ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

شناسایی 360 گروه خونی نادر

نویسنده: علی باستانی

شناسایی 360 گروه خونی نادر

 

گروه خونی,گروه خونی b+,گروه خونی برای ازدواج,گروه خونی o منفی,گروه خونی b مثبت,گروه خونی o برای ازدواج,گروه خونی ab مثبت,گروه خونی o مثبت,گروه خونی ab,گروه خونی b منفی,گروه خونی نادر,گروه خونی نادر چیست,گروه خونی نادر قزوین,گروه خونی نادر در قزوین,گروه خونی نادر بمبئی,گروه های خونی نادر,انواع گروه خونی نادر,گروه های خونی نادر,گروه های خونی نادر در ایران,نادرترین گروه خونی,

 

مدیر برنامه های ملی خون های نادر ایران، از شناسایی ۳۶۰ گروه خونی نادر علاوه بر چهار گروه اصلی خبر داد.

مصطفی مقدم گفت: حدود ۳۶۰ گروه خونی به غیر از چهار گروه اصلی خون توسط انجمن بین المللی انتقال خون  شناسایی شده است و ما در حال بررسی برای شناسایی گروه های خونی بیشتر هستیم.

وی ادامه داد: دیده شدن و وجود گروه خونی فردی یا متشابه آن در بین جمعیتی حدود ۵ تا ۱۰ هزار نفر را گروه های خونی نادر می نامند که در هر نسل و دوره ای قابل رشد و پیشرفت است.

مقدم بیان کرد: بعضی ها هم در این میان دارای گروه خونی بسیار نادر یا فوق نادر هستند که در آن هنگام، فرد بین جمعیتی حدود دو میلیون نفر تا ۱۰ یا ۴۰ میلیون نفر سنجیده و ارزیابی می شود.

وی افزود: حدود هشت سال است که در ایران برنامه و فعالیت های ملی گروه های خونی نادر شروع شده و طی این مدت به موفقیت رسیده ایم پس قطعا در آینده ای نه چندان دور شاهد رسیدن به بالاترین درجات علمی و مطالباتی خواهیم بود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت