ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

سرانه مصرف آدامس هر ایرانی /سهم آدامس قاچاق

نویسنده: احمد اعجازی

سرانه مصرف آدامس هر ایرانی /سهم آدامس قاچاق

سرانه مصرف آدامس در ایران,سرانه مصرف آدامس,سرانه مصرف آدامس در ایران,سرانه مصرف آدامس,آدامس خروس نشان,آدامس خرسی,آدامس تریدنت,آدامس خوانی,آدامس لاویز,آدامس پرستو,آدامس محرک زنان,آدامس نیکوتین,آدامس شوک,آدامس سین سین,

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 28 مرداد 1395

 گردش مالی بازار آدامس در ایران بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان است که سهم آدامس قاچاق، بیشتر از واردات رسمی و تولید داخل است.

به گزارش مهر، در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری انجمن دندانپزشکی ایران با شرکت ایرانی تولید کننده آدامس بدون قند، اعلام شد که در سال ۲۰۱۶ میلادی سهم بازار آدامس جهان ۲۷.۱ میلیارد دلار بوده است. در حالی که پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۹ این عدد به ۳۲.۶ میلیارد دلار برسد.

سهم ایران از بازار جهانی آدامس نزدیک به یک درصد است بطوریکه برآوردها نشان می دهد بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان گردش مالی آدامس در کشورمان است.

در حالی که بازار آدامس سالانه ۶ درصد رشد نشان می دهد، سرانه مصرف آدامس در آمریکا ۶۰۰ گرم و در ایران نزدیک به ۲۰۰ گرم است.

همچنین، ۷۰ درصد بازار آدامس ایران در دست دو شرکت خارجی معروف دنیا است. در حالی که ۶۵ سال قبل در کشورمان آدامس تولید کرده ایم.

این در حالی است که آدامس خارجی در ایران هر کیلو ۱۴۰ هزار تومان به فروش می رسد، و آدامس تولید داخل به قیمت هر کیلو ۲۲ هزار تومان فروخته می شود.

بر اساس آماری که ارائه شد، گردش مالی بازار قاچاق و غیر قانونی آدامس در ایران ۵۰۰ میلیارد تومان است که ۵۷.۷ درصد سهم مصرف آدامس در کشورمان از این طریق تامین می شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت