ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

شیرینی لطیفه با طعم سبزیجات

نویسنده: علی باستانی

شیرینی لطیفه با طعم سبزیجات

 

شیرینی لطیفه خانم جمشیدیان,شیرینی لطیفه خانم ظروفی,شیرینی لطیفه تبریزی,شیرینی لطیفه تبریز,طرز تهیه شیرینی لطیفه تبریزی,شیرینی لطیفه گردویی,شیرینی لطیفه گردویی,تهیه شیرینی لطیفه گردویی,دستور شیرینی لطیفه گردویی,طرز تهیه شیرینی لطیفه گردویی,طرز پخت شیرینی لطیفه گردویی,اموزش شیرینی لطیفه گردویی,شیرینی لطیفه خانم ظروفی,شیرینی لطیفه خانم جمشیدیان,شیرینی لطیفه آشپزخانه کوچک من,شیرینی لطیفه خامه ای,طرز تهیه شیرینی لطیفه خامه ای,طرزتهیه شیرینی خامه ای لطیفه,دستور شیرینی خامه ای لطیفه,شیرینی لطیفه شیرازی,شیرینی لطیفه مامی سایت,طرز تهیه شیرینی لطیفه مامی سایت,شیرینی لطیفه رنگی,شیرینی لطیفه رنگی,طرز تهیه شیرینی لطیفه رنگی

 

 

یکی از نشانه های آشپز حرفه ای بودن این است که بتوانید مواد را باهم ترکیب کنید و از آن یک دستور جدید ابداع کنید. مثلا چه کسی گفته که در شیرینی های خامه ای نمی توان از سبزیجات استفاده کرد؟ ما در اینجا در شیرینی های لطیفه از پودر سبزی استفاده کرده ایم تا به شما ثابت کنیم این مدل شیرینی هم می توان درست کرد.

مواد لازم:

  •   سفیده تخم‌مرغ: 4 عدد
  •     زرده تخم‌مرغ: 3 عدد
  •     سیر رنده شده: یک حبه
  •    آرد: 4 قاشق غذاخوری
  •     نمک: نصف قاشق چایخوری
  •     شکر: 25 گرم
  •     پودر سبزی خشک معطر: به میزان لازم

روش تهیه:

1. ابتدا سفیده‌های تخم‌مرغ را داخل کاسه همزن آنقدر می‌زنیم تا کاملا خشک و پنبه‌ای شوند؛ سپس شکر و نمک را آرام روی آن می‌پاشیم و به هم زدن ادامه می‌دهیم تا جایی که سفیده حالت فومی شکل پیدا کند.

2. در این مرحله می‌توانیم سیر رنده شده و پودر سبزی خشک را نیز اضافه کنیم. حالا زرده‌های تخم‌مرغ را یکی‌یکی به مواد اضافه کرده و هم می‌زنیم؛ تا جایی که مواد فرم خود را از دست ندهد و یکدست شود. در این مرحله دیگر از همزن برقی استفاده نمی‌کنیم. آرد را در چهار مرحله هر بار به اندازه یک قاشق روی مواد الک کرده و با لیسک به طور دورانی هم می‌زنیم تا به خورد مواد برود. باید خیلی دقت کنیم که پف مایع نخوابد.

3. داخل سینی کاغذ روغنی پهن می کنیم. البته احتیاجی به چرب کردن نیست. مایع را داخل قیف بدون ماسوره ریخته و هربار به اندازه دلخواه ترجیحا دایره‌ای به قطر شش سانتی‌متر روی کاغذ روغنی می ریزیم. روی کل مواد خیلی کم آرد، الک کرده و نان‌ها را به مدت 25 دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کرده ایم قرار داده، می‌پزیم.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت