ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

شرایط متفاوت فروش خودرو در ایران و دنیا

نویسنده: علی باستانی

شرایط متفاوت فروش خودرو در ایران و دنیا

 

فروش خودرو از دم قسط,فروش خودرو اقساطی,فروش خودرو دست دوم,فروش خودرو سایپا,فروش خودرو تصادفی,فروش خودرو کیش,فروش خودرو ایران خودرو,فروش خودرو جک,فروش خودرو mg,فروش خودرو دیوار,شرایط فروش خودرو برلیانس,شرایط فروش خودرو جک,شرایط فروش خودرو آسا,شرایط فروش خودرو جیلی,شرایط فروش خودرو,شرایط فروش خودرو دنا,شرایط فروش خودرو سایپا,شرایط فروش خودرو ام وی ام,شرایط فروش خودرو لیفان,شرایط فروش خودرو,فروش خودرو در ایران خودرو,فروش خودرو هیبریدی در ایران,فروش خودرو برقی در ایران,آمار فروش خودرو در ایران,فروش اقساطی خودرو در ایران,شرایط فروش خودرو در ایران,فروش خودرو ایران تجارت,فروش خودرو ایرانیان,فروش خودرو ایرانی,فروش خودرو ایرانی دست دوم,

 

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: در بازارهای جهانی خودرو به صورت تمام قسط بدون بهره عرضه می‌شود اما در ایران به دلیل انحصاری بودن بازار، شرایط کاملا متفاوت است.

ابوالفضل خلخالی اظهار کرد: در کشورهای توسعه یافته رقابت بالایی بین خودروسازان مختلف برای یافتن مشتری و فروش خودرو وجود دارد.

وی با بیان اینکه حاصل این رقابت مناسب بودن شرایط عرضه خودرو در این کشورها به نفع مشتریان است، خاطرنشان کرد: خودروسازان جهانی در کشورهای توسعه یافته محصولاتشان را به صورت تمام قسط بدون بهره عرضه می‌کنند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: علاوه بر آن این امکان برای خریداران خودرو وجود دارد که پس از پایان یافتن اقساط، خودروی خریداری شده خود را با یک خودروی نو تعویض کنند.

وی افزود: اما در بازار خودروی ایران به دلیل انحصاری بودن بازار شرایط کاملا متفاوت بوده و خودروهای وارداتی با قیمت‌های بسیار بالا و غیر واقعی به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود.

خلخالی با بیان اینکه یک خودرو در کلاس C بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار در بازارهای جهانی قیمت دارد، تصریح کرد: با این حال همین خودروها در ایران حدودا به سه برابر قیمت اصلی عرضه می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: بازار خودروی ایران انحصاری و غیر رقابتی است و به همین دلیل شرایط فروش خودروها به سود عرضه‌کنندگان خودرو و به ضرر خریداران است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت