ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

سیستم ایمنی قوی با مصرف سبزیجات

نویسنده: احمد اعجازی

سیستم ایمنی قوی با مصرف سبزیجات

سبزیجات به انگلیسی,اسم انواع سبزیجات به انگلیسی,سبزیجات به انگلیسی,انواع سبزیجات به انگلیسی,سبزیجات به زبان انگلیسی,اسامی سبزیجات به انگلیسی,نام سبزیجات به انگلیسی,اسم سبزیجات به انگلیسی,لیست سبزیجات به انگلیسی,معنی سبزیجات به انگلیسی,سبزیجات پخته,سبزیجات پخته,سبزیجات پخته شده,سبزیجات پخته یا خام,سبزیجات پخته با سس,سالاد سبزیجات پخته,خوراک سبزیجات پخته,کالری سبزیجات پخته,بشقاب سبزیجات پخته,سینی سبزیجات پخته,سبزیجات معطر,سبزیجات معطر,سبزیجات معطر ترشی,سبزیجات معطر برای ترشی,انواع سبزیجات معطر,اسامی سبزیجات معطر,خواص سبزیجات معطر,نام سبزیجات معطر,از سبزیجات معطر,عکس سبزیجات معطر,سبزیجات چربی سوز,سبزیجات چربی سوز,سبزیجات چربی سوز شکم,سبزیجات چربی سوز کدامند,میوه و سبزیجات چربی سوز,گیاهان و سبزیجات چربی سوز,میوه و سبزیجات چربی سوز,سبزیجات و غذاهای چربی سوز,میوه ها و سبزیجات چربی سوز,سبزیجات و میوه های چربی سوز,سبزیجات بخارپز,سبزیجات بخارپز خوشمزه,سبزیجات بخارپز,سبزیجات بخارپز شده,سبزیجات بخارپز با سس ماست,طریقه بخارپز سبزیجات,خوراک سبزیجات بخارپز,سس سبزیجات بخارپز,خواص سبزیجات بخارپز,انواع سبزیجات بخارپز,سبزیجات ضد سرطان,میوه و سبزیجات ضد سرطان,میوه ها و سبزیجات ضد سرطان,سبزیجات و میوه های ضد سرطان,سبزیجات کوکو سبزی,سبزیجات قورمه سبزی,ترکیب سبزیجات قورمه سبزی,مقدار سبزیجات قورمه سبزی,سبزیجات لازم برای قورمه سبزی,خواص سبزیجات قورمه سبزی,سبزیجات گلخانه ای,سبزیجات گلخانه ای,کشت سبزیجات گلخانه ای,تولید سبزیجات گلخانه ای,انواع سبزیجات گلخانه ای,پرورش سبزیجات گلخانه ای,کاشت سبزیجات گلخانه ای,میوه و سبزیجات گلخانه ای,انواع میوه و سبزیجات گلخانه ای,میوه ها و سبزیجات گلخانه ای

سبزیجات حاوی عوامل ضد ویروسی هستند که مانع از بروز انواع بیماری‌ها می‌شوند

 

سبزیجات همیشه جزو مواد غذایی مقوی و مغذی بوده که سلامت بدن را تضمین می‌کند، اما در این میان، خانواده چلیپاییان به دلیل ترکیبات شیمیایی خاصی که دارند جایگاه ویژه‌ای بین سایر سبزیجات دارند. این خانواده حاوی ترکیبات گوگردی است که عامل طعم تند این قبیل سبزیجات هستند. وقتی با دندان این نوع سبزی‌ها را برش می‌دهیم، نوعی واکنش شیمیایی ایجاد می‌شود که این ترکیبات را به مواد دیگری تبدیل می‌کند و مانع از بروز سرطان شده و در واقع، قابلیت تقویت سیستم ایمنی بدن را دارد.

 

سبزیجات، حاوی عوامل ضد ویروسی و ضد باکتریایی هستند که مانع از بروز انواع بیماری‌ها می‌شوند. افزودن این مواد به رژیم روزانه مانند خوردن یک عدد قرص سرطان است و تا حد قابل توجهی از بروز این بیماری جلوگیری می‌کند. از جمله سبزیجات چلیپایی می‌توان به انواع کلم بروکلی، کلم بروکسل، کلم پیچ، گل‌کلم، کلم برگ، ترب کوهی، کلم قرمز، تربچه، شلغم، شاهی و کلم قمری اشاره کرد.

 

سیر: سیر به عنوان یک داروی طبیعی حاوی مواد فعال «آلیسین» است که به ترکیباتی تبدیل می‌شوند که سلول‌ها را از تمام فرآیندهای مخرب سلولی که باعث بروز بیماری‌های مزمن می شوند، ایمن نگه می‌دارد. سیر یک ماده طبیعی ضدعفونی‌کننده است، از بروز سرطان جلوگیری می‌کند، با عفونت‌ها مبارزه می‌کند و مانع از سرماخوردگی می‌شود. این ماده همچنین از بروز بیماری‌های مرتبط با بالا رفتن سن مانند تصلب شرایین، سکته، سرطان، اختلالات ایمنی، پیرشدن مغز، آب مروارید و آرتروز جلوگیری می‌کند.

 

پیاز: این ماده غذایی سرشار از آنتی‌اکسیدان «کوئرسین» است که خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد. پیاز هم مانند سیر، حاوی ترکیبات «آلیسین» است. پیاز قرمز و بنفش حاوی «آنتوسیانین‌»‌ها در واقع آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که قدرت درمان و بهبود بیماری‌ها را افزایش می‌دهند. «کوئرسین» علاوه بر جلوگیری از بروز سرطان و کمک به درمان آن، درمان مطمئنی نیز برای انواع حساسیت‌ها به شمار می‌رود و از بروز بیماری قلبی جلوگیری می‌کند و فشار خون بالا را کاهش می‌دهد.

 

قارچ: قدرت قارچ‌ها از توانایی آنها در تقویت فعالیت‌های قاتلان طبیعی یعنی سلول‌های T ناشی می‌شود. سلول‌های T، به سلول‌هایی که توسط ویروس‌ها آسیب دیده یا عفونی شده‌اند حمله می‌کنند یا آنها را از بین می‌برند. قارچ‌ها با کاهش بیشتر انواع سرطان و کاهش چشمگیر خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان مرتبط است. این سلول‌ها مانع از بروز آسیب‌های DNA، کاهش رشد سرطان یا تومور و جلوگیری از رسیدن منابع خونی به تومورهای سرطانی می‌شود.

 

گوجه‌فرنگی: این ماده غذایی، غنی‌ترین ماده حاوی آنتی‌اکسیدان «لیکوپن» است که از بروز سرطان و بویژه سرطان پروستات جلوگیری می‌کند. گوجه‌فرنگی مقادیر بالایی بتاکاروتن دارد که جزو آنتی‌اکسیدان‌های تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن است. در آن همچنین فیبر بالایی را می‌توان یافت.

 

سیستم ایمنی قوی با مصرف سبزیجات

چغندر مانع از بروز سرطان و بیماریهای قلبی می‌شود

چغندر: نوعی تصفیه‌کننده عالی خون به شمار می‌رود. چغندر منبع غنی از آهن است و باعث تولید سلول‌های سفید خون می‌شود که خاصیت تدافعی در بدن دارد. چغندر همچنین باعث تحریک تولید سلول‌های قرمز خونی می‌شود و اکسیژن‌رسانی به سلول‌ها را تقویت می‌کند. این ماده خوراکی مانع از بروز سرطان و بیماری قلبی می‌شود و این ویژگی‌های سم‌زدا، آن را برای اندام‌های بدن مفید کرده است. چغندر سرشار از فیبر و مواد تغذیه‌کننده است که سلامت سیستم هاضمه و گوارش را به دنبال دارد. ‌

 

اسفناج: این نوع سبزی مملو از بتاکاروتن است و در بدن به ویتامین A تبدیل می‌شود که واکنش ایمنی بدن را فعال نگه می‌دارد. اسفناج از ایجاد سرطان و بیماری قلبی جلوگیری می‌کند و مقادیر فراوانی روی دارد که با بروز بیماری مبارزه می‌‌کند. ویتامین C موجود در اسفناج مقاومت بدن را در برابر سرماخوردگی و عفونت بالا می‌برد و سلامت پوست را حفظ می‌کند. از سوی دیگر، ویتامین B موجود در آن نیز انسان را آرام و پرانرژی نگه می‌دارد.

 

مارچوبه: مهم‌ترین ویژگی که برای این ماده غذایی می‌توان برشمرد، توانایی دفع سموم از بدن به دلیل قابلیت طبیعی ادرارآور بودن آن است. مارچوبه علاوه بر خاصیت پاک‌کنندگی، ضدالتهاب نیز هست و آنتی‌اکسیدان «گلوتاتیون» موجود در آن، خطر بروز بیماری قلبی و سرطان را کاهش می‌دهد. این ماده همچنین برای کاهش التهاب و درمان آرتروز و سندرم روده تحریک‌پذیر مفید است.

 

کنگرفرنگی: یک محافظ طبیعی خوب برای کبد محسوب می‌شود. ماده «سینارین» موجود در کنگر، خاصیت سم‌زدایی دارد و همچنین با دارا بودن مقادیر بالایی ویتامین‌های خانواده B باعث هوشیاری ذهنی و بالا بردن ایمنی بدن می‌شود.

 

فلفل دلمه‌ای قرمز: این ماده غذایی سرشار از ویتامین C است که ایمنی بدن را تا حد قابل ملاحظه‌ای بالا می‌برد. فلفل دلمه‌ای قرمز سرشار از بتاکاروتن است که به ویتامین D تبدیل می‌شود و در دفاع از بدن در برابر بیماری‌ها مفید است. با وجود این که فلفل سبز و زرد نیز خواص فراوانی دارند، ولی فلفل دلمه‌ای قرمز از نظر فوایدی که دارد قابل مقایسه با سایر فلفل‌های دلمه‌ای نیست و در مقایسه با انواع سبز و زرد، ویتامین‌ C و بتاکاروتن بالاتری دارد.

 

سیب‌زمینی شیرین: این نوع سیب‌زمینی نسبت به سیب‌زمینی سفیدی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، از خواص بالاتری برخوردار است. سیب‌زمینی، حاوی بتاکاروتن است که خواص آنتی اکسیدان، آنتی‌ویروس و ضد سرطانی دارد و نیز سرشار از فیبر و ویتامین E است که برای پوست بسیار مفید است.

برچسب ها : از سبزیجات معطر،اسامی سبزیجات به انگلیسی،اسامی سبزیجات معطر،اسم انواع سبزیجات به انگلیسی،اسم سبزیجات به انگلیسی،افزايش ايمني بدن،افزايش سيستم ايمني بدن،افزایش ایمنی بدن،افزایش ایمنی بدن کودک،افزایش ایمنی بدن کودکان،افزایش سطح ایمنی بدن،افزایش قدرت ایمنی بدن،انواع سبزیجات بخارپز،انواع سبزیجات به انگلیسی،انواع سبزیجات گلخانه ای،انواع سبزیجات معطر،انواع میوه و سبزیجات گلخانه ای،اهمیت مصرف سبزیجات،ايمني بدن،ایمنی بدن انسان،ایمنی بدن زیست سوم،ایمنی بدن و خون،ایمنی بدنه تیبا،بشقاب سبزیجات پخته،بیماری خود ایمنی بدن،بیماری های خود ایمنی بدن،پرورش سبزیجات گلخانه ای،ترکیب سبزیجات قورمه سبزی،تولید سبزیجات گلخانه ای،خواص سبزیجات بخارپز،خواص سبزیجات قورمه سبزی،خواص سبزیجات معطر،خواص مصرف سبزیجات،خود ايمني بدن،خود ایمنی بدن،خود ایمنی بدن چیست،خوراک سبزیجات بخارپز،خوراک سبزیجات پخته،درمان بیماری خود ایمنی بدن،درمان خود ایمنی بدن،دستگاه ایمنی بدن انسان،دستگاه دفاعی بدن انسان،راههاي افزايش ايمني بدن،راههای افزایش ایمنی بدن،راههای تقویت سیستم ایمنی بدن انسان،روشهای افزایش ایمنی بدن،سالاد سبزیجات پخته،سبزيجات بخارپز،سبزيجات به انگليسي،سبزيجات پخته،سبزيجات چربي سوز،سبزيجات گلخانه اي،سبزيجات معطر،سبزیجات بخارپز،سبزیجات بخارپز با سس ماست،سبزیجات بخارپز خوشمزه،سبزیجات بخارپز شده،سبزیجات به انگلیسی،سبزیجات به زبان انگلیسی،سبزیجات پخته،سبزیجات پخته با سس،سبزیجات پخته شده،سبزیجات پخته یا خام،سبزیجات چربی سوز،سبزیجات چربی سوز شکم،سبزیجات چربی سوز کدامند،سبزیجات ضد سرطان،سبزیجات قورمه سبزی،سبزیجات کوکو سبزی،سبزیجات گلخانه ای،سبزیجات لازم برای قورمه سبزی،سبزیجات معطر،سبزیجات معطر برای ترشی،سبزیجات معطر ترشی،سبزیجات و غذاهای چربی سوز،سبزیجات و میوه های چربی سوز،سبزیجات و میوه های ضد سرطان،سرانه مصرف سبزی در ایران،سرانه مصرف سبزیجات،سرانه مصرف سبزیجات در ایران،سرانه مصرف میوه و سبزی در ایران،سرانه مصرف میوه و سبزیجات،سس سبزیجات بخارپز،سيستم ايمني بدن انسان،سيستم دفاعي بدن انسان،سیستم ایمنی بدن انسان،سیستم ایمنی بدن انسان در قرآن،سیستم ایمنی بدن انسان+pdf،سیستم ایمنی بدن انسان+ppt،سیستم خود ایمنی بدن،سیستم دفاعی بدن انسان،سینی سبزیجات پخته،طریقه بخارپز سبزیجات،عکس سبزیجات معطر،عکس سیستم ایمنی بدن انسان،عوارض مصرف زیاد سبزیجات،فواید مصرف سبزیجات،فواید مصرف سبزیجات تازه،فواید مصرف میوه و سبزیجات،کاشت سبزیجات گلخانه ای،کالری سبزیجات پخته،کشت سبزیجات گلخانه ای،گیاهان و سبزیجات چربی سوز،لیست سبزیجات به انگلیسی،مصرف زیاد سبزیجات،مصرف سبزی خوردن در دوران بارداری،مصرف سبزی شوید در دوران بارداری،مصرف سبزیجات در بارداری،مصرف سبزیجات در دوران بارداری،معنی سبزیجات به انگلیسی،مقدار سبزیجات قورمه سبزی،ميوه و سبزيجات چربي سوز،میزان مصرف بذر سبزیجات،میزان مصرف سبزیجات،میزان مصرف سبزیجات در روز،میوه ها و سبزیجات چربی سوز،میوه ها و سبزیجات ضد سرطان،میوه ها و سبزیجات گلخانه ای،میوه و سبزیجات چربی سوز،میوه و سبزیجات ضد سرطان،میوه و سبزیجات گلخانه ای،نام سبزیجات به انگلیسی،نام سبزیجات معطر،نقص ایمنی بدن

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت