ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

شمخانی با مقام های روسی دیدار کرد

نویسنده: احمد اعجازی

شمخانی با مقام های روسی دیدار کرد

شمخانی کیست,شمخانی شهرداری اهواز,شمخانی اقتصاد مقاومتی,شمخانی سوریه,شمخانی خان طومان,شمخانی موسوی,شمخانی حسن عباسی,شمخانی فتنه,شمخانی و یامین پور,شمخانی سطرهای ناخوانده,علی شمخانی عرب,علی شمخانی با لباس عربی,علی شمخانی و همسرش,علی شمخانی wiki,علی شمخانی,علی شمخانی التمیمی,علی شمخانی سنی,علی شمخانی عربی,علی شمخانی کیست,علی شمخانی ویکی,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 تیر 1395

 علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدارهای جداگانه با وزیر دفاع، دبیر شورای امنیت و نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور سوریه دیدار و در باره آخرین اوضاع این کشور، منطقه و همکاری های دوجانبه رایزنی کرد.

به گزارش  ایرنا، در دیدار شمخانی و سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه که شامگاه دوشنبه با حضور مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو برگزار شد، دو طرف مسائل مورد علاقه از جمله تحولات چند ماه گذشته در سوریه و همچنین هماهنگی های دوجانبه برای حل سیاسی بحران این کشور را بررسی کردند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی و هماهنگ کننده همکاری های سیاسی، امنیتی و دفاعی روسیه و ایران در دیدار با نیکلای پاتروشف همتای روسی خود نیز اوضاع منطقه ای، همکاری و تبادل اطلاعات بین این دو شورا را بررسی کرد.
شمخانی همچنین در ادامه دیدارهای خود در مسکو که با حضور سنایی انجام شد، با الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور سوریه مذاکره کرد که محور این نشست، شرایط کنونی و افق اوضاع این کشور و همچنین راهکارهای حل سیاسی بحران بود.
شمخانی که دیروز در راس یک هیات ایرانی وارد مسکو شده بود، در پایان دیدارهای خود و پیش از ترک پایتخت روسیه گفت، در مذاکرات انجام شده، مسائل مورد علاقه از جمله منطقه ای، همکاری های دوجانبه امنیتی، بررسی تروریسم در منطقه، اوضاع سوریه و همچنین تداوم رایزنی شورای عالی امنیت ایران و شورای امنیت روسیه بررسی شد.
از پنج سال پیش همزمان با آغاز پروژه غربی عربی بویژه از سوی آمریکا و عربستان علیه حکومت سوریه، ایران و روسیه با همگرایی سیاست ها و ابتکارهای دیپلماتیک خود اعلام کردند که این بحران هیچ راه حل نظامی ندارد و استفاده ابزاری از تروریست ها فقط به بحرانی تر شدن شرایط منجر می شود.
با توجه به زمین گیر شدن گروه های تروریستی ضد سوری بویژه داعش و جبهه النصره از ماه های پایانی سال 94 بر اثر پیشروی نظامیان سوری، مقاومت مردمی و بمباران های نیروی هوافضای روسیه، آمریکا و گروه کشورهای ضد سوری پیشنهاد روسیه برای برقراری آتش بس را پذیرفتند که عملی شد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت