ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

شیرینی «پرنسس بریجیت»؛ شیرینی روسیه‌ای

نویسنده: علی باستانی

شیرینی «پرنسس بریجیت»؛ شیرینی روسیه‌ای

 

شیرینی روسیه,شیرینی های روسیه,شیرینی کشمشی,شیرینی نارگیلی,شیرینی نخودچی,شیرینی گردویی,شیرینی دانمارکی,شیرینی ناپلئونی,شیرینی زبان,شیرینی پنجره ای,شیرینی برنجی,شیرینی خامه ای,آموزش شیرینی پزی,آموزش شیرینی پزی ساناز و سانیا,آموزش شیرینی پزی حرفه ای,آموزش شیرینی پزی+dvd,آموزش شیرینی پزی بدون فر,آموزش شیرینی پزی محمود,آموزش شیرینی پزی ساده,آموزش شیرینی پزی با مایکروفر,آموزش شیرینی پزی آسان,آموزش شیرینی پزی خانگی,

 

این شیرینی سنتی متعلق به روسیه است. درست کردن آن خیلی راحت و ساده است. این شیرینی را درست کنید و به همه پُز دهید که شیرینی خارجکی درست کرده اید.

 

مواد لازم:

  • آرد 200 گرم
  • پودر شکر 200 گرم
  • نمک یک‌چهارم قاشق چایخوری
  • آرد ذرت 2 قاشق چایخوری
  • روغن کانولا یا ذرت 125 میلی‌لیتر (یک‌دوم پیمانه)
  • وانیلین یک‌چهارم قاشق چایخوری
  • گردوی برشته و آسیاب کرده  60 گرم

طرز تهیه:

1-آرد، یک‌چهارم از پودر شکر، نمک و آرد ذرت را با هم مخلوط و الک کنید. آن‌گاه روغن را در کاسه‌ی مناسبی بریزید، نیمی از مواد خشک را همراه با وانیلین، به آن بیفزائید و مخلوط کنید.

2-سپس باقیمانده‌ی مواد خشک و گردو را اضافه نمائید و قدری ورز دهید تا خمیر مناسبی به دست آید.

3-حالا هر بار به اندازه‌ی یک قاشق چایخوری، از خمیر بردارید و با فاصله، در سینی مخصوص شیرینی‌پزی بچینید و به مدت تقریبی 10-12 دقیقه، در فر گرم شده با دمای 200 درجه‌ی سانتیگراد، بپزید.

4-اکنون سینی را از فر در آورید و بعد از 5 دقیقه، شیرینی‌ها را در باقیمانده‌ی پودر شکر بلغتانید.

5-همینکه شیرینی قدری خنک شد، دوباره آن را در پودر قند بلغتانید و این کار را یک بار دیگر، تکرار کنید تا لایه‌ی نسبتاً ضخیمی از پودر شکر، شیرینی‌ها را در بر بگیرد.

6-اینک شیرینی را برای پذیرائی در ظرف مناسبی، بچینید.

یادآوری:

1-خمیر این شیرینی قدری خشک است و فقط با ورز دادن نرم و صاف می‌شود. بنابراین از افزودن مواد اضافی به آن جداً خودداری کنید.

2- سینی را اصلاً چرب نکنید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت