ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

شکنندگی ناخن/ راههای جلوگیری از شکستن ناخن

نویسنده: احمد اعجازی

شکنندگی ناخن/ راههای جلوگیری از شکستن ناخن

, شکنندگی ناخن , شکنندگی ناخنها , شکنندگی ناخن , شکنندگی ناخن درکودکان , شکنندگی ناخن نشانه چیست , درمان شکنندگی ناخن , درمان شکنندگی ناخن ها , درمان شکنندگی ناخن , رفع شکنندگی ناخن , دلیل شکنندگی ناخن , شکننده بودن ناخن , شکننده بودن ناخن , شکننده بودن ناخنها , برای شکنندگی ناخن , بیماری شکنندگی ناخن , شکنندگی ناخن پا , علت شکنندگی ناخن پا , تقویت شکنندگی ناخن , چگونه از شکنندگی ناخن جلوگیری کنیم , علت شکنندگی ناخن چیست , علت شکنندگی ناخنها چیست , شکنندگی ناخن در کودکان , دلایل شکنندگی ناخن , درمان شکنندگی ناخن , رفع شکنندگی ناخن ها , شکننده شدن ناخن , شکننده شدن ناخن ها , علت شکنندگی ناخن , علت شکنندگی ناخن , علت شکنندگی ناخن ها , علت شکنندگی ناخن ها چیست , علاج شکنندگی ناخن , شکنندگی ناخن کودکان , شکنندگی ناخن ها , علت شکنندگی ناخن ها , جلوگیری از شکنندگی ناخن ها ,

راهکار مقابله با مشکل شکنندگی ناخن، استفاده از دستکش موقع کار کردن است

 

شکنندگی ناخن –  روشهای جلوگیری از شکستن ناخن
ناخن های شما نشان دهنده سلامت شماست. در حالت طبیعی فرم، حالت، رنگ و استقامت ناخن ها بستگی به عوامل سلامتی مختلف دارد. از همه مهم تر، ناخن ها نمایانگر وضعیت تغذیه شما هستند؛ مثلا ناخن های شکننده و مشکل دار این هشدار را می دهند که بدن شما مواد غذایی لازم را دریافت نمی کند.

 

ناخن ایده آل، ناخنی است که در برابر ضربه تا حدودی مقاوم باشد، خاصیت ارتجاعی داشته باشد و راحت خم بشود، نه اینکه بشکند. داشتن چنین ناخنی بستگی به نوع تغذیه شما دارد.

 

عارضه شکنندگی ناخن ها و عوامل موثر در رشد ناخن ها
در مورد عارضه شکنندگی ناخن ها، دکتر قندی متخصص پوست و مو توضیحاتی ارائه می دهد:
«ناخن باعث محافظت نوک انگشتان می شود. ناخن های دست روزانه 1 تا 5 میلی متر و هر ماه 3 میلی متر رشد می کنند. عوامل محیطی، فیزیولوژیکی و پاتولوژیکی (بیماری زایی) در سرعت رشد ناخن ها موثر هستند.

 

در هنگام بارداری، آب و هوای گرم، مصرف کلسیم و بیوتین، مصرف قرص های جلوگیری از بارداری، پرکاری تیروئید و پسوریازیس، رشد ناخن ها بیشتر می شود. در بیمارانی که مبتلا به تب هستند، عفونت های حاد، بیماری های مزمن، کم کاری تیروئید، پیری، کاهش گردش خون، مصرف سیگار، سوء تغذیه، مبتلایان به بیماری های قارچی ناخن و مصرف داروهای ضدسرطان رشد ناخن کم می شود.

 

در ناخن های شکننده، سطح ناخن نازک می شود. در واقع مشکل شکنندگی ناخن ها در اثر تماس زیاد با آب، پاک کننده ها، حلال ها، نمک ها و ضربه ها، مواد اسیدی و قلیایی ایجاد می شود.

راهکار مقابله با مشکل شکنندگی ناخن، استفاده از دستکش موقع کار کردن است. این بیماران باید ناخن ها را کوتاه کرده و از مصرف پاک کننده های ناخن اجتناب کنند. مصرف بیوتین (از ویتامین های گروه ب) نیز در جلوگیری از شکنندگی ناخن ها موثر است.»

 

10 راهکار برای جلوگیری از شکستن ناخن ها
در این مطلب روشهایی برای جلوگیری از شکستن ناخن ها را برایتان می گوییم.

 

– جلوگیری از شکنندگی ناخن‌ها با کرم‌های مرطوب کننده

کِرِم‌های مرطوب و نرم‌کننده برای جلوگیری از شکنندگی ناخن‌ها موثر است. برای اینکه ناخن هایی سالم داشته باشید، نیاز به این است که ناخن و پوسته اطراف آن را به صورت مرتب چرب کنید. به طور کلی بهتر است با استفاده از کرم های مرطوب کننده هر روز به ویژه در هوای سرد و خشک، ناخن ها را مرطوب کرده تا از شکنندگی آنها پیشگیری کنید.

 

– با مصرف آهن شکنندگی ناخن ها را کاهش دهید
اگر آهن کافی دریافت نکنید، ناخن هایتان آن را نشان می دهد. کمبود آهن که در خانم ها رایج است سبب شکنندگی ناخن ها می شود؛ بنابراین کسانی که این مشکل را دارند باید غذاهای پرآهن مصرف کنند. همچنین منابع حیوانی آهن عبارت است از گوشت گاو، بوقلمون، اردک، مرغ، میگو و تخم مرغ. منابع گیاهی آهن سویا، عدس، لوبیا و سبوس است.

با مصرف ویتامین C می توانید به جذب آهن حیوانی در بدن کمک کنید؛ البته سعی کنید مواد غذایی غنی از آهن، روی، ویتامین B و گوگرد مصرف کنید، چون مواد غذایی پروتئینی که غنی از اسیدهای آمینه، ویتامین B و گوگرد هستند، سبب سخت و زیبا شدن ناخن هایتان می شوند.

 

– کاهش احتمال شکنندگی ناخن با پرهیز از لاک زدن
استفاده بیش از حد از لاک سبب خشکی و شکننده شدن ناخن ها می شود. لاک موجب می شود که سوراخ های سطح ناخن بسته شوند و ناخن با مشکل کمبود اکسیژن مواجه شود. بنابراین نزدن لاک در طولانی مدت همراه با رعایت بقیه اصول گفته شده می تواند باعث بهتر شدن وضعیت ناخن شود.

 

شکنندگی ناخن, جلوگیری از شکستن ناخن,تاثیر لاک زدن بر شکنندگی ناخن ها

استفاده بیش از حد از لاک سبب خشکی و شکنندگی ناخن ها می شود

– برای پیشگیری از شکنندگی ناخن از دستکش استفاده کنید
در صورتی که دست تان با آب زیاد تماس دارد، برای جلوگیری از آسیب رسیدن و شکستن ناخن و نرم شدن آنها از دستکش استفاده کنید. هنگام ظرف شستن و بشور وب ساب، استفاده از دستکش ضروری است.

 

– ناخن ها را در وقت مناسب کوتاه کنید

برای پیشگیری از شکنندگی ناخن ها باید آنها را در زمان مناسب کوتاه کنید. همیشه بعد از حمام ناخن های خود را بگیرید، چون آسیب کمتری به آن می رسد. در بقیه مواقع ناخن شکنندگی دارد و به سطح آن آسیب می رساند، ولی بعد از حمام، ناخن نرم است و نمی شکند.

 

– برای جلوگیری از شکنندگی ناخن پروتئین فراموش نشود
کمبود پروتئین، خود را به صورت یک نوار سفیدرنگ در عرض ناخن نشان می دهد. ناخن ها بیشتر از پروتئین ساخته شده اند، بنابراین برای اینکه ناخن هایی بلند، قوی و جذاب داشته باشید باید روزانه به مقدار مناسب پروتئین مصرف کنید. کراتین، عنصر اصلی مو و ناخن، از آمینواسیدها به خصوص سیستئین ساخته شده است. با این وجود به این معنا نیست که شما به مکمل های سیستئین نیاز دارید.
خوردن منابع پروتئینی متنوع می تواند به شما این اطمینان را بدهد که برای داشتن ناخن هایی سالم به اندازه کافی آمینو اسید مصرف کرده اید. حال این پروتئین به میزان قابل توجهی در ماهی قزل آلا، ماست و گردو وجود دارد. منابع دیگر پروتئین شامل ماهی، میگو، بوقلمون، مرغ، گوشت، سویا، تخم مرغ، آجیل و لبنیات است.

 

– کمبود آب باعث شکنندگی ناخن می شود
یک آزمایش ساده برای تشخیص کمبود آب بدنتان این است که سطح ناخن را محکم فشار دهید تا ناخن از صورتی به سفید تغییر رنگ دهد. سپس ناخن را رها کنید و ببینید در چه زمانی به رنگ اولیه خود برمی گردد. اگر ناخن کمتر از دو ثانیه به رنگ اصلی اش باز نگردد، یعنی بستر ناخن دچار کمبود آب است. در طولانی مدت این کمبود آب باعث شکنندگی ناخن می شود؛ بنابراین برای حفظ سلامتی ناخن هایتان به مقدار کافی آب بنوشید.

 

شکنندگی ناخن, درمان شکنندگی ناخن,کاهش آب بدن و شکستن ناخن ها

کمبود آب باعث شکنندگی ناخن می شود

سه راهکار طب سنتی برای استحکام ناخن
1- درمانگران طب سنتی هند، از شیره دانه های ذرت شیرین مرهمی می سازند که در مدت زمانی حدود 20 روز سستی و شکنندگی ناخن ها را درمان می کند. برای تهیه این مرهم یا کرم گیاهی نیاز به یک فنجان دانه ذرت تازه و نصف فنجان شیر دارید. پیش از هر چیز دانه های ذرت را با کمک گوشت کوب بکوبید و کاملا له کنید. سپس آن را با شیر آغشته کرده و اجازه دهید به مدت یک ساعت در همین حال بماند تا به خوبی شیره دانه های ذرت با شیر مخلوط شود. سپس این مخلوط را از یک صافی رد کنید تا آماده استفاده شود.

 

ماساژ ناخن ها با این مخلوط و نگه داشتن سرانگشتان درون این مخلوط به مدت 20 دقیقه می تواند علاوه بر تامین ویتامین B مورد نیاز ناخن ها، آهن، گوگرد و کلسیم مورد نیاز آنها را تامین کرده و احتمال شکنندگی ناخن ها را به صفر برساند.

 

2- می توان به مقدار مساوی عسل، روغن بادام ، زرده تخم مرغ و نمک دریا را مخلوط کنید و ناخن ها را به مدت نیم ساعت در آن قرار دهید این کار احتمال شکنندگی ناخن ها را کاهش می دهد.

 

3- دو قاشق سوپخوری آب آناناس تازه را با دو قاشق غذاخوری زرده تخم مرغ و نصف قاشق چایخوری سرکه انگور مخلوط کنید و به مدت نیم ساعت ناخن ها را در آن قرار دهید، با این استحکام ناخن ها را افزایش داده و از شکستن آنها جلوگیری می کنید.

 

برچسب ها : آموزش زدن لاك طراحي،آموزش زدن لاک شبرنگ،آموزش زدن لاک فرنچ،آموزش لاك زدن،آموزش لاک زدن،آموزش لاک زدن با چسب،آموزش لاک زدن تصویری،آموزش لاک زدن در خانه،آموزش لاک زدن ساده،آموزش لاک زدن صحیح،آموزش لاک زدن مخملی،آموزش لاک زدن ناخن،آموزش لاک زدن ناخن پا،آموزش لاک زدن ناخن ساده،آیا لاک زدن حرام است،احکام لاک زدن برای غسل،احکام لاک زدن در غسل،اموزش زدن لاک ترک،اموزش زدن لاک های مخملی،اموزش لاک زدن با عکس،اموزش لاک زدن جدید،اموزش لاک زدن زیبا،اموزش لاک زدن فانتزی،اموزش لاک زدن ناخن جدید،ایا لاک زدن گناه است،بازی لاک زدن آنلاین،بازی لاک زدن باربی ها،بازی لاک زدن جدید،بازی لاک زدن کودکان،بازی لاک زدن ناخن جدید،برای جلوگیری از شکستن ناخن،برای جلوگیری از شکستن ناخن چه باید کرد،برای جلوگیری از شکستن ناخن ها،برای جلوگیری از شکسته شدن ناخن،برای شکستن ناخن،برای شکستن ناخن چه باید کرد،برای شکنندگی ناخن،بیماری شکستن ناخن،بیماری شکنندگی ناخن،پیشگیری از شکستن ناخن،تعبیر خواب شکستن ناخن ابن سیرین،تعبیر خواب شکستن ناخن پا،تعبیر خواب شکستن ناخن شست پا،تعبیر خواب شکستن ناخن شصت پا،تعبیر خواب لاک زدن،تعبیر خواب ناخن شکستن،تعبیر شکستن ناخن،تعبیر شکستن ناخن درخواب،تعبیر شکستن ناخن دست،تعبیر لاک زدن در خواب،تعبیرخواب شکستن ناخن دست،تقویت شکنندگی ناخن،تقویت ناخن و جلوگیری از شکستن،جریمه لاک زدن،جلوگیری از شکستن ناخن،جلوگیری از شکستن ناخن بلند،جلوگیری از شکستن ناخن ها،جلوگیری از شکسته شدن ناخن،جلوگیری از شکسته شدن ناخن ها،جلوگیری از شکنندگی ناخن ها،جلوگیری شکستن ناخن،جهت جلوگیری از شکستن ناخن،چگونگی لاک زدن،چگونه از شکستن ناخن جلوگیری کنیم؟،چگونه از شکستن ناخن ها جلوگیری کنیم،چگونه از شکنندگی ناخن جلوگیری کنیم،حکم لاک زدن،حکم لاک زدن برای غسل،حکم لاک زدن برای نماز،حکم لاک زدن برای وضو،حکم لاک زدن پا،حکم لاک زدن چیست،حکم لاک زدن در اسلام،حکم لاک زدن ناخن،حکم لاک زدن ناخن پا،خواب شکستن ناخن،درمان شكنندگي ناخن،درمان شکستن ناخن،درمان شکستن ناخن در طب سنتی،درمان شکنندگي ناخن،درمان شکنندگی ناخن،درمان شکنندگی ناخن ها،دلایل شکستن ناخن،دلایل شکنندگی ناخن،دلیل شکستن کاشت ناخن،دلیل شکستن ناخن چیست،دلیل شکستن ناخن ها،دلیل شکنندگی ناخن،دیدن شکستن ناخن در خواب،دیدن لاک زدن در خواب،راه جلوگیری از شکستن ناخن،راه های جلوگیری از شکستن ناخن،راه های جلوگیری از شکستن ناخن ها،راههای جلوگیری از شکستن ناخن،راهی برای جلوگیری از شکستن ناخن،رفع شکستن ناخن،رفع شکنندگی ناخن،رفع شکنندگی ناخن ها،روش جلوگیری از شکستن ناخن،روش زدن لاک ترک،روش زدن لاک شبرنگ،روش زدن لاک فرنچ،روش زدن لاک مخملی،روش زدن لاک مغناطیسی،روش لاك زدن ناخن،روش لاک زدن،روش لاک زدن به ناخن،روش لاک زدن جدید،روش لاک زدن زیبا،روش لاک زدن صحیح،روش لاک زدن ناخن،روش های جلوگیری از شکستن ناخن،روش هایی برای جلوگیری از شکستن ناخن،روشهای لاک زدن،روشهایی برای جلوگیری از شکستن ناخن،زدن لاک ترک،زدن لاک سفید،زدن لاک مخملی،زود شکستن ناخن،شرایط لاک زدن،شكنندگي ناخن،شكنندگي ناخن ها،شكننده بودن ناخن،شکستن عمودی ناخن،شکستن ناخن،شکستن ناخن از ته،شکستن ناخن از ریشه،شکستن ناخن از وسط،شکستن ناخن پا،شکستن ناخن پا از وسط،شکستن ناخن پا در خواب،شکستن ناخن پای کودک،شکستن ناخن پای کودکان،شکستن ناخن در خواب،شکستن ناخن در کودکان،شکستن ناخن دست،شکستن ناخن سگ،شکستن ناخن شست پا،شکستن ناخن شصت پا،شکستن ناخن طوطی،شکستن ناخن قناری،شکستن ناخن کاشت،شکستن ناخن کودکان،شکستن ناخن مرغ عشق،شکستن ناخن مرغ مینا،شکستن ناخن مینا،شکستن ناخن نشانه چیست،شکستن ناخن نوزاد،شکستن ناخن ها،شکستن ناخنها،شکسته شدن ناخن،شکسته شدن ناخن پا،شکسته شدن ناخن در خواب،شکسته شدن ناخن کودکان،شکسته شدن ناخن ها،شکنندگی ناخن،شکنندگی ناخن پا،شکنندگی ناخن در کودکان،شکنندگی ناخن درکودکان،شکنندگی ناخن کودکان،شکنندگی ناخن نشانه چیست،شکنندگی ناخنها،شکننده بودن ناخن،شکننده بودن ناخنها،شکننده شدن ناخن،شکننده شدن ناخن ها،شیوه لاک زدن،ضرر لاک زدن،ضررهای لاک زدن،طراحی لاک زدن،طرح لاک زدن،طرز زدن لاک ترک،طرز زدن لاک شبرنگ،طرز لاک زدن،طرز لاک زدن زیبا،طرز لاک زدن مخملی،طرز لاک زدن ناخن،طريقه لاك زدن،طریقه زدن لاک ترک،طریقه زدن لاک فرنچ،طریقه لاک زدن،طریقه لاک زدن ناخن،عکس لاک زدن،عکس لاک زدن به ناخن،عکس لاک زدن پا،عکس لاک زدن ناخن،عکس مدل لاک زدن جدید،علاج شکنندگی ناخن،علت زود شکستن ناخن ها،علت شكنندگي ناخن،علت شكنندگي ناخن ها،علت شکستن عمودی ناخن،علت شکستن ناخن،علت شکستن ناخن از وسط،علت شکستن ناخن بچه ها،علت شکستن ناخن پا،علت شکستن ناخن چیست،علت شکستن ناخن در کودکان،علت شکستن ناخن دست،علت شکستن ناخن کاشت،علت شکستن ناخن کاشته شده،علت شکستن ناخن کودک،علت شکستن ناخن کودکان،علت شکستن ناخن ها،علت شکستن ناخن های دست،علت شکستن ناخنها،علت شکستن ناخنها چیست،علت شکنندگی ناخن،علت شکنندگی ناخن پا،علت شکنندگی ناخن چیست،علت شکنندگی ناخن ها،علت شکنندگی ناخن ها چیست،علت شکنندگی ناخنها چیست،علل شکستن ناخن،علل شکستن ناخن ها،عوارض لاک زدن،عوارض لاک زدن در بارداری،فلسفه لاک زدن،فواید لاک زدن،فیلم لاک زدن،فیلم لاک زدن ناخن،کلیپ لاک زدن،کلیپ لاک زدن ناخن،گیم لاک زدن،لاك زدن،لاك زدن پا،لاك زدن در بارداري،لاک الکل زدن،لاک زدن،لاک زدن آپارات،لاک زدن اپارات،لاک زدن از نظر خامنه ای،لاک زدن از نظر شرعی،لاک زدن از نظر مکارم شیرازی،لاک زدن اسان،لاک زدن انگشت پا،لاک زدن انگشتان پا،لاک زدن انگشتان پا برای نماز،لاک زدن با آب،لاک زدن با روزنامه،لاک زدن باربی،لاک زدن بازی،لاک زدن بچه ها،لاک زدن برای باربی،لاک زدن برای زن باردار،لاک زدن برای کودکان،لاک زدن برای نماز،لاک زدن برای وضو،لاک زدن به انگلیسی،لاک زدن به ناخن،لاک زدن پا،لاک زدن پا برای نماز،لاک زدن پا برای وضو،لاک زدن پا و نماز،لاک زدن پا و نماز خواندن،لاک زدن پای دختر،لاک زدن پای زن توسط مرد،لاک زدن پسر،لاک زدن پسر برای دختر،لاک زدن تصویری،لاک زدن تمیز،لاک زدن جدید،لاک زدن چه حکمی دارد،لاک زدن چوب،لاک زدن حرام است؟،لاک زدن حرفه ای،لاک زدن خانمها،لاک زدن دخترا،لاک زدن در اسلام،لاک زدن در بارداری،لاک زدن در خانه،لاک زدن در خواب،لاک زدن در دوران بارداری،لاک زدن در دوران شیردهی،لاک زدن در نماز،لاک زدن در وضو،لاک زدن دست راست،لاک زدن روی ناخن،لاک زدن زن باردار،لاک زدن زیبا،لاک زدن ساده،لاک زدن ساده در خانه،لاک زدن ساده وزیبا،لاک زدن ساده وشیک،لاک زدن سر ناخن،لاک زدن شیک،لاک زدن صحیح،لاک زدن طرح دار،لاک زدن عاشقونه،لاک زدن عروس،لاک زدن عشقم،لاک زدن فانتزی،لاک زدن قاب گوشی،لاک زدن کودک،لاک زدن کودکان،لاک زدن گناه دارد،لاک زدن گناهه،لاک زدن مدل جدید،لاک زدن مدل دار،لاک زدن مرد برای زن،لاک زدن مردان،لاک زدن موقع نماز،لاک زدن ناخن،لاک زدن ناخن با اب،لاک زدن ناخن پا،لاک زدن ناخن پا برای نماز،لاک زدن ناخن در بارداری،لاک زدن ناخن در خانه،لاک زدن ناخن در دوران بارداری،لاک زدن ناخن کاشته شده،لاک زدن ناخن کوتاه،لاک زدن ناخن نوزاد،لاک زدن ناخن های پا،لاک زدن ناخن های کوتاه،لاک زدن ناخن و نماز،لاک زدن ناخون،لاک زدن نماز،لاک زدن نوزاد،لاک زدن نوک ناخن ها،لاک زدن هنگام نماز،لاک زدن و نماز،لاک زدن و نماز خواندن،لاک زدن و وضو،لاک زدن و وضو گرفتن،لاک و الکل زدن چوب،مدل لاک زدن بچه گانه،مدل لاک زدن جدید،مدل لاک زدن روی ناخن،مدل لاک زدن زیبا،مدل لاک زدن ساده،مدل لاک زدن ناخن جدید،مدل لاک زدن ناخن کوتاه،مشکل شکستن ناخن،ناخن شکسته پا،ناخن شکسته تعبیر خواب،نحوه زدن لاک ترک،نحوه زدن لاک سفید،نحوه زدن لاک فرنچ،نحوه زدن لاک های مخملی،یادگیری لاک زدن

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت