ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

سایه چیست؟

نویسنده: علی باستانی

%d8%b3%d8%a7%db%8c%d9%87-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f

 

,سایه های موازی,سایه های موازی فیلم کامل,سایه های موازی نقد,سایه های موازی اصغر نعیمی,فیلم سایه های موازی,سعید عقیقی سایه های موازی,دانلود فیلم سایه های موازی,پوستر فیلم سایه های موازی,سایه,سایه چشم,سایه ابرو,سایه روشن,سایه بان,سایه افضلی,سایه ها,سایه امید,سایه چشمک,سایه چشم جدید,سایه چشم ساده,سایه چشم عروس,سایه چشم خلیجی,سایه چشم مک,سایه چشم به انگلیسی,سایه چشم فلورمار,سایه چشمک قبل از عمل,سایه ابرو دائم,سایه ابرو Vov,سایه ابرو چیست,سایه ابرو بهتره یا هاشور,سایه ابرو خوب,سایه ابرو آکوا,سایه ابرو اتود,سایه ابرو روشن,سایه ابرو کلاسیک,سایه روشن در طراحی,سایه روشن صادق هدایت,سایه روشن,سایه روشن فرزاد موتمن,سایه روشن در نقاشی,سایه روشن شبکه خبر,سایه روشن در فتوشاپ,سایه روشن سریال,سایه روشن میترا فامیلی,سایبان,سایه بان پنجره,سایبان ماشین,سایبان برقی,سایبان درشکه,سایبان مغازه,سایبان کمپینگ,سایبان چتری,سایه بان به انگلیسی,دانلود آلبوم سایه افضلی,دانلود آهنگ سایه افضلی,عکسهای سایه افضلی,سایه های بلند باد,سایه های ماندگار,سایه های شخصیتی چیست,سایه امیدی,سایه امید 98ia,رمان سایه امید,دانلود سایه امید,سایه ی امید 98ia,دانلود رمان سایه امید Pdf,شعر امید سایه,دانلود کتاب سایه امید,رمان ایرانی سایه امید,سایه چشمک مدل ایرانی,سایه چشمک فیس بوک,سایه چشمک تغییر جنسیت,سایه چشمک,عکسهای سایه چشمک,بیوگرافی سایه چشمک,عکس سایه چشمک,کلیپ سایه چشمک

 

شاید همیشه به این موضوع توجه نکرده باشید که وقتی در نور خورشیدید، سایه تان نزدیکتان است. سایه تان ممکن است روبرویتان باشد یا پشت سرتان یا ممکن است کنارتان باشد. سایه تان هرجا که باشد شبیه شما است و مثل شما حرکت می کند.

دو شرط لازم است تا یک سایه ساخته شود. اول نور است. دوم چیزی است که جلوی نور را سد می کند. این دو با هم ناحیه ای را درست می کنند که تاریک تر از اطرافش است. این منطقه سایه نامیده می شود.

سایه افراد موقعی تشکیل می شود که آنها جلوی نوری که از خورشید می آید را سد کنند. به این فکر کنید که موقعی که خورشید پشت سر شما قرار می گیرد چه اتفاقی می افتد. اتفاقی که می افتد این است که بدنتان جلوی مقداری از نور خورشید را سد می کند و باعث می شود که یک سایه جلویتان تشکیل شود. سایه شکل بدن شما را به خود می گیرد.

موقعی که خورشید جلوی شما است، سایه شما در پشتتان شکل می گیرد. اگر خورشید در سمت چپتان باشد، سایه تان در سمت راستتان تشکیل می شود. اگر خورشید در سمت راستتان واقع شده باشد، سایه تان در سمت چپتان شکل می گیرد.

درختان و ساختمان ها هم سایه می سازند. سایه های آنها می تواند شما را در یک روز آفتابی خنک کند. سایه ها به این خاطر خنک هستند که از نور خورشید در امان مانده اند. نور خورشید زمین را گرم می کند و به دنبال آن هوای بالایش هم گرم می شود.

چیزهای دیگری هم هستند که سایه تشکیل می دهند. ابرها موقعی که از جلوی خورشید عبور می کنند سایه درست می کنند. یک کلاه لبه دار هم روی صورت شما سایه درست می کند و آن را خنک می کند. سایه ها اندازه های متفاوتی دارند. یک فرد کوچک اندام سایه کوچکی می سازد. یک ساختمان بزرگ سایه بزرگی درست می کند. محل قرارگیری خورشید هم بر اندازه سایه اثر می گذارد. یک فرد یا شیء موقعی که خورشید در آسمان در ارتفاع پایینی است، جلوی نور بیشتری را سد می کند. وقتی جلوی مقدار نور بیشتری سد می شود، سایه های بلندتری ساخته می شود. موقعی که خورشید ارتفاع زیادی در آسمان دارد، جلوی نور کمتری سد می شود و این باعث می شود که سایه ها کوتاه تر شوند.

آسمان شب یک سایه خیلی بزرگ است. وقتی که به دلیل چرخش زمین، بخشی از زمین از خورشید دور می شود، آسمان آن بخش از زمین تاریک می شود. در این شرایط زمین جلوی نور خورشید را سد می کند و نمی گذارد به آسمان بالای سر شما نور برسد. وقتی نوری نیست معنیش این است که گرمایی هم در کار نیست. به خاطر همین است که تقریباً همیشه شب ها خنک تر از روزها هستند.

سایه ها در فضا هم وجود دارند. مسنجر فضاپیمای ناسا است که در راه رسیدن به مریخ است تا درباره آن مطالعه کند. دانشمندانی که مسنجر را ساخته اند، می خواستند مطمئن شوند که این فضاپیما خیلی داغ نمی شود. بنابراین آنها طرفی از این فضاپیما که رو به خورشید است را با یک تکه ای بزرگ از بافتی مخصوص پوشانده اند. این بافت سایه بان فضاپیما است. این سایه بان مثل یک پوشش سخت است که با درست کردن سدی جلوی نور خورشید سایه درست می کند. این سایه فضاپیما را خنک نگه می دارد.

به زمین برگردیم. شما می توانید کارهای جالبی را با سایه ها انجام دهید. می توانید دور یک سایه را گچ بکشید. سپس تماشا کنید و ببینید که وقتی خورشید در آسمان جابجا می شود، چه تغییراتی در این سایه رخ می دهد. در داخل خانه هم می توانید با استفاده از یک چراغ قوه یا لامپ سایه بسازید.

برچسب ها : بیوگرافی سایه چشمک،پوستر فیلم سایه های موازی،تعبیر خواب سایه انسان،دانلود آلبوم سایه افضلی،دانلود آهنگ سایه افضلی،دانلود رمان سایه امید Pdf،دانلود سایه امید،دانلود فیلم سایه های موازی،دانلود کتاب سایه امید،دانلود کتاب سایه انسانها،دانلود وکتور سایه انسان،رمان ایرانی سایه امید،رمان سایه امید،سايه چشمك،سايه روشن،سایبان،سایبان برقی،سایبان چتری،سایبان درشکه،سایبان کمپینگ،سایبان ماشین،سایبان مغازه،سایه،سایه ابرو،سایه ابرو Vov،سایه ابرو آکوا،سایه ابرو اتود،سایه ابرو بهتره یا هاشور،سایه ابرو چیست،سایه ابرو خوب،سایه ابرو دائم،سایه ابرو روشن،سایه ابرو کلاسیک،سایه افضلی،سایه امید،سایه امید 98ia،سایه امیدی،سایه انسان،سایه انسان در طول روز،سایه انسانها،سایه انسانها ژان پل سارتر،سایه انسانهای کوچک،سایه بان،سایه بان به انگلیسی،سایه بان پنجره،سایه چشم،سایه چشم به انگلیسی،سایه چشم جدید،سایه چشم خلیجی،سایه چشم ساده،سایه چشم عروس،سایه چشم فلورمار،سایه چشم مک،سایه چشمک،سایه چشمک تغییر جنسیت،سایه چشمک فیس بوک،سایه چشمک قبل از عمل،سایه چشمک مدل ایرانی،سایه روشن،سایه روشن در طراحی،سایه روشن در فتوشاپ،سایه روشن در نقاشی،سایه روشن سریال،سایه روشن شبکه خبر،سایه روشن صادق هدایت،سایه روشن فرزاد موتمن،سایه روشن میترا فامیلی،سایه ها،سایه های بلند باد،سایه های شخصیتی چیست،سایه های ماندگار،سایه های موازی،سایه های موازی اصغر نعیمی،سایه های موازی فیلم کامل،سایه های موازی نقد،سایه ی امید 98ia،سعید عقیقی سایه های موازی،شعر امید سایه،عکس از سایه انسان،عکس سایه انسان،عکس سایه چشمک،عکس سایه ی انسان،عکس های سایه انسان،عکسهای سایه افضلی،عکسهای سایه چشمک،فیلم سایه های موازی،کلیپ سایه چشمک،موضوعات طنز آمیز درمورد سایه انسان،وکتور سایه انسان

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت