ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

سرقت‌های خشن در شمال‌ تهران

نویسنده: علی باستانی

سرقت‌های خشن در شمال‌ تهران

 

سرقتهای خشن,سرقت خشن,سرقت های خشن,دانلود کلیپ سرقت خشن,سرقت مسلحانه خشن,سرقت مسلحانه,سرقت النوم,سرقت از طلافروشی,سرقت از بانک,سرقت ادبی,سرقت بانک ملی تنکابن,سرقت از بانک ملی تنکابن,سرقت طلا فروشی,سرقت مسلحانه در ایران,سرقت در 60 ثانیه,

 

اعلام جلب به دادرسی اعضای باندی که با حمله به خانه‌های ویلایی، نقشه سرقت‌های خشن خود را اجرا می‌کردند، اعلام شد. نخستین شکایت از این گروه سرقت ۵نفره مربوط به ساعت ٢٠ روز ١٣ بهمن ‌سال گذشته است که وقوع یک سرقت از خانه‌ای ویلایی در خیابان فرشته، خیابان تختی به کلانتری ١٠١ تجریش اعلام شد.

با حضور ماموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات نخست از اهالی خانه مشخص شد که چند مرد با تهدید چاقو و قمه و با صورت پوشیده وارد خانه شده، پس از بستن دست و پای صاحبخانه و همسرش اقدام به سرقت مقداری از طلا و جواهرات داخل خانه به ارزش تقریبی ١٢٠‌میلیون تومان کرده و درحالی ‌که در ادامه سرقت‌شان قصد خارج کردن یک گاوصندوق از محل را داشتند، همسایگان و اهالی متوجه حضور آنها در محل شدند و آنها به ناچار با رها کردن گاوصندوق از محل فرار کردند.

با تشکیل پرونده‌ای با موضوع «سرقت به عنف منزل» و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ٣۴ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «حدودا ساعت ١٩ بود که به همراه همسرم در داخل خانه بودیم. همسرم در آشپزخانه در حال تهیه غذا بود و من هم در حال تماشای تلویزیون بودم. ناگهان در ورودی خانه‌مان باز شد و ۴ مرد نقابدار وارد خانه شدند.

سه نفر از آنها با من درگیر شدند و مرا به زمین کوبیده و دستان و دهانم را بسته و در ادامه به‌شدت شروع به زدن من کردند و نفر چهارم نیز به سراغ همسرم رفت. آنها با تهدید کشتن من و همسرم، درخواست رمز گاوصندوق را کردند اما من حاضر به دادن رمز به آنها نشدم. تصمیم گرفتند تا گاوصندوق را نیز با خودشان ببرند. آنها قصد داشتند تا گاوصندوق را با خودروی سواری آزرا از خانه خارج کنند که گاوصندوق در داخل خودرو جای نگرفت.

در همین زمان تعدادی از همسایگان با مشاهده تعدادی مرد نقابدار در داخل حیاط خانه متوجه سارق‌بودن آنها شدند. سارقان با نامساعدشدن شرایط با سرقت مقداری پول نقد و طلا و جواهرات متعلق به همسرم از محل متواری شدند اما موفق نشدند که گاوصندوق را با خود ببرند.»

در شرایطی که کارآگاهان با بررسی دو سرقت انجام شده، اطمینان پیدا داشتند هر دو سرقت از سوی یک گروه از سارقان انجام شده، اقدامات پلیسی را در دستور کار خود قرار داده و در ادامه موفق به شناسایی یک خودرو پژو پارس مشکی‌رنگ شدند که با اظهارات تعدادی از اهالی محل نخستین سرقت در خیابان فرشته، با آن از محل متواری شده بودند.

کارآگاهان در نخستین مرحله از شناسایی اعضای این گروه از سارقان خشن، موفق به شناسایی نخستین عضو گروه از سارقان به نام مسلم ٢۴ساله و در ادامه برادرش مرتضی ٢٣ساله در منطقه شهریار شده اما برای شناسایی سایر اعضای گروه، آنها را تحت مراقبت‌های پلیسی خود قرار دادند. با انجام اقدامات پلیسی، ۵ عضو دیگر این گروه از سارقان دستگیر شدند. به این ترتیب قرار جلب به دادرسی توسط بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ٣۴ تهران صادر شد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت