ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

شناسایی منطقه مغزی که به دارونما واکنش نشان می دهد

نویسنده: احمد اعجازی

شناسایی منطقه مغزی که به دارونما واکنش نشان می دهد

,دارونما,دارونما چیست,دارونما اندروید,دارونما ویکی پدیا,دارونما سایت,دارونما دانلود,دارونما نرم افزار,اثر دارونما,تعریف دارونما,انواع دارونما,نرم افزار دارونما اندروید,دانلود برنامه دارونما اندروید,دانلود دارونما اندروید,دارونما برای اندروید,برنامه دارونما اندروید,Placebo دانلود آلبوم,دانلود دارونما برای اندروید,دانلودبرنامه دارونما,نرم افزار دارونما برای اندروید

تاریخ انتشار : دوشنبه, 10 آبان 1395

دانشمندان اعلام کردند که موفق به شناسایی منطقه مغز مرتبط با تاثیر دارونما شده اند.

به گزارش مهر، تاثیر دارونما در صورت استفاده از درمان ساختگی روی می دهد و معمولا شامل قرص های قندی است. در نوع درمان ساختگی، معمولا استفاده از دارونما منجر به کاهش قابل توجه درد یا بهبود مشکلات سلامت می شود.

 

پژوهشگان با استفاده از اسکن MRI پیشرفته برای این مطالعه توانستند منطقه درون مغز که به دارونما واکنش نشان می دهد را شناسایی کنند.

 

وانیا آپکاریان، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی فینبرگ شیکاگو، در این باره می گوید: «تکنولوژی جدید به پزشکان این امکان را می دهد که مشاهده کنند کدام قسمت مغز در طول مدت درد فعال می شود و داروی ویژه ای برای هدف قرار دادن آن قسمت انتخاب نمایند.»

 

به گفته محققان، پیش بینی واکنش افراد به دارونما در مورد یک درد مزمن هم می تواند به ایجاد یک درمان شخصی شده برای فرد و افزایش موفقیت آزمایشات بالینی کمک کند.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت