ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

سه کنسرت تابستانی برای بانوان

نویسنده: علی باستانی

سه کنسرت تابستانی برای بانوان

 

کنسرت ابی,کنسرت گوگوش,کنسرت استیج در انتالیا,کنسرت معین,کنسرت چارتار,کنسرت داریوش,کنسرت کیهان کلهر,کنسرت های تهران,کنسرت فریال,کنسرت محسن چاوشی,کنسرت برای بانوان,کنسرت بانوان آشویتس,کنسرت بانوان,کنسرت بانوان در تهران,کنسرت بانوان شیدا,کنسرت بانوان,کنسرت بانوان در ایران,کنسرت بانوان تهران,کنسرت بانوان سنندج,کنسرت بانوان شیدا دانلود,

 

تاریخ انتشار: ۰۳ تیر ۱۳۹۵
گروه های «نهال»، «نریمان» و «آوای مهربانی» پس از پایان ماه رمضان، کنسرت های خود را در فرهنگسرای نیاوران و تالار وحدت برگزار می کنند.

به دلیل هم زمانی روزهای آغازین تابستان با روزها و شب های پر برکت ماه مبارک رمضان، دست کم تا پایان دههٔ‌ دوم تیرماه کم تر شاهد برگزاری کنسرت های موسیقی خواهیم بود؛ اما با آغاز دههٔ سوم تیر، روند برگزاری کنسرت های گوناگون نیز مانند ماه های گذشته از سر گرفته می شود.

در میان کنسرت هایی که در روزهای پایانی تیرماه برگزار می شود، سه کنسرت ویژهٔ بانوان روی صحنه می رود. این سه کنسرت را گروه های «آوای مهربانی»،‌ »نهال» و «نریمان» اجرا خواهند کرد.

گروه «نهال»

گروه «نهال» به سرپرستی لیلا نجفی، سه شنبه، 22 تیر ماه، ساعت 21 در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود.

سبک کار موسیقایی این گروه، اجرای موسیقی سنتی است. گروه «نهال» با شش نوازنده کنسرت خود را اجرا می کند، که این بانوان نوازنده عبارتند از: مرضیه ریوند (تار)، حنانه سعیدی (قانون)، شیدا عبادت دوست (کمانچه)، الناز نوتاش (عود)، کیانا طلایی (تنبک) و سارا مهرافشار (دف و دایره).

لیلا نجفی، افزون بر سرپرستی گروه «نهال»، خوانندگی این گروه را هم بر عهده دارد.

گروه «نریمان»

گروه موسیقی «نریمان» که اردی بهشت ماه نیز کنسرتی را در فرهنگسرای نیاوران برگزار کرده بود، بار دیگر 25 تیر ماه در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران کنسرت می دهد.

در کنسرت گذشتهٔ این گروه قطعه هایی از استاد روانشاد منصور نریمان، گلناز جمشیدی، علی پژوهشگر، شرام و سایات نوا،‌ به اجرا درآمده بود.

گلناز جمشیدی سرپرستی و نوازندگی سنتور گروه «نریمان» را بر عهده دارد؛ و دیگر اعضای این گروه عبارتند از: مرجان راوندی (بربط)، الهام کاظمی (سه تار)، سارا هستی (کمانچه)، مریم ملا (تنبک)، آوا پازوکی (آواز) و تنی یعقوبیان (آواز).

کنسرت گروه موسیقی «نریمان»، جمعه، 25 تیر ماه، ساعت 21 در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

گروه «آوای مهربانی»

گروه «آوای مهربانی» کنسرت تابستانی خود را در دو بخش موسیقی سنتی و پاپ اجرا خوهد کرد.

این گروه با همراهی دو خواننده روی صحنه می رود؛ سهیلا پورگرامی خوانندهٔ بخش سنتی این کنسرت است و صبا ضامنی نیز قطعه های بخش پاپ را اجرا خواهد کرد.

سرپرستی گروه «آوای مهربانی» را سهیلا پورگرامی بر عهده دارد. نوازندگانی که در کنسرت این گروه حضور خواهند داشت، عبارتند از: رخساره رستمی (بربط)، هیلا فیض پور (پیانو)،‌ شیما بلوکی فر (کمانچه)، سوگل ضامنی (تار)،‌ عسل ملک زاده (دف و پرکاشن)،‌ مینو قاسم پور (قانون)،‌ سپیده شایان راد (تنبک) و طراوت باباخانلو (تنبک).

کنسرت گروه «آوای مهربانی» جمعه، یکم امرداد، ساعت 15 در تالار وحدت برگزار می شود.

مؤسسهٔ نیکوکاری مهرآفرین با همکاری مؤسسهٔ آوای مهربانی این کنسرت را به نفع کودکان مهرآفرین برگزار می کند.

این سه کنسرت، ویژهٔ بانوان است و از ورود گوشی تلفن همراه و دوربین به درون تالارها جلوگیری می شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت