ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

زائران اربعین مراقب ویزای جعلی باشند

نویسنده: علی باستانی

%d8%b2%d8%a7%d8%a6%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b9%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%b1%d8%a7%d9%82%d8%a8-%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%b9%d9%84%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%d9%86%d8%af

 

,زائران اربعین,زائران اربعین حسینی,زائران اربعین 95,زائران اربعین کربلا,زائران اربعین امسال,زائران اربعین بدون ویزا,زائران اربعین حسینی 95,زائران اربعین حسین,زائر اربعین,زائر اربعین سلام رفیق,تعداد زائران اربعین حسینی,تعداد زائران اربعین حسینی در کربلا,اولین زائر اربعین حسینی,تصاویر زائران اربعین حسینی,تعداد زائران اربعین حسینی 95,سامانه زائران اربعین حسینی,ساماندهی زائران اربعین حسینی ع,امنیت زائران اربعین حسینی,زائران کربلا در اربعین 95,تعداد زائران اربعین 95,آمار زائران اربعین 95,تعداد زائران کربلا اربعین 95,زائران کربلا اربعین 95,جمعیت زائران اربعین 95,تعداد زائران ایرانی اربعین 95,تعداد زائران اربعین کربلا,تعداد زائران اربعین در کربلا,جمعیت زائران اربعین در کربلا,تعداد زائران کربلا اربعین 95,آمار زائران کربلا اربعین 95,ثبت نام زائران اربعین کربلا,تصاویر زائران اربعین در کربلا,تعداد زائران اربعین امسال,زائرین اربعین,زائرین اربعین کربلا,زائرین اربعین در کربلا,اولین زائر اربعین

 

مدیر کل عتبات سازمان حج نسبت به خطر دلالها و دفاتر غیرقانونی در صدور روادید (ویزا) اربعین حسینی هشدار داد و گفت: این دلال ها و دفاتر غیرقانونی قصد ارائه ویزای جعلی دارند.

محسن نظافتی درباره صدور روادید (ویزا) اربعین حسینی اظهار کرد: دریافت مدارک برای صدور روادید توسط سفارتخانه و کنسولگری‌های عراق در تهران، مشهد، کرمانشاه و اهواز آغاز شده است و امیدواریم این روند تسریع بیشتری پیدا کند.

وی تصریح کرد: تمامی متقاضیان سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی باید بر اساس اطلاعیه‌های ستاد مرکزی اربعین و سازمان حج و زیارت در سامانه سماح ثبت‌نام کنند و روادید خود را از طریق تعیین شده و مراجع ذیصلاح دریافت کنند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت اذعان داشت: سازوکار طراحی شده در سامانه سماح به‌گونه‌ای است که متقاضیان با نام‌نویسی و تعیین دفاتر مجاز سازمان حج و زیارت روند دریافت روادید، بیمه (خدمات پزشکی) و تاریخ اعزام را مطلع خواهند شد.

نظافتی ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزیهای انجام گرفته، ساماندهی زائران اربعین حسینی برای اعزام به عتبات عالیات به‌خوبی مورد توجه قرار گرفته و از ازدحام در مرزها در یک روز خاص و یا نداشتن روادید و بیمه زائران جلوگیری می‌شود.

وی افزود: قیمت نهایی برای روادید زائران اربعین حسینی 40 دلار، خدمات بیمه‌ای و پزشکی 25 هزار تومان و خدمات کارگزاری 10 هزار تومان تعیین شده است؛ بنابراین زائران به‌هیچ عنوان نباید قیمت‌های بالاتری برای این خدمات پرداخت کنند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه  16 مرکز در کشور امسال به صدور روادید زائران اربعین حسینی اقدام خواهند کرد، گفت: متقاضیان ویزای اربعین حسینی باید بعد از ثبت‌نام به یکی از مراکز مجاز تعیین شده در سامانه سماح مراجعه کنند و دریافت روادید از سفارت، کنسولگری‌ها و مراکز معرفی شده به عهده آن دفاتر خواهد بود.

نظافتی تاکید کرد: متقاضیان سفر اربعین حسینی به هیچ عنوان برای دریافت روادید به کنسولگری‌های عراق مراجعه نکنند چرا که روند تایید شده و قانونی مراحل تایید شده در سامانه سماح خواهد بود.

وی به خطر وجود برخی از مراکز غیر مجاز، افراد دلال و سودجو در راه‌اندازی بازار سیاه ویزای اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: برخی افراد با سوء استفاده از احساسات پاک مردم به شکار بعضی متقاضیان سفر به عتبات در ایام اربعین می‌پردازند که باید مردم خوب کشورمان مراقب خدعه این فریبکاران باشند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت افزود: این دلال‌ها و یا مراکز غیر مجاز که طعمه‌های خود را گاهی در کنار سفارتخانه می‌یابند، با حیله‌گری کامل ویزاهای جعلی و گران‌تر از حد تعیین شده را به متقاضیان ارائه می‌دهند که این رویکرد سرابی بیش نخواهد بود.

نظافتی تصریح کرد: دلال‌هایی که به‌دنبال راه‌اندازی بازار سیاه در ایام پیش‌رو هستند ضمن فریب متقاضیان سفر اربعین حسینی و سر کیسه کردن آنها، ساماندهی اعزام زائران در ایام اربعین حسینی را مختل خواهند کرد.

وی تاکید کرد: به طور حتم با اخلالگرانی که در ظاهر صدور روادید اربعین، قصد سوء استفاده از احساسات پاک مردم و بر هم زدن نظم اعزام زائران اربعین حسینی را دارند برخورد خواهد شد.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت افزود: به‌زودی این دلال‌ها و دفاتر غیر مجاز که قصد ایجاد بازار سیاه و ارائه روادید جعلی و گران‌تر از حد تعیین شده را دارند شناسایی و به مراکز انتظامی معرفی می‌شوند.

برچسب ها : آمار زائران اربعین 95،آمار زائران کربلا اربعین 95،امنیت زائران اربعین حسینی،اولین زائر اربعین،اولین زائر اربعین حسینی،تصاویر زائران اربعین حسینی،تصاویر زائران اربعین در کربلا،تعداد زائران اربعین 95،تعداد زائران اربعین امسال،تعداد زائران اربعین حسینی،تعداد زائران اربعین حسینی 95،تعداد زائران اربعین حسینی در کربلا،تعداد زائران اربعین در کربلا،تعداد زائران اربعین کربلا،تعداد زائران ایرانی اربعین 95،تعداد زائران کربلا اربعین 95،ثبت نام زائران اربعین کربلا،جمعیت زائران اربعین 95،جمعیت زائران اربعین در کربلا،زائر اربعین،زائر اربعین سلام رفیق،زائران اربعین،زائران اربعین 95،زائران اربعین امسال،زائران اربعین بدون ویزا،زائران اربعین حسین،زائران اربعین حسینی،زائران اربعین حسینی 95،زائران اربعین کربلا،زائران کربلا اربعین 95،زائران کربلا در اربعین 95،زائرین اربعین،زائرین اربعین در کربلا،زائرین اربعین کربلا،ساماندهی زائران اربعین حسینی ع،سامانه زائران اربعین حسینی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت