ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

شبکه تعاملات قرآنی بانوان جهان اسلام به زودی راه‌اندازی خواهد شد

نویسنده: احمد اعجازی

شبکه تعاملات قرآنی بانوان جهان اسلام به زودی راه‌اندازی خواهد شد

شبکه قرآن,شبکه قران زنده,شبکه قران,شبکه قران سیما,شبکه قران صدا و سیما,شبکه قران و معارف,شبکه قرانی,شبکه قران و معارف سیما,شبکه قران پخش زنده,شبکه قرانی سیما,

تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

مدیرکل امور بانوان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: بنیاد بین‌المللی قرآن کریم به زودی شبکه تعاملات قرآنی بانوان جهان اسلام را راه‌اندازی خواهد کرد.

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجازی مدیرکل امور بانوان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، صبح امروز در خلال بازدید تنی چند از بانوان کشورهای اسلامی از سازمان دارالقرآن‌الکریم ضمن سخنانی گفت: هفت سال است که سازمان اوقاف و امورخیریه همایش بانوان فعال در حوزه قرآنی را برگزار و از برگزیدگان آنها تجلیل می‌کند.
وی با اشاره با اینکه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از سال گذشته تصمیم به شناسایی ظرفیت‌های بانوان فعال قرآنی خارج از کشور گرفته است، افزود: سال گذشته 7 و امسال 8 نفر از بانوان خارجی را جهت تجلیل به این همایش معرفی کرده‌ایم که از میان نامزدهای بالغ بر 30 کشور اسلامی انتخاب شده بودند.
حجازی سوابق ارسالی از سوی بانوان خارجی فعال در حوزه قرآنی را بسیار امیدوار کننده دانست و افزود: چنانچه ظرفیت‌های بانوان داخل کشور با بانوان خارجی به یکدیگر گره بخورد می‌توان شاهد یک ظرفیت منطقه‌ای در این خصوص بود.
وی از تشکیل شبکه بانوان فعال قرآنی مسلمان توسط بنیاد بین‌المللی قرآن کریم در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: درصددیم تا با استفاده از فضای مجازی و مجاری دیگر، بین بانوان داخل و خارج از کشور تعاملاتی ایجاد کنیم که منجر به اجرای برنامه‌‌های مشترک قرآنی شود.
مدیرکل بانوان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به اینکه نسل آینده جهان اسلام در دامن این بانوان پرورش خواهند یافت، گفت: چنانچه مادران ما قرآنی باشند شاهد توسعه نسل جوان قرآنی در جهان اسلام خواهیم بود.
وی در این راستا از سازمان دارالقرآن‌الکریم تقاضای پشتیبانی محتوایی، درخصوص ایجاد این شبکه کرد.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت