ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

«زئوس»، خدای روم باستان دستگیر شد!

نویسنده: علی باستانی

«زئوس»، خدای روم باستان دستگیر شد!

 

X زئوسX خدای رومX خدای روم باستانX روم باستانX خداX زئوس خدای رومX پدر بزرگ زئوسX زئوس خدای روم باستانX زئوس خداX خدایان یونان باستان زئوسX زئوس یونان باستانX آتن یونان باستانX آیین یونان باستانX آثار یونان باستانX یونان باستانX آغاز یونان باستان

 

 

فردی که در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ ادیان کاذب می‌کرد و مدعی بود «من زئوس هستم» دستگیر شد. متهم 6 هزار و 905 نفر را جذب گروه خود کرده بود.

کارشناسان پلیس امنیت استان خراسان جنوبی هنگام پایش و رصد فضای سایبر و شبکه‌های اجتماعی با اکانتی با عنوان “من زئوس هستم”برخورد کردند که بررسی موضوع آغاز شد.

بررسی‌های اطلاعاتی حاکی از این بود که یکی از کاربران شبکه اجتماعی لاین و تلگرام صفحه‌ای در این فضا ایجاد کرده و اقدام به درج محتواهای شنیع و بسیار زشت ضد دینی و موهن نسبت به ائمه اطهار به خصوص پیامبر اکرم (ص)‌، قرآن مجید و دین اسلام کرده است. این متهم سایبری با درج محتواهای مرتبط با افکار لائیک و توهین به مقامات عالی کشور شبکه‌ای راه اندازی کرده بود که افکار عمومی را منحرف و بر ضد دین تبلیغ می‌کرد که شناسایی وی در دستور کار مأموران قرار گرفت‌.

به دنبال اطلاع از این موضوع ماموران پلیس تحقیقات خود را آغاز کرده و با چند ماه کار اطلاعاتی و عملیات نفوذ متهم در عملیات پیچیده اطلاعاتی، شناسایی و هویت وی تأیید شد. مأموران پلیس امنیت عمومی و پلیس فتا در عملیاتی مشترک متهم را رصد کردند که بررسی‌‌های بعدی نشان داد با شماره همراه وی چند اکانت در شبکه‌های اجتماعی ساخته شده و دلایل انتساب کاربری صفحات مجرمانه به متهم برای مأموران محرز شد. با هماهنگی مقام قضایی و شناسایی نقاط تردد متهم، وی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

سرهنگ مجید شجاع، فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اعلام این خبر گفت: متهم جوان در تحقیقات،‌ به خارج شدن از دین، تشکیل گروه هتاک به اسلام در فضای مجازی، جذب 6 هزار و 905 نفر از جوانان ناآگاه در گروه مذکور و سایر اعمال مجرمانه از جمله هتاکی‌های بسیار زشت به اسلام و مقدسات در جهت تقدس‌زدایی از ارزش‌‌ها و گسترش افکار لائیکی اعتراف کرد.

متهم دستگیر شده با دستور قاضی پرونده روانه زندان شد و گروه‌های ایجاد شده توسط وی در شبکه‌های اجتماعی از فضای سایبری حذف شد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت