ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

رکورد تولیدات اوپک شکست

نویسنده: علی باستانی

رکورد تولیدات اوپک شکست

 

تولیدات اوپک,تولید اوپک,اوپک,اوپک نقاشی,اوپک گازی,اوپک مخفف چیست,اوپک ایران,اوپک نفت,اوپک نفتی,اوپک کتابخانه,اوپک ویکیپدیا,اوپک علی آبادی,

 

خبرآنلایناوپک رکورد تولیدات خود را در ماه جولای به دلیل استخراج شدید نفتی شکاند.

این کارتل نفتی در ماه جولای بیش از ۳۳.۱ میلیون بشکه در روز تولید داشته که ۴۶ هزار و ۴۰۰ بشکه بیشتر از ماه ژوئن بوده است. این میزان، حدود یک میلیون بشکه بیش از تولیداتی است که در سال ۲۰۱۵ و بیش از ۲ میلیون بشکه از تولیدات در سال ۲۰۱۴ بوده است.

اوپک تایید کرده که میزان تولیداتش در جولای بی سابقه بوده است.

این کارتل نفتی در دو سال گشته به دلیل کاهش قیمت نفت و ارزان بودن آن، به شدت تولید خود را بالا برده است. در حال حاضر تولید نفت خام اوپک ۳۵ درصد بازار جهانی را تشکیل می دهد که در آوریل سال ۲۰۱۴ این میزان ۳۲.۶ درصد بوده است.

گزارش ها حاکی از آن است که عربستان علمدار این اتفاق است. این کشور با تولید ۱۰.۵ میلیون بشکه در روز -۳۰ هزار بشکه بیش از ماه گذشته بوده- رکورد تولیدات خود را شکسته است. ایران، عراق و امارات نیز تولیدات خود را برای جبران کاهش قیمت نفت در بازار افزایش داده اند.

این در حالی است که تولیدات ونزوئلا با کاهش ۲۰ هزار بشکه ای رو به رو شد؛ به طوری که در ۱۳ سال اخیر بی سابقه بوده است.

البته تولیدات کشورهای غیراوپکی در حال کاهش است. مجموع تولیدات آمریکا با افت۳ درصدی که نسبت به سال ۲۰۱۵ روبه رو شد، به میانگین ۱۳.۶ میلیون بشکه در روز رسیده است.

بیشتر تولیدکنندگان نفت آمریکایی نیز به دلیل افت قیمت نفت برشکسته شدند. میزان چاه های نفتی آمریکا از دسامبر ۲۰۱۴ حدود ۷۷ درصد کاهش داشته است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت