ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

روحانی: سهمیه‌های جنسیتی در آزمون استخدامی اصلاح شود

نویسنده: احمد اعجازی

روحانی: سهمیه‌های جنسیتی در آزمون استخدامی اصلاح شود

سهمیه جنسیتی کنکور,سهمیه جنسیتی کنکور93,سهمیه جنسیتی پزشکی,سهمیه جنسیتی,سهمیه جنسیتی در کنکور,سهمیه جنسیتی در کنکور 95,سهمیه بندی جنسیتی دانشگاه ها,سهمیه بندی جنسیتی در کنکور,سهمیه بندی جنسیتی کنکور,حذف سهمیه جنسیتی کنکور,روحانی سنج,روحانی زرتشتی,روحانی خامنه ای,روحانی رئیس جمهور,روحانی گشت ارشاد,روحانی انگلیسی,روحانی تویسرکانی,روحانی مپنا,روحانی زبان,روحانی بازیگر,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 10 مرداد 1395

در دستوری به سازمان مدیریت تاکید شد؛
روحانی: سهمیه‌های جنسیتی در آزمون استخدامی اصلاح شود

رییس جمهوری دستور داد تا هنگام اطمینان از تأمین حقوق زنان در فرصت‌های شغلی، آزمون استخدامی به تعویق بیفتد و سهمیه‌های جنسیتی در جهت رعایت عدالت، اصلاح شود.

به گزارش مهر، در پی اعلام خبر برگزاری آزمون جامع استخدامی و عناوین شغلی و سهمیه‌های تبعیض‌آمیز جنسیتی در نظر گرفته شده توسط دستگاه‌های اجرایی حجت الاسلام حسن روحانی پیامی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور صادر کرد.

رییس جمهور در جلسه عصر یکشنبه هیأت وزیران، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور را موظف کرد ضمن ابطال سهمیه‌های مبتنی بر تبعیضات ناروا، به سرعت نسبت به بازنگری عناوین شغلی و سهمیه‌های استخدامی با رویکرد عدالت و پیش‌بینی تناسب سهمیه استخدامی زنان در فرصت‌های شغلی متناسب با شایستگی‌ها و در چارچوب برنامه‌ها و وعده‌های رییس‌ جمهور اقدام نماید و نتیجه اصلاحات به هیأت وزیران گزارش شود.

در ادامه، هیأت وزیران با اختصاص مبلغ 500 میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار موافقت کرد. این اقدام با هدف افزایش بهره‌وری در تولید محصولات کشاورزی و صرفه‌جویی در مصرف آب انجام می‌گیرد.

در راستای تعیین تکلیف نرخ و فرآیند تسویه بدهکاران ارزی از محل حساب ذخیره ارزی، دولت با تسری مهلت تمدید شده برای بدهکارانی که نسبت به تعیین تکلیف بدهی خود اقدام نموده ولیکن تاکنون موفق به تسویه کامل بدهی‌شان نشده‌اند، موافقت کرد.

 

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت