ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

روش های موثر برای روشن سازی پوست تیره

نویسنده: احمد اعجازی

روش های موثر برای روشن سازی پوست تیره

,روشن سازی پوست,روشن سازی پوست با لیزر,روشن سازی پوست دست,روشن سازی پوست بدن,روشن سازی پوست تیره,روشن سازی پوست,روشن سازی پوست در خانه,روشن سازی پوست های سبزه,روشن سازی پوست با طب سنتی,ماسک روشن سازی پوست,روشن شدن پوست با لیزر,روشن کردن پوست با لیزر,روشن شدن پوست صورت با لیزر,روشن کردن پوست صورت با لیزر,روشن شدن پوست ناحیه تناسلی با لیزر,شفاف سازی پوست با لیزر,شفاف سازی پوست صورت با لیزر,روشن شدن پوست دست,روشن کردن پوست دست,روشن کننده پوست دست,روشن شدن پوست دست و صورت,روشن شدن پوست دستگاه تناسلی,روشن شدن پوست دست و پا,برای روشن شدن پوست دست,ماسک روشن کننده پوست دست,برای روشن شدن پوست دست چه کنیم,روشن شدن پوست بدن,روشن کننده پوست بدن,شفاف سازی پوست بدن,روشن کننده پوست بدن,روشن شدن پوست بدن و صورت,برای روشن شدن پوست بدن,ژل روشن کننده پوست بدن سروینا,لوسیون روشن کننده پوست بدن,ماسک روشن کننده پوست بدن,روشن شدن پوست تیره,روشن کننده پوست تیره,روشن کردن پوست تیره,روشن شدن پوست سبزه,راههای روشن شدن پوست تیره,برای روشن شدن پوست تیره,روشن شدن پوست های تیره,کرم روشن کننده پوست تیره,شفاف سازی پوست تیره,روشن سازی پوست صورت,روشن کردن پوست در خانه,شفاف سازی پوست در خانه,روشن شدن پوست در خانه,روشن شدن پوست های سبزه,برای روشن شدن پوست های سبزه,روشن شدن پوست با طب سنتی,شفاف سازی پوست با طب سنتی,روشن کننده پوست با طب سنتی,شفاف شدن پوست با طب سنتی,روشن شدن پوست صورت با طب سنتی,شفاف سازی پوست صورت با طب سنتی,روشن شدن پوست با استفاده از طب سنتی,ماسک روشن کننده پوست,ماسک روشن کننده پوست صورت,ماسک روشن شدن پوست,ماسک شفاف سازی پوست,ماسک روشن شدن پوست صورت,ماسک روشن کننده پوست خانگی,ماسک روشن کننده پوست تیره,پوست تیره,پوست تیره و رنگ مو,پوست تیره در جدول,پوست تیره نوزاد,پوست تیره مردان,پوست تیره به انگلیسی,پوست تیره و کدر,پوست تیره شده,پوست تیره صورت,پوست تیره را روشن کنیم,پوست سبزه و رنگ مو,پوست سبزه و رنگ موی مناسب,پوست سبزه و رنگ موی بلوند,پوست تیره رنگ مو,پوست سبزه رنگ مو,پوست سبزه چه رنگ مویی بهش میاد,پوست سبزه چه رنگ مویی,پوست سبزه چه رنگ موی بهش میاد,پوست تیره نوزادان,پوست سبزه نوزاد,تیرگی پوست نوزاد,تیرگی پوست نوزادان,رنگ تیره پوست نوزاد,پوست نوزادم تیره شده,پوست سبزه نوزادان,چرا پوست نوزاد تیره میشود,پوست سبزه مردان,تیرگی پوست مردان,پوست تیره مرد,پوست سبزه به انگلیسی,ماسک برای پوست تیره و کدر,درمان پوست تیره و کدر,پوست تیره کدر,پوست صورتم تیره شده,پوست دستم تیره شده,پوست بدنم تیره شده,درمان پوست تیره شده,پوستی که تیره شده,چرا پوست صورتم تیره شده,پوست صورتم تیره شده چه کنم,پوست آلتم تیره شده,پوست صورتم تیره شده چکارکنم,تیرگی پوست صورت,تیرگی پوست صورت نسبت به بدن,درمان پوست تیره صورت,پوست صورت سبزه,چرا پوست صورت تیره می شود,لکهای تیره پوست صورت,چگونه پوست تیره را روشن کنیم,چگونه پوست سبزه را روشن کنیم,چگونه پوست تیره را روشن کنیم,پوست تیره را چگونه روشن کنیم,چگونه پوست تیره خود را روشن کنیم,چطور پوست تیره را روشن کنیم,چگونه رنگ تیره پوست را روشن کنیم,چگونه پوست تیره بدن را روشن کنیم,چگونه پوست تیره روشن کنیم

روش هایی طبیعی برای روشن کردن پوست دست ها و پاها وجود دارند‎

 

بیشتر مردم توجه چندانی به زیبایی دست ها و پاهای خود ندارند و بیشتر بر زیبایی صورت متمرکز هستند. اما مراقبت از کل بدن ضروری است و به پیشگیری از تیره شدن پوست و آسیب آن کمک می کند.

 

از آنجایی که دستان و پاهای ما بیشتر مواقع بدون پوشش یا محافظ باقی می مانند، تمایل به تیرگی در بخش هایی از پوست این اندام ها بیش از نقاط دیگر بدن است. به واسطه قرار گرفتن مداوم در معرض پروتوهای مضر فرابنفش A و B خورشید، پوست انسان ملانین بیشتری برای محافظت از خود تولید می کند. ملانین بیشتر به تیره‌تر شدن پوست، به ویژه در دست ها و پاها اگر از پوشش مناسب برخودار نباشند، منجر می شود.

 

به گزارش “هوم رمدیز”، در کنار قرار گرفتن در معرض خورشید، تیره شدن بخش هایی از پوست می تواند در نتیجه آلودگی، گرد و غبار و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر شکل بگیرد. بیشتر مردم توجه چندانی به زیبایی دست ها و پاهای خود ندارند و بیشتر بر زیبایی صورت متمرکز هستند. اما مراقبت از کل بدن ضروری است و به پیشگیری از تیره شدن پوست و آسیب آن کمک می کند.

 

تیره شدن بخش هایی از دست ها و پاها ظاهر چندان خوشایندی ندارد و می تواند احساس شرمندگی را در فرد ایجاد کند. خوشبختانه روش هایی طبیعی برای روشن کردن و احیای رنگ طبیعی پوست این اندام های بدن وجود دارند که در ادامه برخی از آنها را معرفی می کنیم.

 

لیمو 

استفاده از لیمو روشی ارزان برای روشن و درخشان کردن پوست دست ها و پاها است. ویژگی اسیدی لیمو به عنوان یک عامل سفید کننده طبیعی عمل می کند. همچنین، لیمو سرشار از ویتامین C است و به رهایی از شر سلول های مرده پوست و بهبود رنگ آن کمک می کند. لیمو به رشد سلول های جدید و کسب رنگ روشن‌تر پوست کمک می کند.

 

مقداری شکر را روی یک نصفه لیمو بریزید. پوست خود را با استفاده از این لیمو مالش دهید تا از شر آلودگی و سلول های مرده پوست خلاص شوید. به مدت 10 دقیقه صبر کنید و سپس پوست خود را با آب شست و شو دهید. این کار را هفته ای یک بار انجام دهید.

 

گزینه دیگر، ترکیب مقدار مساوی از آب لیمو تازه و عسل است. این ترکیب را روی پوست دست ها و پاهای خود بمالید. اجازه دهید 15 دقیقه روی پوست باقی بماند و سپس با آب شست و شو دهید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

 

توجه: پس از استفاده از روش های درمانی لیمویی، از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید تا پوست خشک نشود. همچنین، از مواجهه مستقیم با نور خورشید برای حداقل یک تا دو ساعت پرهیز کنید.

 

ماست 

اسید لاکتیک موجود در ماست آن را به یک عامل سفید کننده موثر تبدیل می کند که به روشن‌تر کردن رنگ پوست کمک می کند. اسید لاکتیک می تواند لایه رویی سلول های مرده را بردارد تا از بخش خشک، پوسته پوسته یا تیره شده پوست کاسته شود.

 

افزون بر این، پروتئین ها و ویتامین های موجود در ماست پوست شما را نرم و درخشان نگه می دارند.

 

مقداری ماست ساده را روی بخش های تیره شده پوست خود ریخته و برای چند دقیقه ماساژ دهید. اجازه دهید برای 10 تا 15 دقیقه به همان حالت باقی بماند و سپس پوست خود را با آب شست و شو دهید. از این روش یک یا دو بار در روز استفاده کنید تا رنگ پوست خود را روشن‌تر سازید.

 

گزینه دیگر، ترکیب مقدار مساوی از ماست و گلاب و سپس افزودن یک قاشق چایخوری گلیسیرین گیاهی به آن است. دست ها و پاهای خود را با این ترکیب ماساژ داده تا به طور کامل جذب پوست شود. به مدت یک شب اجازه دهید در همین حالت باقی بماند و صبح روز بعد پوست خود را با آب سرد شست و شو دهید. روزانه یک بار پیش از خواب شبانه این کار را انجام دهید.

 

خیار 

خیار می تواند به طور طبیعی طی یک دوره زمانی استفاده لطافت بیشتر و رنگ روشن‌تر را به پوست دست ها و پاهای شما هدیه کند. ویژگی های روشن کننده پوست خیار می توانند به خلاص شدن از شر رنگ برنزه ناخوشایند پوست کمک کنند. ویتامین A موجود در خیار به بهبود رنگ پوست از طریق کنترل تولید ملانین پوست کمک می کند.

 

خیار سرشار از آب است و به تامین آب مورد نیاز پوست کمک می کند.

 

چند برش از خیار تازه را به مدت پنج دقیقه روی بخش های تیره پوست خود مالش دهید. به مدت 15 دقیقه صبر کنید تا آب خیار جذب پوست شود و سپس پوست خود را با آب شست و شو دهید.

 

گزینه دیگر، ترکیب مقدار مساوی از آب خیار و آب لیمو است. دست ها و پاهای خود را با این ترکیب ماساژ دهید و 10 تا 15 دقیقه اجازه دهید در همان حالت باقی بماند. سپس، با آب سرد پوست خود را شست و شو دهید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید.

 

شیوه دیگر، ترکیب یک خیار کوچک با دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا است. دست ها و پاهای خود را با این ترکیب ماساژ دهید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه در همان حالت باقی بماند. سپس، با استفاده از یک دستمال هوله ای ترکیب را پاک کرده و پوست خود را با آب شست و شو دهید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

 

آلوئه ورا 

آلوئه ورا می تواند به احیای رنگ اصلی پوست شما کمک کند. این گیاه قادر به درمان هیپرپیگمانتاسیون است و از این رو می تواند رنگ تیره پوست در دست ها و پاها را روشن سازد.

 

همچنین، آلوئه ورا دارای ویژگی های مرطوب کنندگی پوست است که به درخشش طبیعی دست ها و پاها کمک می کند.

 

ژل تازه آلوئه ورا را از یک برگ آن خارج کرده و به مدت پنج دقیقه روی دست ها و پاهای خود بمالید. 30 دقیقه صبر کرده و سپس پوست خود را با آب شست و شو دهید. این کار را دو بار در روز انجام دهید تا رنگ پوست روشن‌تر شود.

 

روش دیگر شامل ترکیب دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا و چند قطره روغن بادام می شود. این ترکیب را روی مناطق تیره پوست خود قرار داده و به آرامی ماساژ دهید تا به طور کامل جذب پوست شود. 15 تا 20 دقیقه صبر کرده و سپس پوست خود را با آب شست و شو دهید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

 

توجه: پس از استفاده از آلوئه ورا روی پوست خود در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

 

روش روشن کردن پوست صورت

ملانین به تیره‌تر شدن پوست، به ویژه در دست ها و پاها منجر می شود‎

 

پوست پرتقال 

پوست پرتقال که بیشتر ما آن را دور می ریزیم می تواند برای روشن کردن رنگ پوست مورد استفاده قرار بگیرد.

 

میوه های خانواده مرکبات حاوی ویتامین C فراوان هستند که به عنوان یک عامل سفید کننده طبیعی عمل می کند و به درمان هیپرپیگمانتاسیون کمک می کند. افزون بر این، اسید سیتریک موجود در پوست پرتقال به عنوان یک عامل لایه بردار عمل می کند تا از شر سلول های مرده پوست خلاص شوید.

 

دو قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال را با مقدار کافی ماست یا شیر ترکیب کنید تا حالتی خمیری به خود بگیرد. این خمیر را روی قسمت های تیره پوست خود قرار دهید و 20 دقیقه صبر کنید. سپس، به آرامی خمیر را با انگشت های خیس خود و با حرکات دایره ای پاک کنید. یک یا دو بار در هفته از این روش استفاده کنید.

 

روش دیگر شامل ترکیب دو قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال با مقدار کافی گلاب است تا یک خمیر سفت شکل بگیرد. یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه و کمی عسل به این خمیر اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. این خمیر را روی پوست خود قرار داده و 15 تا 20 دقیقه صبر کنید. سپس با انگشتان خیس خود خمیر را پاک کرده و پوست خود را با آب سرد شست و شو دهید. این کار را دو یا سه بار در هفته انجام دهید.

 

گوجه فرنگی 

گوجه فرنگی حاوی ترکیباتی است که از ویژگی های سفید کننده بهره می برند و می توانند به روشن‌تر کردن رنگ پوست دست ها و پاها کمک کنند. لیکوپن موجود در گوجه فرنگی که یک آنتی اکسیدان است از پوست در برابر آسیب نور خورشید محافظت می کند. لیکوپن حساسیت پوست نسبت به آسیب پرتو فرابنفش – یکی از دلایل تیره‌تر شدن پوست – را کاهش می دهد.

 

گوجه فرنگی به از بین بردن سلول های مرده از سطح پوست کمک می کند و پوستی درخشان و نرم را به ارمغان می آورد.

 

تکه کوچکی از گوجه فرنگی را به مدت دو تا سه دقیقه به صورت مستقیم روی بخش هایی از پوست که تیره شده اند، بمالید. تا زمانی که آب گوجه فرنگی روی پوست شما خشک شود صبر کنید و سپس پوست را با آب شست و شو دهید. این کار را روزانه پیش از دوش گرفتن انجام دهید.

 

روش دیگر استفاده از گوجه فرنگی شامل ترکیب مقدار مساوی از آب گوجه فرنگی و آب لیمو تازه است. این ترکیب را روی پوست خود بمالید و 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. سپس با آب پوست خود را شست و شو دهید. این کار را یک یا دو بار در روز انجام دهید.

 

زردچوبه 

زردچوبه گزینه فوق العاده دیگری برای بهره‌مندی از پوستی روشن به صورت طبیعی است. زردچوبه حاوی کورکومین است که آنتی اکسیدانی قوی بوده و به کاهش تولید ملانین در پوست کمک می کند و رنگ اصلی پوست را احیا می کند. این ماده به حفظ رنگ پوست نیز کمک می کند.

 

دو قاشق چایخوری پودر زردچوبه را با مقدار کافی شیر ترکیب کنید تا یک خمیر شکل بگیرد. این خمیر را روی بخش های تیره پوست خود قرار دهید و پیش از شست و شو با آب ولرم 20 دقیقه صبر کنید. این کار را یک یا دو بار در روز انجام دهید.

 

روش دیگر، ترکیب دو قاشق چایخوری از پودر زردچوبه و دو قاشق چایخوری از روغن زیتون است تا یک خمیر شکل بگیرد. لایه ای نازک از این خمیر را روی پوست خود قرار دهید. پس از 10 دقیقه پوست خود را شست و شو دهید. این کار را سه بار در هفته انجام دهید.

 

توجه: پس از استفاده از درمان های زردچوبه ای روی پوست خود از مواجهه با نور مستقیم خورشید پرهیز کنید.

 

چوب صندل 

چوب صندل یکی دیگر از راه حل های طبیعی موثر برای روشن کردن پوست دست ها و پاها است. این ماده می تواند رنگ پوست را بهبود بخشیده و هیپرپیگمانتاسیون را درمان کند.

 

جدا از روشن کردن پوست، چوب صندل می تواند به خلاص شدن از شر لکه های خورشیدی، لکه های قهوه ای و لکه های ناجور روی دست ها و پاها کمک کند.

 

آب نصف یک لیمو را با یک قاشق غذاخوری پودر چوب صندل به خوبی ترکیب کنید. اگر خمیر بیش از اندازه سفت است مقدار کمی گلاب به آن اضافه کنید. این خمیر را روی بخش های تیره پوست خود قرار دهید و پیش از شست و شو حدود 15 تا 20 دقیقه صبر کنید تا خمیر به طور کامل خشک شود. این کار را هر روز و تا زمانی که پوست درخشش از دست رفته خود را بازیابد، ادامه دهید.

 

روش دیگر شامل ترکیب یک قاشق غذاخوری از پودر چوب صندل و یک قاشق غذاخوری پودر بادام می شود. با افزودن گلاب، شیر، یا آب به اندازه کافی یک خمیر تهیه کنید. این خمیر را روی بخش های تیره پوست خود قرار داده و اجازه دهید به طور کامل خشک شود. سپس، پوست خود را آب ولرم شست و شو دهید. این کار را دو یا سه بار در هفته انجام دهید.

 

پاپایا 

پاپایا به روشن‌تر شدن پوست و حتی رنگ پوست کمک می کند. پاپایا حاوی آنزیمی به نام پاپین (Papain) است که به بازسازی پوست کمک می کند. همچنین، این میوه حاوی ویتامین های A، C، و E است که به شکل گیری پوستی درخشان و سالم کمک می کنند.

 

نصف یک پاپایا را خرد کرده و آنها را در مخلوط کن بریزید.

یک قاشق چایخوری آب لیمو تازه اضافه کنید.

یک قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید.

تمامی مواد را با یکدیگر مخلوط کرده تا خمیری صاف شکل بگیرد.

این خمیر را روی پوست دست ها و پاهای خود قرار دهید.

20 تا 30 دقیقه صبر کنید و سپس با آب شست و شو دهید.

این کار را دو یا سه بار در هفته انجام دهید.

 

برنج 

برنج حاوی یک نوع اسید است که به عنوان ضد آفتابی طبیعی عمل می کند و به روشن‌تر شدن پوست نیز کمک می کند. برای درمان تیرگی پوست می توانید از آرد برنج و آب برنج استفاده کنید.

 

یک فنجان برنج خام را تبدیل به پودر کنید. اکنون مقدار کمی شیر به پودر برنج اضافه کرده تا یک خمیر شکل بگیرد. در صورت تمایل می توانید اندکی پودر زردچوبه نیز به خمیر اضافه کنید. این خمیر را روی پوست خود قرار دهید و 30 دقیقه صبر کنید. سپس خمیر را پاک کرده و پوست خود را با آب گرم شست و شو دهید. این کار را دو یا سه بار در هفته انجام دهید.

 

در روشی دیگر می توانید یک یا دو فنجان برنج را پیش از پخت با آب شست و شو دهید. برنج را آبکش کرده و آب برنج را نگه دارید و دست ها و پاهای خود را به مدت 10 دقیقه در این آب خیس کنید و سپس با آب ساده به خوبی شست و شو دهید. این کار را یک بار در روز انجام دهید.

 

برچسب ها : برای روشن شدن پوست بدن،برای روشن شدن پوست تیره،برای روشن شدن پوست دست،برای روشن شدن پوست دست چه کنیم،برای روشن شدن پوست های سبزه،پوست آلتم تیره شده،پوست بدنم تیره شده،پوست تیره،پوست تیره به انگلیسی،پوست تیره در جدول،پوست تیره را چگونه روشن کنیم،پوست تیره را روشن کنیم،پوست تیره رنگ مو،پوست تیره شده،پوست تیره صورت،پوست تیره کدر،پوست تیره مرد،پوست تیره مردان،پوست تیره نوزاد،پوست تیره نوزادان،پوست تیره و رنگ مو،پوست تیره و کدر،پوست دستم تیره شده،پوست سبزه به انگلیسی،پوست سبزه چه رنگ موی بهش میاد،پوست سبزه چه رنگ مویی،پوست سبزه چه رنگ مویی بهش میاد،پوست سبزه رنگ مو،پوست سبزه مردان،پوست سبزه نوزاد،پوست سبزه نوزادان،پوست سبزه و رنگ مو،پوست سبزه و رنگ موی بلوند،پوست سبزه و رنگ موی مناسب،پوست صورت سبزه،پوست صورتم تیره شده،پوست صورتم تیره شده چکارکنم،پوست صورتم تیره شده چه کنم،پوست نوزادم تیره شده،پوستی که تیره شده،تیرگی پوست صورت،تیرگی پوست صورت نسبت به بدن،تیرگی پوست مردان،تیرگی پوست نوزاد،تیرگی پوست نوزادان،چرا پوست صورت تیره می شود،چرا پوست صورتم تیره شده،چرا پوست نوزاد تیره میشود،چطور پوست تیره را روشن کنیم،چگونه پوست تيره را روشن كنيم،چگونه پوست تیره بدن را روشن کنیم،چگونه پوست تیره خود را روشن کنیم،چگونه پوست تیره را روشن کنیم،چگونه پوست تیره روشن کنیم،چگونه پوست سبزه را روشن کنیم،چگونه رنگ تیره پوست را روشن کنیم،درمان پوست تیره شده،درمان پوست تیره صورت،درمان پوست تیره و کدر،راههای روشن شدن پوست تیره،رنگ تیره پوست نوزاد،روشن سازي پوست،روشن سازي پوست صورت،روشن سازی پوست،روشن سازی پوست با طب سنتی،روشن سازی پوست با لیزر،روشن سازی پوست بدن،روشن سازی پوست تیره،روشن سازی پوست در خانه،روشن سازی پوست دست،روشن سازی پوست های سبزه،روشن شدن پوست با استفاده از طب سنتی،روشن شدن پوست با طب سنتی،روشن شدن پوست با لیزر،روشن شدن پوست بدن،روشن شدن پوست بدن و صورت،روشن شدن پوست تیره،روشن شدن پوست در خانه،روشن شدن پوست دست،روشن شدن پوست دست و پا،روشن شدن پوست دست و صورت،روشن شدن پوست دستگاه تناسلی،روشن شدن پوست سبزه،روشن شدن پوست صورت با طب سنتی،روشن شدن پوست صورت با لیزر،روشن شدن پوست ناحیه تناسلی با لیزر،روشن شدن پوست های تیره،روشن شدن پوست های سبزه،روشن كردن پوست با ليزر،روشن كردن پوست تيره،روشن كردن پوست در خانه،روشن كردن پوست دست،روشن كردن پوست صورت با ليزر،روشن كننده پوست بدن،روشن کننده پوست با طب سنتی،روشن کننده پوست بدن،روشن کننده پوست تیره،روشن کننده پوست دست،ژل روشن کننده پوست بدن سروینا،شفاف سازی پوست با طب سنتی،شفاف سازی پوست با لیزر،شفاف سازی پوست بدن،شفاف سازی پوست تیره،شفاف سازی پوست در خانه،شفاف سازی پوست صورت با طب سنتی،شفاف سازی پوست صورت با لیزر،شفاف شدن پوست با طب سنتی،کرم روشن کننده پوست تیره،لکهای تیره پوست صورت،لوسیون روشن کننده پوست بدن،ماسک برای پوست تیره و کدر،ماسک روشن سازی پوست،ماسک روشن شدن پوست،ماسک روشن شدن پوست صورت،ماسک روشن کننده پوست،ماسک روشن کننده پوست بدن،ماسک روشن کننده پوست تیره،ماسک روشن کننده پوست خانگی،ماسک روشن کننده پوست دست،ماسک روشن کننده پوست صورت،ماسک شفاف سازی پوست

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت