبان,شیمون پرز کیست؟,شیمون پرز حمله به ایران,شیمون پرز قاسم سلیمانی,شیمون پرز ملعون,شیمون پرز متولد,شیمون پرز ایران,شیمون پرز سلیمانی,شیمون پرز نوروز,ولادیمیر پوتین ویکی پدیا,ولادیمیر پوتین و همسرش,ولادیمیر پوتین کیست,ولادیمیر پوتین,ولادیمیر پوتین جودو,ولادیمیر پوتین و خامنه ای,ولادیمیر پوتین در ایران,ولادیمیر پوتین فراماسون,ولادیمیر پوتین و همسرش,ولادیمیر پوتین همسر,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 17 مرداد 1395

رئیس سابق رژیم صهیونیستی اظهار کرد، رئیس‌جمهوری روسیه دشمن اروپا نیست و می‌تواند برای حل بحران سوریه همکاری موفقیت‌آمیزی با آمریکا داشته باشد.

به گزارش ایسنا، شیمون پرز، رئیس پیشین رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی با شبکه خبری راشاتودی خاطرنشان کرد: من معتقدم که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در حقیقت در قلب خود خواسته‌ای برای جنگ با اروپا ندارد بلکه می‌خواهد بخشی از اروپا باشد.

پرز در رابطه با روابط مسکو و واشنگتن ابراز اطمینان کرد که این دو طرف می‌توانند برای حل بحران سوریه با یکدیگر تعامل داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم آنها در حال حاضر با یکدیگر درباره وضعیت سوریه مذاکره می‌کنند و در این رابطه اهمیتی ندارد که چه چیزی گفته می‌شود. در نهایت آنها بدون تعامل قادر نیستند مشکلات را حل کنند.

رئیس سابق رژیم صهیونیستی با اشاره به روابط حاکم میان آمریکا و روسیه خاطرنشان کرد: فکر نمی‌کنم که هیچ یک از دو کشور مایل باشند وارد جنگ شوند. معتقدم نبردی که میان آنها وجود دارد، به این خاطر است که دو کشور می‌خواهند مردم خود را متقاعد کنند که طرف برتر هستند. جنگ سرد واقعی در گذشته به خاطر زمین، مواد اولیه یا ثروت نبود بلکه به این خاطر بود که رهبران آمریکا و روسیه می‌خواستند مردم کشورهایشان را متقاعد کنند که سیستم سیاسی هر کدام از آنها نسبت به دیگری بهتر است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره محتمل بودن توافق صلح میان اسرائیل و فلسطین در دوره بنیامین نتانیاهو، به دفاع از عملکرد نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پرداخت و ادعا کرد: او از راهکار تشکیل دو کشور حمایت می‌کند و می‌گوید که خواهان صلح است.

پرز ادامه داد: شاید روشی که او به کار می‌بندد، روش درستی نیست و بسیاری از افراد به همین ترتیب فکر می‌کنند اما این دلیل نمی‌شود که تلاش‌ها را متوقف کرد. حتی اگر دستیابی به توافق صلح نزدیک نباشد، تلاش‌ها در این راستا بخشی از صلح محسوب می‌شود.

پرز در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به فعالیت‌های داعش گفت، فکر می‌کند این گروه تروریستی در بلندمدت دوام نخواهد آورد و رویکرد ایدئولوژیک آن بی‌معنا است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت