ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

شدت ریزگردهای ایلام به ۱۵ برابر حد مجاز رسید

نویسنده: احمد اعجازی

شدت ریزگردهای ایلام به ۱۵ برابر حد مجاز رسید

ریزگردهای اهواز,ریزگردهای خوزستان,ریزگردهای نمکی,ریزگردهای تهران,ریزگردهای ایران,ریزگردهای اصفهان,ریزگردهای دریاچه ارومیه,ریزگردهای هوا,ریزگردهای سیستان,ریزگردهای غرب کشور,ریزگرد چیست,ریزگرد به انگلیسی,ریزگرد pdf,ریزگرد اهواز,ریزگرد خوزستان,ریزگرد در اهواز,ریزگرد های اهواز,ریزگرد در کرمانشاه,ریزگرد ppt,ریزگرد کرمانشاه,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 15 تیر 1395

وضعیت آلودگی هوا در تمامی شهرستان های استان ایلام به اوج خود رسیده و هم اکنون در بعضی از نقاط استان شدت ریزگردها به ۱۵ برابر حد مجاز خود رسیده است.

به گزارش مهر، در استان ایلام میزان غلظت گرد و غبار در هوای مرکز استان ۹ برابر و مهران و دهلران پنج برابر حد مجاز است، این میزان در شهرستان ایوان ۱۵ برابر حد مجاز قرار دارد.

ش
به علت وجود و نفوذ ریزگرد هایی که از بیابان های کشورهای مجاور منشا می گیرند هوای مناطق مختلف این استان در وضعیت اضطرار قرار گرفته، دید افقی در ایلام ۵۰، ایوان ۲۰۰، دهلران ۵۰۰، دره شهر یک هزار و ۵۰۰ و سرابله یک هزار متر و دید افقی در شهرستان های مهران و لومار سه، آبدانان چهار کیلومتر گزارش شده است.

به دنبال قرار گرفتن هوای ایلام در شرایط تعریف شده اضطراری، مراکز درمانی و فوریت های پزشکی استان ایلام در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

کمیته اضطرار آلودگی هوای استان ایلام اعلام کرد: به علت میزان بالای غلظت ریزگردها در هوا، ساعت کار دستگاه های اداری مناطق درگیر امروز با تاخیر دو ساعته آغاز می شود.

توده جدید گرد و غبار که از سمت بیابان های کشور سوریه به هوای استان ایلام وارد شده، علاوه بر اینکه هوای استان را در وضعیت اضطرار قرار داده و موجب کاهش دید افقی نیز شده است.

 اخبار اجتماعی,خبرهای  اجتماعی,آلودگی هوا

طبق گفته مسئولان هواشناسی استان ایلام، این توده گرد و خاک که از طرف بیابان های عراق از صبح دیروز وارد استان شده تا دو روز دیگر در هوای استان به فعالیت خود ادامه می دهد.

از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۰ روز گرد و غبار عربی در استان ایلام ثبت شده است.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت