ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

سرطان‌زاهایی که هر روز به خوردمان می‌دهند

نویسنده: احمد اعجازی

سرطان‌زاهایی که هر روز به خوردمان می‌دهند

سرطان زا بودن پارازیت ها,سرطان زا,سرطان زا بودن ریحان بنفش,سرطانزا بودن لامپ کم مصرف,سرطانزا بودن ریحون بنفش,سرطانزا بودن آب معدنی,سرطانزا بودن لامپهای کم مصرف,خوردنی های سرطان زا,خوراکی های سرطان زا,خوراکی های سرطان زا,لیست خوراکی های سرطان زا,با خوراکی های سرطان زا آشنا شوید,
بلای جان ایرانی‌ها، چند هزار هکتاری و قانونی کشت می‌شود! / با وجود تأکیدات چند‌باره متخصصان امر مبنی بر مضرات گسترده و ساختاری کشت و استفاده محصولات دستکاری شده ژنتیکی از قبیل انواع سرطان و عقیم کردن مصرف‌کننده…

 

به گزارش سرویس اقتصادی “جام نیـوز”، با وجود تأکیدات چند‌باره متخصصان امر مبنی بر مضرات گسترده و ساختاری کشت و استفاده محصولات دستکاری شده ژنتیکی، از قبیل انواع سرطان و عقیم کردن مصرف‌کننده، عضو کمیسیون بهداشت مجلس خبر از کشت چند هزار هکتاری این محصولات در کشور داد.

 

اصغر سلیمی ‌درباره ، تولید محصولات تراریخته در کشور می‌گوید:‌در کشورهای اروپایی اگر محصولات دستکاری شده ژنتیکی استفاده می‌شوند، ‌با شرایط سختی تولید می‌شوند و مصرف آن نیز طبق شرایط خاصی است و حتماً به اطلاع مصرف‌کنندگان آن می‌رسد.  ‌مصرف‌کنندگان در این کشورها می‌دانند که محصولات استفاده شده دستکاری ژنتیکی شده است یا خیر، اما در کشور ما هنوز امکانات لازم وجود ندارد که به مشتری بگوییم که این محصول دستکاری شده یا ارگانیک است.

 

نماینده مردم اصفهان می‌گوید: به نظر من هنوز زود است که محصولات تراریخته در کشور داشته باشیم چون تحقیقات و نظارت ما محدود است و فکر نمی‌کنم مجلس هم موافق تولید این محصولات باشد.   هنوز کشور ما تکنولوژی مناسب را ندارد و حتی در برخی موارد نظارت کافی روی محصولات داخلی هم نمی‌شود. آینده هم مشخص نیست که نشان دهد این محصولات چه ضرری خواهند داشت چون مطالعه روی آن به صورت کامل انجام نشده است. اما من‌ شنیده‌ام چندین هزار هکتار زمین می‌خواهد زیر‌کشت این محصولات ژنتیکی برود.  اگر بدون مطالعه کار کنیم، در آینده ضررهایی خواهد داشت که جبران‌ناپذیر است.

سلیمی معتقد است که جهش‌های ژنتیکی ناشی از این محصولات باعث ایجاد انواع سرطان‌ها شود و خیلی از مشکلات و بیماری‌های ژنتیکی را برای نسل‌های آینده ما به دنبال داشته باشد و نتوانیم آن وقت جبرانش کنیم، بنابر‌این مجلس حتماً جلوی این امور را خواهد گرفت.
غرب هم عطای تراریخته را به لقایش بخشیده است

 

کشت و مصرف عمومی محصولات دستکاری‌شده ژنتیکی در اغلب کشورهای اروپایی به جز مزارع خاص و قرنطینه تحقیقاتی ممنوع است و با انواع با واردات این محصولات برخورد می‌شود.

 

به این ترتیب که واردات و مصرف این محصولات پرخطر –  حتی با حد تراریختگی زیر یک درصد –  نیز تنها با برچسب‌گذاری و قوانین احتیاط‌آمیز مجاز است، همچنین کشت، واردات و مصرف محصولات با تراریختگی بالای یک درصد اساساً ممنوع است.

احتیاط در مصرف این محصولات در روسیه تا آنجاست که تنها دو ده هزارم درصد از سبد غذایی مردم این کشور را تشکیل می‌دهد و در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، صهیونیست‌ها حتی اجازه کشت محصولات تراریخته در مزارع تحقیقاتی را به علت مخاطرات زیست محیطی ماندگار صادر نمی‌کنند!

 

همچنین کشور سوئیس اعلام کرده است به ‌دلیل نبود اطمینان از سلامت این محصولات، قوانین سختگیرانه خود را برای سومین بار، پنج سال دیگر تا سال ۲۰۲۱ اجرا می‌کند.
بیش از 90 درصد روغن مصرفی ایرانی‌ها تراریخته است

 

به گزارش عیارآنلاین، به‌‌رغم اقدامات احتیاط‌آمیز کشورهای پیشرفته در مصرف عمومی محصولات تراریخته، در هیچ ‌یک از گمرک‌ها و مبادی ورود کالا در ایران، آزمایشگاهی مختص تشخیص میزان تراریختگی و ارزیابی خطر محصولات غذایی وارداتی از حیث تراریختگی وجود ندارد و صرفاً اعلام کشور صادر‌کننده محصولات مبنای تصمیم‌سازی است!

 

این در حالی است که مطالعات نشان می‌دهد بسیاری از محصولات از جمله بیش از ۹۰ درصد از روغن‌های خوراکی، بخش قابل‌توجهی از برنج و ذرت موجود در بازار ایران، دستکاری‌شده ژنتیکی است. همچنین آزادسازی کشت، واردات و صادرات و مصرف عمومی این محصولات در لایحه برنامه پنج‌ساله ششم توسعه مورد تأکید دولت قرار گرفته است و بارها مسئولان دولتی در مدح چنین محصولات مضری سخنرانی کرده‌اند!
دلیل تأکید دولتی‌ها به کشت و توزیع این محصولات در ایران را ظاهراً باید جای دیگری جست.
سلاحی علیه تمام ملت‌ها

 

مواد غذایی تراریخته (دستکاری شده ژنتیکی) به محصولاتی اطلاق می‌شود که از انتقال یک یا چند ژن بین دو نوع موجود زنده مختلف به وجود می‌آید، گرچه این محصولات دانش‌بنیان می‌تواند از مزایایی مانند پرمحصولی و مقاومت نسبت به آفات بهره‌مند باشد، اما مشکلات متعددی نیز برای طبیعت و سلامتی انسان‌ها به وجود می‌آورد. این موارد چنان مضر است که می‌تواند به‌عنوان یک «سلاح تمام‌عیار علیه ملت‌ها» به عنوان عامل ایجاد «سرطان‌ها» و حتی «عقیم‌سازی نسل‌ها» مورد استفاده قرار گیرد.

پس از سال‌ها واردات چراغ خاموش مواد غذایی دستکاری شده ژنتیکی به کشور، در لایحه برنامه ششم توسعه، تولید تجاری این محصولات در دستور کار قرار گرفت!

 

در ماده 8 مفاد پیشنهادی شورای محیط زیست تدوین لایحه ششم توسعه نیز ضمن تأکید بر «تولید مواد تراریخته» در کشور آمده: «دولت موظف است با ایجاد ساختاری توانمند به صورت مستقل یا وابسته به دستگاه‌های اجرایی ضمن تدوین استانداردهای لازم، بر تولید، واردات و مصرف مواد تراریخته کنترل و نظارت جدی اعمال نماید.»

اما عضو هیئت رئیسه انجمن ارگانیک ایران در تقبیح این نگاه به تسنیم می‌گوید: تاکنون تعداد ژن‌های ثبت‌شده تجاری محصولات دستکاری شده ژنتیک از مرز هزار و 500 مورد گذشته است. این دستکاری در طبیعت می‌تواند لطمات جبران‌ناپذیری وارد کند. دانشمندان حوزه اخلاق زیستی معتقدند فرآیندی را که در طبیعت هرگز اتفاق نمی‌افتد نباید در آزمایشگاه انجام دهیم، مثلاً هیچ‌گاه در طبیعت یک ماهی با گوجه‌فرنگی یا ذرت جفت‌گیری نمی‌کند!
خوراندن ترا‌ریخته‌ها به ایرانی‌ها نا‌آگاهانه نیست!

 

آزاد عمرانی در خصوص استفاده گسترده از مواد تراریخته در صنایع تولید روغن خوراکی در کشورمان بدون اطلاع‌رسانی به مصرف‌کننده می‌گوید: بنده قبول ندارم که این کار نادانسته صورت گرفته باشد، چطور است که طرفداران محصولات تراریخته و بازرگانانی که سودهای کلان از ورود این محصولات به بازار می‌برند، برای توجیه و تأکید بر لزوم تولید این محصولات در داخل کشور، آمار چند میلیارد دلاری واردات محصولات دستکاری شده ژنتیکی را اعلام می‌کنند اما سال‌ها ساکت بوده‌اند و هیچ تلاشی برای آگاه‌سازی مردم و برچسب زدن به این محصولات انجام نداده‌اند؟

 

واقعیت جهانی در مورد محصولات دستکاری شده ژنتیکی این است که با گذشت بیش از 20 سال از تولید تجاری این محصولات، انحصار بذرهای استراتژیک تراریخته همچنان در دست شرکت بزرگ امریکایی «مونسانتو» قرار دارد. این کمپانی و شرکت‌های اقماری آن حدود 80 درصد از تولید بذرهای ژنتیکی دنیا را در اختیار دارد و با استراتژی حساب‌شده وارد کشورها می‌شود، بنابراین نمی‌توانیم بپذیریم که بروز این اشکالات نادانسته بوده است.

 

به اعتقاد وی ممکن است برخی افراد در درون دولت‌ها، به‌صورت ناآگاهانه تحت تأثیر این کمپانی‌ها قرار گرفته باشند اما نفرات اصلی به هیچ وجه ناآگاه نیستند! دولتی‌ها ممکن است به‌چشم یک دانش و فناوری پیشرفته به این علم نگاه کنند و به همین دلیل برای اینکه خدمتی هم بکنند، افزایش اعتبارات، تجهیز کردن مراکز و حمایت از طرح‌های پژوهشگران این عرصه را در اولویت قرار بدهند، بدون اطلاع از نیت شوم اربابان این صنعت و مشکلات و مخاطراتی که ممکن است برای مردم داشته باشد.
پشت پرده این فاجعه صهیونیست‌ها هستند

 

عمرانی همچنین می‌گوید: این کمپانی‌ها بیشتر از طریق مجموعه‌های ظاهراً خیریه و عام‌المنفعه، مانند بنیاد صهیونیستی راکفلر و در قالب طرح‌های مشترک تحقیقاتی و بورس تحصیلی، نخبگان کشورهای هدف را تحت حمایت خود می‌گیرند، بعد این افراد آموزش‌دیده این پیام را از درون به دولت‌ها منتقل می‌کنند که کشت محصولات دستکاری شده ژنتیکی یک ضرورت انکارناپذیر است و هرگونه تعللی نشانه عقب‌ماندگی است! آنها به این نتیجه رسیده‌اند که بهترین روش توسعه تجارت محصولات تراریخته، نفوذ در دولت‌ها است.  مقامات بسیاری در دولت با سمت‌های متفاوت دولتی، بارها در ثنای محصولات تراریخته و لزوم استفاده از آنها  سخنرانی کرده‌اند. اینکه سود هنگفت این محصولات به جیب چه کسانی می‌رود و دلیل این همه اصرار بر کشت محصولات تراریخته سرطان‌زا و خوراندن آن به ایرانی‌ها چیست، فرصت‌های مبسوط دیگری را برای پرداختن می‌طلبد.

 

اما هوشیاری مردم به عنوان مصرف‌کننده نهایی محصولات غذایی در تحریم همه‌جانبه تراریخته‌ها، ‌اقدام آخری است که می‌تواند نجات‌دهنده جان و نسل ایرانیان از این بلیه هدف‌گذاری شده باشد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت