ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

زیبایی چقدر در انتخاب همسر نقش دارد؟

نویسنده: احمد اعجازی

زیبایی چقدر در انتخاب همسر نقش دارد؟

,انتخاب همسر,انتخاب همسر مناسب,انتخاب همسر از دیدگاه اسلام,انتخاب همسر صیغه ای,انتخاب همسر و ازدواج,انتخاب همسر ایده ال,انتخاب همسر اینترنتی,انتخاب همسر شایسته,انتخاب همسر در اسلام,انتخاب همسریابی,انتخاب همسر مناسب از نظر اسلام,انتخاب همسر مناسب Pdf,انتخاب همسر مناسب در اسلام,انتخاب همسر مناسب برای ازدواج,انتخاب شوهر مناسب,معیارهای انتخاب همسر مناسب,نحوه انتخاب همسر مناسب,روش انتخاب همسر مناسب,شرایط انتخاب همسر مناسب,انتخاب همسر از دیدگاه اسلام,انتخاب همسر از نظر اسلام,انتخاب همسر از نگاه اسلام,معیارهای انتخاب همسر از دیدگاه اسلام,شرایط انتخاب همسر از دیدگاه اسلام,معیار انتخاب همسر از دیدگاه اسلام,معیارهای انتخاب همسر از دیدگاه اسلام,معیارهای انتخاب همسر از دید اسلام,ملاک های انتخاب همسر از دیدگاه اسلام,سایت انتخاب همسر صیغه ای,معیارهای انتخاب همسر و ازدواج,انتخاب همسر برای ازدواج موقت,انتخاب همسر برای ازدواج,ملاکهای انتخاب همسر و روانشناسی ازدواج,ملاکهای انتخاب همسر و روانشناسی ازدواج ویژه برادران,دانلود کتاب انتخاب همسر و ازدواج,ملاکهای انتخاب همسر و روانشناسی ازدواج ویژه خواهران,مجموعه سخنرانی با موضوع انتخاب همسر و ازدواج,ازدواج و انتخاب همسر مناسب,انتخاب همسر ایده ال,انتخاب همسر ایده ال با 40 هزار تومان,معیارهای انتخاب همسر ایده ال,چگونگی انتخاب همسر ایده ال,انتخاب یک همسر ایده ال,راه های انتخاب همسر ایده ال,شرایط انتخاب همسر ایده آل,ملاک های انتخاب همسر ایده ال,روش انتخاب همسر ایده آل,انتخاب همسر اینترنتی,سایت انتخاب همسر اینترنتی,انتخاب همسر به صورت اینترنتی,معیارهای انتخاب همسر شایسته,مهارتهای انتخاب همسر شایسته,مهارت انتخاب همسر شایسته,معیار انتخاب همسر شایسته,چگونگی انتخاب همسر شایسته,راه های انتخاب همسر شایسته,تحقیق در مورد انتخاب همسر شایسته,معیار انتخاب همسر در اسلام,معیارهای انتخاب همسر در اسلام,شرایط انتخاب همسر در اسلام,ملاک انتخاب همسر در اسلام,راه انتخاب همسر در اسلام,انتخاب همسر اسلام,ملاک های انتخاب همسر در اسلام,معیار های انتخاب همسر در اسلام,انتخاب همسر ازنظر اسلام,سایت انتخاب همسریابی,معتبرترین سایت انتخاب همسریابی,زیبایی در انتخاب همسر,نقش زیبایی در انتخاب همسر,معیار زیبایی در انتخاب همسر,ملاک زیبایی در انتخاب همسر,اهمیت زیبایی در انتخاب همسر,نقش زیبایی در انتخاب همسر,زیبایی ظاهری در انتخاب همسر,زیبایی ملاک انتخاب همسر,نقش زیبایی مرد در انتخاب همسر,زیبای در انتخاب همسر,تاثیر زیبایی در انتخاب همسر

زیبایی در انتخاب همسر، به اندازه پسند قلبی کافی است‎

 

خواستگاری دختری رفته ام که از همه لحاظ مورد قبول من و خانواده است. چند جلسه صحبت با هم داشته ایم و در تمام زمینه ها تناسب بالایی داریم.

 

راستش را بخواهید تقریبا سه سال است که در صدد یافتن همسر مناسب هستم ولی تا به حال موفق نشده ام.

به دلایل گوناگون طرف مقابل مناسب نبوده است.

اینجا اولین جایی است که از همه لحاظ باب میل من و خانواده است.

اما با این حال هنوز با ظاهر این خانم کنار نیامده ام. اما عفت و پاکدامنی خاصی که وی دارد مانع از جواب رد من می شود.

هراس دارم جواب رد بدهم و دیگر موردی به این خوبی نیابم.

با خود می گویم شاید ازدواج کنیم  صفات خوب وی بر ظاهرش سایه افکنده و دیگر برایم مهم نباشد و با چهره اش کنار بیایم.

نظر شما چیست؟

برای ازدواج اقدام کنم؟

 

زیبایی ظاهری، با ارضا جنسی در زندگی مشترک ارتباط زیاد دارد؛ بنابراین میل به همسری زیبا در جوانان امری طبیعی است و حتی کسانی که سایر شرایط از قبیل ایمان، اصالت و شرافت خانوادگی و… را در انتخاب همسر مد نظر قرار می‌دهند، دوست دارند که همسرشان زیبا نیز باشد.البته باید توجه داشت که زیبایی دارای معیار، اندازه معین و قانون استاندارد ندارد، بلکه کاملا نسبی است. پس منظور ما از زیبایی، رضایت نسبی فرد از ظاهر طرف مقابل است.

 

حس زیبایی شناسی از جمله احساس های مشترکی است که همه ما به شیوه های مختلف آن را درک و تجربه می کنیم. اما با وجود مشترک بودن این حس در میان انسان ها، نظرها درباره تعریف و مصادیق “زیبایی” بسیار متنوع و متفاوت با یکدیگر است .آنچه که مسلم است توجه به زیبایی در امر انتخاب همسر مهم است و همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

 

انسانها می توانند نگرشهای مختلفی درباره موضوعات مختلف داشته باشند اما معمولا جایگاه این امر در نزد برخی خیلی مهمتر و در نزد گروهی دیگر در حد وسط قرار دارد و شاید در نزد عده معدودی اهمیت بسیار کمی داشته باشد.

 

اما آنچه که باید بدان توجه داشت این است که نگرش هر فرد نسبت به ظاهر و زیبایی، تحت تاثیر فرهنگ و آموخته ها و القائاتی است که از ناحیه خانواده و محیط برای او مطرح می شود.

در هر حال به نظر می رسد که در امر انتخاب همسر باید به مساله زیبایی و ظاهر توجه خاص داشت. منظور این نیست که همسری که بر می گزینید بسیار جذاب باشد بلکه باید ظاهر وی مورد دلخواه طرف مقابل باشد.

 

اگر هنگام انتخاب همسر به این مساله توجه شود، امکان بهانه گیری و ایجاد اختلاف در زندگی مشترک کاهش می یابد. چرا که بهانه گیری ها منجر به دلسردی همسر شده و صمیمیت از ان خانواده رخت بر می بندد.

 

ضمن اینکه باید توجه داشت زنان بیش از مردان خواهان این هستند که ظاهرشان مورد توجه و مطلوب همسر بوده و مورد تحسین قرار بگیرند.

 

نکته مهم دیگر اینکه برای هر کس در هنگام انتخاب همسر برخی از معیارها در اولویت و ارجحیت بیشتری برخوردار است لذا  اگر برای کسی مساله ظاهر و زیبایی جز اولویتهای نخستین است پس لازم است که هنگام انتخاب به این موضوع توجه خاص داشته باشد.

 

البته باید مراقبت شود تا تنها عامل انتخاب، مساله زیبایی نباشد بلکه مجموعه معیارها و موازین انتخاب مورد توجه قرار گیرد خصوصا که باید مراقبت شود تا هیچ معیاری قربانی سایر معیارها نشود.

 

پس کاربر گرامی!

کسی نمیتواند منکر این مساله شود که زیبایی یک امتیاز به حساب می‌آید و در شیرینی و سعادت زندگی زناشویی تأثیر به ‏سزایی دارد. حسن ظاهر و جمال از اهمیت  زیادی برخوردار است و نباید بیان شود که اگر دختر مورد نظر که دارای معیارهای اساسی؛ مثل ایمان، صداقت، … است، پس دارای هر نوع کیفیت ظاهری بود باید انتخاب کرد و اقدام به ازدواج نمود. بلکه باید از جمال و زیبایی ظاهری دختر خانم هم رضایت نسبی داشت.

 

حس زیبایی شناسی از جمله احساس های مشترکی است که همه ما به شیوه های مختلف آن را درک و تجربه می کنیم. اما با وجود مشترک بودن این حس در میان انسان ها، نظرها درباره تعریف و مصادیق “زیبایی” بسیار متنوع و متفاوت با یکدیگر است .آنچه که مسلم است توجه به زیبایی در امر انتخاب همسر مهم است و همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

 

به عبارت دیگر باید دختر موردنظر با شما تناسب داشته و مورد پسندشما باشد. غفلت از این نکته و یا بی اهمیت جلوه دادن آن و بی توجهی به این موضوع چه بسا موجب مشکلات در زندگی مشترک شود؛ و در آینده زمینه را برای بهانه تراشی شما و یا حتی تحقیر دختر خانم مهیا کند.

 

نکتۀ دیگراینکه زیبایی ظاهری، با ارضا جنسی در زندگی مشترک ارتباط زیاد دارد؛ بنابراین میل به همسری زیبا در جوانان امری طبیعی است و حتی کسانی که سایر شرایط از قبیل ایمان، اصالت و شرافت خانوادگی و… را در انتخاب همسر مد نظر قرار می‌دهند، دوست دارند که همسرشان زیبا نیز باشد.

 

البته باید توجه داشت که زیبایی دارای معیار، اندازه معین و قانون استاندارد ندارد، بلکه کاملا نسبی است. پس منظور ما از زیبایی، رضایت نسبی فرد از ظاهر طرف مقابل است.

 

می‌‏توان گفت زیبایی به اندازه‌‏ای باید باشد که همدیگر را بپسندید و جذابیت کافی برای همدیگر داشته باشید . زیبایی در انتخاب همسر، به اندازه پسند قلبی کافی است؛ یعنی شما در کنار بررسی تناسب، شایستگی و پاکی در طرف مقابل، به ظاهر وی هم توجه کنید و ببینید آیا واقعا از صمیم قلب تمایل به ازدواج با وی را دارید؟ این مقدار علاقه، حداقل مقدار لازم برای ازدواج است و بیش از این نیازی نیست.

 

البته باید توجه داشت که فقط در انتخاب خود به زیبایی توجه نکنید و به معیارهای مهم دیگر مثل اعتقادات، فرهنگ و خانواده و .. هم توجه خاص داشته باشید. باتوجه به مجموع این شرایط برای انتخاب اقدام کنید.لذا اگر ظاهر این خانم باب میل شما نیست ادامه روند خواستگاری(علی رغم امتیازات زیادی که این خانم دارد) چندان توصیه نمی شود.

برچسب ها : ازدواج و انتخاب همسر مناسب،انتخاب شوهر مناسب،انتخاب همسر،انتخاب همسر از ديدگاه اسلام،انتخاب همسر از دیدگاه اسلام،انتخاب همسر از نظر اسلام،انتخاب همسر از نگاه اسلام،انتخاب همسر ازنظر اسلام،انتخاب همسر اسلام،انتخاب همسر ايده ال،انتخاب همسر اينترنتي،انتخاب همسر ایده ال،انتخاب همسر ایده ال با 40 هزار تومان،انتخاب همسر اینترنتی،انتخاب همسر برای ازدواج،انتخاب همسر برای ازدواج موقت،انتخاب همسر به صورت اینترنتی،انتخاب همسر در اسلام،انتخاب همسر شایسته،انتخاب همسر صیغه ای،انتخاب همسر مناسب،انتخاب همسر مناسب Pdf،انتخاب همسر مناسب از نظر اسلام،انتخاب همسر مناسب برای ازدواج،انتخاب همسر مناسب در اسلام،انتخاب همسر و ازدواج،انتخاب همسریابی،انتخاب یک همسر ایده ال،اهميت زيبايي در انتخاب همسر،تاثیر زیبایی در انتخاب همسر،تحقیق در مورد انتخاب همسر شایسته،چگونگی انتخاب همسر ایده ال،چگونگی انتخاب همسر شایسته،دانلود کتاب انتخاب همسر و ازدواج،راه انتخاب همسر در اسلام،راه های انتخاب همسر ایده ال،راه های انتخاب همسر شایسته،روش انتخاب همسر ایده آل،روش انتخاب همسر مناسب،زیبای در انتخاب همسر،زیبایی در انتخاب همسر،زیبایی ظاهری در انتخاب همسر،زیبایی ملاک انتخاب همسر،سایت انتخاب همسر اینترنتی،سایت انتخاب همسر صیغه ای،سایت انتخاب همسریابی،شرایط انتخاب همسر از دیدگاه اسلام،شرایط انتخاب همسر ایده آل،شرایط انتخاب همسر در اسلام،شرایط انتخاب همسر مناسب،مجموعه سخنرانی با موضوع انتخاب همسر و ازدواج،معتبرترین سایت انتخاب همسریابی،معيار هاي انتخاب همسر در اسلام،معيارهاي انتخاب همسر از ديدگاه اسلام،معیار انتخاب همسر از دیدگاه اسلام،معیار انتخاب همسر در اسلام،معیار انتخاب همسر شایسته،معیار زیبایی در انتخاب همسر،معیارهای انتخاب همسر از دید اسلام،معیارهای انتخاب همسر از دیدگاه اسلام،معیارهای انتخاب همسر ایده ال،معیارهای انتخاب همسر در اسلام،معیارهای انتخاب همسر شایسته،معیارهای انتخاب همسر مناسب،معیارهای انتخاب همسر و ازدواج،ملاک انتخاب همسر در اسلام،ملاک زیبایی در انتخاب همسر،ملاک های انتخاب همسر از دیدگاه اسلام،ملاک های انتخاب همسر ایده ال،ملاک های انتخاب همسر در اسلام،ملاکهای انتخاب همسر و روانشناسی ازدواج،مهارت انتخاب همسر شایسته،مهارتهای انتخاب همسر شایسته،نحوه انتخاب همسر مناسب،نقش زيبايي در انتخاب همسر،نقش زیبایی در انتخاب همسر،نقش زیبایی مرد در انتخاب همسر

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت