ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

رویال: ایران میراث شگفت‌‌ انگیزی دارد

نویسنده: علی باستانی

رویال ایران میراث شگفت‌‌ انگیزی دارد

 

,سگولن رویال,سگولن رویال

 

وزیر محیط زیست فرانسه در رابطه با موضوع جلسه اش با معصومه ابتکار گفت: ما موضوعات مختلفی را مطرح کردیم که دو کشور می توانند انجام دهند و از ایران دعوت کردیم عضو ائتلاف های مختلف بشود.

صبح امروز جلسه ای میان معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست و سگولن رویال انجام شد ابتکار در رابطه با موضوع این جلسه گفت: ما درباره همکاری 2 جانبه و چند جانبه در زمینه تفاهمی که در سفر آقای روحانی در پاریس انجام شد صحت کردیم.

او ادامه داد: در زمینه همکاری برای اجرای توافق پاریس ما درباره مسائل انرژی، گرد و غبار و عوارض آن حرف زدیم و توافق کردیم در قالب تفاهنامه برنامه عملی را تدوین کنیم.

شرکت های خصوصی که از فرانسه آمده بودند توانمندی های خود را بیان کردند و قرار شد ما برای همکاری این شرکت ها چه با بخش خصوصی چه با دولت هماهنگی های لازم را انجام دهیم.

رویال هم در زمینه همکاری شرکت های خصوصی گفت: من با شرکت های بزرگی در زمینه آب، انرژی ، آلودگی هوا حوادث طبیعی به ایران آمده ام. ما در فرانسه هم با همین مشکلات روبرو هستیم این یک فرصت فوق العاده برای همکاری است.

او همچنین خبر داد: در مورد نمایشگاهی که در فوریه آینده در ایران برگزار می شود، کشور فرانسه هم همکاری می کند.

او ادامه داد:  خوشحال خواهم شد اگر بتوانم در ماه فوریه آینده به ایران سفر کنم و از مکان‌هایی که اکنون فرصت بازدید آن را نداشته‌ام، بازدید کنم.

رئیس کنفرانس پاریس گفت: همانطور که می دانید من در قالب رئیس کنفرانس پاریس به کشور های مختلف سفر می کنم و از ایران هم که جهت تصویب توافق پاریس اقدامانی انجام داده است تشکر می کنم. دو کشور ایران و فرانسه به طور دو جانبه موضوعات عملیاتی متفاوتی را انجام داده‌اند.

وزیر محیط زیست فرانسه در رابطه با موضوع جلسه اش با معصومه ابتکار گفت: ما موضوعات مختلفی را مطرح کردیم که دو کشور می توانند انجام دهند و از ایران دعوت کردیم عضو ائتلاف های مختلف بشود.

رویال در رابطه شرایط زیست محیطی ایران هم گفت: ایران، میراث های محیط زیستی شگفت انگیزی دارد؛ چه در مورد محیط زیست دریایی، چه جنگل ها و چه رودخانه ها.

او ادامه داد: همچنین ایران صاحب 20 میراث در یونسکو است، دشت لوت و میراث شگفت انگیز قنات ها هم به تازگی به این فهرست اضافه شده اند.

سگولن رویال در رابطه با ارتباطشان با ایران گفت: من آرزومندم این همکاری های ما مخصوصا با دانشگاه تهران بیشتر شود.

او بیان کرد: در واقع یک هیئت کاری از ایران در اکتبر به دیدن ما می آید و در مورد این شراکت ها صحبت می کنیم.

سگولن رویال در رابطه با بازدیدش از دریاچه ارومیه هم گفت: ما فردا از دریاچه ارومیه بازدید می کنیم و همکاری هایی هم اکنون در  زمینه نجات دریاچه ارومیه وجود دارد.

وزیر محیط زیست فرانسه در رابطه با یکی از اصلی ترین قسمت های این همکاری ها گفت: مخصوصا در موضوع آب ما می خواهیم همکاری های خود را تقویت کنیم.

او در رابطه با شرایط کنونی دریاچه ارومیه گفت: دریاچه ارومیه مورد تهدید قرار گرفته است اما با تصمیمات شجاعانه دولت ایران در خصوص تغییر دادن تکنیک‌های کشاورزی و استفاده کردن از منابع آب در کشاورزی وضعیت بهتر شده است.

وزیر محیط فرانسه در پاسخ به سوالی در رابطه با چهارچوب توافق نامه پاریس گفت: من به عنوان رئیس توافق پاریس باید 3 موضوع را مورد بحث قرار دهم؛ یکی تصویب توافق نامه، دیگری اینکه هر کشوری به تعهدش پایبند باشد و در آخر مسئله ای که مربوط به امور مالی، توسعه و اقتصاد است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت