ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

سوغاتی های تهران، خیلی هم عالی

نویسنده: علی باستانی

سوغاتی های تهران، خیلی هم عالی

 

سوغاتی های تهران چیست,سوغاتی های شهر تهران,سوغاتی های شهر تهران,سوغاتی های استان تهران,سوغاتی های شهر تهران,سوغاتی های شهر تهران,سوغاتی های شهر تهران,سوغات های تهران,سوغاتی های تهران,سوغاتی های شهر تهران,سوغاتی های استان تهران,سوغاتی های شهر تهران,سوغاتی های تهران چیست؟سوغاتی هایده متن,سوغاتی هایده متن,سوغاتی هایده متن اهنگ,سوغاتی هایده متن شعر,سوغاتی هایده تکست,سوغاتی از هایده متن,آهنگ سوغاتی هایده متن,سوغاتی هایده دانلود,سوغاتی هایده دانلود,سوغاتی هایده دانلود mp3,سوغاتی هایده دانلود آهنگ,اهنگ سوغاتی هایده دانلود,آهنگ سوغاتی هایده دانلود mp3,سوغاتی از هایده دانلود,دانلود آهنگ سوغاتی هایده,دانلود آهنگ سوغاتی هایده,دانلود سوغاتی هایده ویکی صدا,سوغاتی به انگلیسی,سوغات به انگلیسی,سوغاتی به انگلیسی,معنی سوغاتی به انگلیسی,سوغاتی به زبان انگلیسی,کلمه سوغاتی به انگلیسی,سوغات شیراز به انگلیسی,معنی سوغات به انگلیسی,کلمه سوغات به انگلیسی,معنی کلمه سوغاتی به انگلیسی,سوغاتی ایران,سوغاتی ایرانی,سوغاتی هایده ایران ترانه,سوغات ایران,سوغات ایرانی,سوغاتی ایران,سوغات ایران زمین,سوغاتی شهرهای ایران,سوغاتی های ایران,بهترین سوغاتی ایران,سوغاتی شیراز,سوغاتی شیراز چیست,سوغاتی شیرازی,سوغاتی شیراز چیه,سوغات شیراز,سوغات شیراز چیه,سوغات شیراز در تهران,سوغات شیرازی,سوغاتی شهر شیراز,بهترین سوغاتی شیراز,سوغاتی اصفهان,سوغاتی اصفهان,سوغاتی اصفهان چیست,سوغات اصفهان در تهران,سوغات اصفهان,سوغات اصفهان چیست؟,سوغات اصفهان گز,سوغاتی های اصفهان,سوغاتی های اصفهان,سوغاتی شهر اصفهان,سوغاتی تبریز,سوغاتی تبریز چیست,سوغاتی تبریز افتخاری,سوغات تبریز,سوغاتی تبریز,سوغات تبریز شیرینی,سوغات تبریز نوقا,سوغات تبریز اریس,سوغات تبریز در اصفهان,سوغاتی شهر تبریز,سوغاتی مشهد,سوغاتی مشهد,سوغاتی مشهد چیست,سوغاتی مشهد مقدس,سوغات مشهد,سوغات مشهد چیست؟,سوغات مشهد مقدس,سوغات مشهد چیست,سوغاتی های مشهد,بهترین سوغاتی مشهد,سوغاتی هایده شعر,سوغاتی هایده شعر,سوغاتی هایده متن شعر

 

برای مسافران و آنها که با تهران آشنایی چندانی ندارند، این شهر و شهرهای حومه آن جز یک شهر خاکستری و سراسر دود و ترافیک معنا ندارد و کلمه «سوغاتی» بی مناسبت ترین چیزی است که می شود از آن انتظار داشت اما در ورای هوای آلوده و ترافیک همیشگی، استان تهران سوغاتی هایی دارد که در جای دیگری نظیر آن را نخواهید دید.

سیب دماوند

بگذارید از سیب دماوند شروع کنیم که بهترین محصول این منطقه محسوب می شود. اگر تابستان گذارتان به دماوند خورد حیف است بدون خرید چند کیلو سیب دماوند را ترک کنید. سیب های تولیدی این فصل با نام های شفیع آباد، گلاب، عایق الماسی، کهنز و قندک شناخته می شوند که مطمئن هستیم اولین بار است که این اسامی را می شنوید. در فصل پاییز هم سیب دماوند انواع مختلفی دارد که شامل سیب شمیرانی، گلشاهی، عباسی مشهد، دریان و اخلمد خراسان است. در بین این فهرست احتمالا سیب گلاب آشناترین نوع سیبی است که با آن روبرو شده اید.

اما دماوند تنها به سیب ختم نمی شود بلکه گردو و عسل دماوند نیز برای کسانی که به این منطقه آشنایی بیشتری دارند بسیار معروف است. اگر از سیب دماوند می گذرید توصیه می کنیم از گردو و عسل آن نگذرید که کیفیت بسیار بالایی دارد.

قالی بافی و جاجیم بافی

در بین صنایع دستی که برای تان نام بردیم، قالی بافی یکی از صنایع دستی بسیار رایج استان تهران محسوب می شود که در مناطق روستایی این استان خصوصا در مناطق غیرشهری کرج، دماوند و شمیرانات رشد چشمگیری پیدا کرده است. البته در شهرل تهران نیز هنرمندان قالی بافی وجود دارند که عمده فعالیت خود را در زمینه چهره بافی، تابلوبافی و آثار حجم متمرکز کرده اند. اگر گذارتان به چهارراه ولی عصر خورد یک راسته فروش تابلوفرش و جاجیم و فرش های بسیار نفیسی وجود دارد که می توانید آثار این هنرمندان را در آنجا ببینید و در صورت نیاز خریداری کنید.

سوغاتی های تهران، خیلی هم عالی

از دوغ آبعلی نگذرید

به آبعلی که رسیدید، دیدن دوغ های محلی که بیرون سوپرمارکت ها و فروشگاه ها چیده شده اند، توجه شما را به سوی خودش جلب خواهد کرد. پیشنهاد می کنیم اصلا به سادگی نگذرید و حتما این دوغ خوشمزه را امتحان کنید. البته توصیه اول ما این است که ابتدا یکی از آن دوغ های محلی را که در شیشه سرو می شود امتحان کنید چرا که طعم و مزه اش شما را به سال های خیلی دور خواهدبرد. سعی کنید دوغ آبعلی را از «آبعلی» یا از جاده هراز تهیه کنید که اطمینان اصل بودن آن بیشتر است.

سوغاتی های تهران، خیلی هم عالی

تهران هم سوهان دارد

اگر به ری سفر کردید و به زیارلت شاه عبدالعظیم رفتید حتما در برگشت سوغات این شهر را که سوهان است، تهیه کنید. سوهان های شهر ری بسیار معروف است و هر سلیقه ای آن را می پسندد. علاوه بر این اگر برای کوهنوردی راهی دربندشده اید، آلوچه و لواشک دربند هم در مسیر به وفور به چشم می خورد و نیازی به معرفی ندارد. اگر آلوچه ها را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید تا برگشت از سفر و رسیدن به منزل خراب نخواهد شد.

سوغاتی های تهران، خیلی هم عالی

نقاشی روی چرم

اینطور گفته می شود که نقاشی روی چرم یکی از صنایع دستی خاص استان تهران بوده که از دوره قاجار در این استان رواج داشته است. علاوه بر این، نقاشی روی پارچه نیز بعد از جنگ جهانی دوم در تهران رایج شد. اما عمده ترین صنایع دستی استان تهران شامل شیشه گری، خراطی، سبدبافی، خاتم کاری، زیلوبافی، سفالگری و قلم زنی روی مس است.

اگر می خواهید مستقیما سراغ شهرهایی بروید که صنایع دستی خاصی در آنها رواج دارد ما در اینجا ملارد را معرفی می کنیم که کارگاه های شیشه گری و پتوبافی در آن وجود دارد. علاوه بر آن، زیلوبافی در روستاهای گرگ تپه، شهرک مدرس و باقر آباد و پارچه بافی در روستای خیرآباد در حومه تهران هستند که این نوع صنایع دستی را می توانید در آنجا بیابید و از نزدیک تماشا کنید.

سوغاتی های تهران، خیلی هم عالی

کشمش شهریار

از استان خاکستری علاوه بر سیب و گردو و عسل، سوغات بهتری هم می شود تهیه کرد که آن کشمش و انگور مرغوب شهر شهریار است. شهریار به خاطر آب و هوای خوبی که دارد، بهترین منطقه در تولید میوه و محصولاتی مانند چغندر و غلات است. البته اگر در تابستان به شهریار سفر کردید یا در همین تهران چشم تان به گوجه سبزهای شهریار خورد بدون معطلی و هیچ گونه تردیدی چند کیلویی از آن بخرید و مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد.

سوغاتی های تهران، خیلی هم عالی

«گُلاج» فیروزکوه

از قدیم گیلاس و آلبالوی شهرستان فیروزکوه بسیار معروف بوده است. مسافران تابستانی این منطقه شانس این را خواهند داشت که بهترین و مرغوب ترین نوع آن را خریداری کنند. بعد از گیلاس و آلبالو، میوه هایی مانند قیسی، زردآلو، سیب، گلابی، به، هلو، شلیل، انگور، انار، فندق، بادام و بادام زمینی از دیگر محصولاتی است که در فیروزکوه به وفور به چشم می خورد و می توان به عنوان سوغات روی آن حساب کرد اما نوعی نان به نام نان «گُلاج» در بین عشایر شهرستان فیروزکوه یافت می شود که بسیار معروف است. این نان را اگر در یخچال نگهداری کنید قابلیت اینکه تا یک ماه بماند را دارد. اگر مسافر نوروزی استان تهران شدید، سر راه تان حتما سری به بازارچه های نوروزی شهرستان فیروزکوه بزنید تا بتوانید این نان معروف و خوشمزه را تهیه کنید.

سوغاتی های تهران، خیلی هم عالی

جاجیم های فیروزکوه

اما علاوه بر قسمت خوشمزه شهرستان فیروزکوه اگر طالب صنایع دستی هستید ما جاجیم های این شهرستان را به شما پیشنهاد می دهیم. منطقه فیروز کوه به خاطر کوهستانی بودن و رشد دامپروری یکی از مراکز تولید پشم ایران به حساب می آید و به همین دلیل جاجیم های این منطقه بسیار معروف است.

سوغاتی های تهران، خیلی هم عالی
برچسب ها : آهنگ سوغاتي هايده متن،آهنگ سوغاتی هایده دانلود mp3،اهنگ سوغاتي هايده دانلود،بهترین سوغاتی ایران،بهترین سوغاتی شیراز،بهترین سوغاتی مشهد،جاجیم بافی،جاجیم های فیروزکوه،دانلود آهنگ سوغاتي هايده،دانلود آهنگ سوغاتی هایده،دانلود سوغاتی هایده ویکی صدا،دوغ آبعلی،سوغات اصفهان،سوغات اصفهان چیست؟،سوغات اصفهان در تهران،سوغات اصفهان گز،سوغات ایران،سوغات ایران زمین،سوغات ایرانی،سوغات به انگليسي،سوغات تبریز،سوغات تبریز اریس،سوغات تبریز در اصفهان،سوغات تبریز شیرینی،سوغات تبریز نوقا،سوغات شیراز،سوغات شیراز به انگلیسی،سوغات شیراز چیه،سوغات شیراز در تهران،سوغات شیرازی،سوغات مشهد،سوغات مشهد چيست،سوغات مشهد چیست؟،سوغات مشهد مقدس،سوغات های تهران،سوغاتي اصفهان،سوغاتي ايران،سوغاتي به انگليسي،سوغاتي تبريز،سوغاتي مشهد،سوغاتي هاي اصفهان،سوغاتي هاي شهر تهران،سوغاتي هايده دانلود،سوغاتي هايده شعر،سوغاتي هايده متن،سوغاتی از هایده دانلود،سوغاتی از هایده متن،سوغاتی اصفهان،سوغاتی اصفهان چیست،سوغاتی ایران،سوغاتی ایرانی،سوغاتی به انگلیسی،سوغاتی به زبان انگلیسی،سوغاتی تبریز،سوغاتی تبریز افتخاری،سوغاتی تبریز چیست،سوغاتی شهر اصفهان،سوغاتی شهر تبریز،سوغاتی شهر شیراز،سوغاتی شهرهای ایران،سوغاتی شیراز،سوغاتی شیراز چیست،سوغاتی شیراز چیه،سوغاتی شیرازی،سوغاتی مشهد،سوغاتی مشهد چیست،سوغاتی مشهد مقدس،سوغاتی های استان تهران،سوغاتی های اصفهان،سوغاتی های ایران،سوغاتی های تهران،سوغاتی های تهران چیست،سوغاتی های تهران چیست؟،سوغاتی های شهر تهران،سوغاتی های مشهد،سوغاتی هایده ایران ترانه،سوغاتی هایده تکست،سوغاتی هایده دانلود،سوغاتی هایده دانلود mp3،سوغاتی هایده دانلود آهنگ،سوغاتی هایده شعر،سوغاتی هایده متن،سوغاتی هایده متن اهنگ،سوغاتی هایده متن شعر،سوهان،سیب دماوند،قالی بافی و جاجیم بافی،کشمش شهریار،کلمه سوغات به انگلیسی،کلمه سوغاتی به انگلیسی،گُلاج،گُلاج فیروزکوه،معنی سوغات به انگلیسی،معنی سوغاتی به انگلیسی،معنی کلمه سوغاتی به انگلیسی،نقاشی روی چرم

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت