ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

روباتهای بی احساس به جنگ می روند

نویسنده: احمد اعجازی

روباتهای بی احساس به جنگ می روند

,رباتهای صنعتی,رباتهای صنعتی Pdf,رباتیک صنعتی,رباتیک صنعتی شریف,رباتیک صنعتی همدان,انواع رباتهای صنعتی,فروش رباتهای صنعتی,کاربرد رباتهای صنعتی,مقاله رباتهای صنعتی,ساخت رباتهای صنعتی,رباتهای زن نما,رباتهای جراح,انواع رباتهای جراح,ربات های تلگرام,ربات های تلگرام چیست,ربات های تلگرام پورن,ربات های تلگرام+18,ربات های تلگرام,معرفی ربات های تلگرام,بهترین ربات های تلگرام,شماره ربات های تلگرام,ربات های مخفی تلگرام,ساخت ربات های تلگرام,رباتهای انسان نما,رباتهای انسان نما,درباره رباتهای انسان نما,تاریخچه رباتهای انسان نما,مقاله رباتهای انسان نما,دانلود کتاب رباتهای انسان نما,تحقیق در مورد رباتهای انسان نما,روباتهای هوشمند,روباتیک هوشمند افزار,ربات های جنگجو,ربات های جنگجوی گاندام,ربات های جنگجو سبک وزن,ربات های جنگجو انسان نما,ربات های جنگجو دانش آموزی,ربات های جنگجو چیست,ربات های جنگجوی,ربات های جنگجو پیشرفته,عکس ربات های جنگجو,فیلم ربات های جنگجو,روباتهای سپیده دم,رباتهای سپیده دم,دانلود کتاب روباتهای سپیده دم,روباتهای ساده,روباتیک ساده,ساخت روباتهای ساده,رباتهای پرنده,رباتهای پرنده کوچک,رباتهای پرنده شاهرود,رباتیک پرنده,ساخت رباتهای پرنده,انواع رباتهای پرنده,مسابقات رباتهای پرنده,کاربرد رباتهای پرنده,جشنواره رباتهای پرنده,فروش رباتهای پرنده

تاریخ انتشار : دوشنبه, 08 شهریور 1395

روسیه به شدت درگیر توسعه سیستم های نظامی روباتیکی و جایگزینی نیروهای نظامی با روباتهای پیچیده شده است.

به گزارش مهر، در جنگهایی که آیندگان تجربه خواهند کرد حضور روباتهای جنگجو چه بر روی زمین، در آبها و چه در آسمانها رویدادی اجتناب ناپذیر خواهد بود. این روند حتی در فضا نیز دنبال خواهد شد. کشورهای زیادی به سرمایه گذاری کلان در این زمینه مشغول شده اند اما به نظر می رسد روسیه یکی از مهمترین آنها باشد.

این کشور به جایگزین کردن بخشی از نظامیانش با روباتها می اندیشد. البته این نگاه از حد اندیشه فراتر رفته و به مرحله عملیاتی هم رسیده است.

مهندسان نظامی روسیه به تازگی کار بر روی مجموعه جدیدی از فناوریهای روباتیکی ویژه استفاده در میادین جنگ را توسعه داده اند. یکی از این فناوریها، سیستم «مین روبی پروخود ۱» است که کار را برای پیشروی نظامیان در مناطق مین گذاری شده راحت می کند. این سیستم پیشرفته می تواند مسیری به عرض ۴.۵ متر را برای عبور نظامیان از مین پاکسازی کند.

روباتیک بودن این فناوری و کنترل از راه دور آن ویژگی مهمی محسوب می شود که چنین سیستمی را در زمره کاربردی ترین فناوریهای نظامی قرار می دهد. بهره گیری از پوشش دینامیکی در بدنه این سیستم مین روب جای هیچ گونه نگرانی درخصوص صدمه دیدن آن برجای نمی گذارد.

طراحی این دسته از سیستم های پیشرفته نظامی بخشی از استراتژی جدید روسیه برای شرکت در جنگهای آینده است. ژنرال آندری گریجوریف، رئیس بنیاد تحقیقات پیشرفته روسیه می گوید: من چشم انداز وسیعی را می بینم که در آن روباتها در سطح گسترده ای پای به عرصه های جنگی می گذارند. در جنگهای آینده اپراتورها و ماشین آلات حضور دارند و دیگر خبری از شلیک نظامیان به یکدیگر نخواهد بود.

البته آنچه که این مقام ارشد نظامی روسیه و سایر مقامات هم رده وی می گویند حاوی نکات قابل تأملی است.

درحالی که در جنگهای فعلی، نیروهای انسانی در طرفین منازعه قرار دارند اما در بحث جنگهای آینده که روباتها یک پای ثابت خواهند بود نمی توان انتظار داشت که روباتها در مقابل ارتشی که تصمیم به تسلیم شدن دارند، پایان حملات نظامی و توقف تیراندازی را کلید بزنند.

در واقع روباتها به واسطه عدم خستگی و نداشتن اشتباه محاسباتی به ابزاری کارآمد در میادین نظامی تبدیل می شوند اما در عین حال ارتشهای جهان را به تداوم نبردها ترغیب می کنند زیرا دیگر خبری از تلفات نیروهای خودی نخواهد بود. اینجا صحبت از درگیری سخت میان ارتشی از نیروهای انسانی در یک سو و انبوهی از سیستمهای روباتیکی در سمت دیگر است.

این روباتها عاری از احساس هستند و بدون درنظر گرفتن معیارهای اخلاقی تا از پای درآوردن نیروهای مقابل به کار خود ادامه می دهند.

 

برچسب ها : انواع رباتهای پرنده،انواع رباتهای جراح،انواع رباتهای صنعتی،بهترین ربات های تلگرام،تاریخچه رباتهای انسان نما،تحقیق در مورد رباتهای انسان نما،جشنواره رباتهای پرنده،دانلود کتاب رباتهای انسان نما،دانلود کتاب روباتهای سپیده دم،درباره رباتهای انسان نما،ربات هاي تلگرام،ربات های تلگرام،ربات های تلگرام پورن،ربات های تلگرام چیست،ربات های تلگرام+18،ربات های جنگجو،ربات های جنگجو انسان نما،ربات های جنگجو پیشرفته،ربات های جنگجو چیست،ربات های جنگجو دانش آموزی،ربات های جنگجو سبک وزن،ربات های جنگجوی،ربات های جنگجوی گاندام،ربات های مخفی تلگرام،رباتهاي انسان نما،رباتهای انسان نما،رباتهای پرنده،رباتهای پرنده شاهرود،رباتهای پرنده کوچک،رباتهای جراح،رباتهای زن نما،رباتهای سپیده دم،رباتهای صنعتی،رباتهای صنعتی Pdf،رباتیک پرنده،رباتیک صنعتی،رباتیک صنعتی شریف،رباتیک صنعتی همدان،روباتهای بی احساس به جنگ می روند،روباتهای ساده،روباتهای سپیده دم،روباتهای هوشمند،روباتیک ساده،روباتیک هوشمند افزار،ساخت ربات های تلگرام،ساخت رباتهای پرنده،ساخت رباتهای صنعتی،ساخت روباتهای ساده،شماره ربات های تلگرام،عکس ربات های جنگجو،فروش رباتهای پرنده،فروش رباتهای صنعتی،فیلم ربات های جنگجو،کاربرد رباتهای پرنده،کاربرد رباتهای صنعتی،مسابقات رباتهای پرنده،معرفی ربات های تلگرام،مقاله رباتهای انسان نما،مقاله رباتهای صنعتی

نظرات کاربران
1 دیدگاه

  1. mohammad.rst60 می‌گه:

    همینجوری دولتها نمیتونستم جلوی جنگ
    رو بگیرن رباتم میسازن برای درامدزایی و کشتار :(

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت