ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

روایت درآمد 3 میلیونی مدل‌های ایرانی

نویسنده: علی باستانی

%d8%b1%d9%88%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%af%d8%b1%d8%a2%d9%85%d8%af-3-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86%db%8c-%d9%85%d8%af%d9%84%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c

 

,درآمد مدل های ایرانی,درامد مانکن های ایرانی,مدل های ایرانی,مدل های ایرانی مرد,مدل های ایرانی دختر,مدل های ایرانی اینستاگرام,مدل های ایرانی Facebook,مدل های ایرانی زن,مدل های ایرانی پسر,مدل های ایرانی خارج از کشور,مدل های ایرانی فیس بوک,مدل های ایرانی در خارج,مدل های ایرانی مرد,مدل های ایرانی مردان,مانکن های ایرانی مرد,مدل های مردانه ایرانی,مدل های مرد ایرانی عکس,مدل های مرد ایران,عکسهای مدل های ایرانی مرد,مدل های لباس ایرانی مردانه,مدل های معروف ایرانی مرد,مدل های دختر ایرانی در فیس بوک,مدل های دختر ایرانی فیس بوک,مانکن های ایرانی دختر,مدل های دختر ایران,مدل های ایرانی زن,مدل های ایرانی زن خارج از کشور,مدل های ایرانی زن و مرد,اسامی مدل های ایرانی دختر,مدل های ایرانی در اینستاگرام,آدرس اینستاگرام مدل های ایرانی,مدلهای ایرانی رو عشقه,مدلهای ایرانی خارج از کشور,عکسهای مدلهای ایرانی خارج از کشور,عکس مدلهای ایرانی خارج از کشور,مدلهای زن ایرانی خارج از کشور,مدلهای ایرانی خارج کشور,مدل های ایرانی خارج از کشور,مدلهای ایرانی در خارج از کشور,مدلهای ایرانی زن,مدلهای ایرانی زن,عکس مدلهای ایرانی زن,زیباترین مدلهای ایرانی زن,اسامی مدلهای زن ایرانی,عکس مدلهای زن ایرانی در خارج,معروفترین مدلهای زن ایرانی,مدلهای معروف زن ایرانی,تصاویر مدلهای زن ایرانی,مدلهای ایرانی فیس بوک,مدلهای ایرانی در فیس بوک,عکس مدلهای ایرانی در فیس بوک,مدلهای ایرانی پسر,مدلهای ایرانی پسر,مدلهای ایرانی دختر,عکس مدلهای ایرانی پسر,عکسهای مدلهای ایرانی پسر,زیباترین مدلهای ایرانی پسر,مدلهای دختر ایرانی,مدلهای دختر ایرانی در فیس بوک,مدلهای پسران ایرانی,تصاویر مدلهای پسر ایرانی,مدلهای ایرانی در خارج,عکس مدلهای ایرانی در خارج,مدلهای ایرانی مقیم خارج,عکسهای مدلهای ایرانی در خارج,مدلهای زن ایرانی در خارج,مدلهای ایرانی خارج از ایران,مدلهای ایرانی در خارج

 

این روزها این‌قدر شور و شوق جوان‌ها برای این کار زیاد است که خیلی از افراد سودجو بدون درنظرگرفتن استاندارها با دادن وعده‌های دروغی و درازای دریافت پول آن‌ها را به‌عنوان مدل معرفی می‌کنند.
مدلینگ در وجهه اول یک شغل شیک، راحت و پول‌ساز است که ممکن است هرکسی را که تا حدی معیارهای آن را داشته باشد وسوسه کند بخصوص اگر تب تند جوانی باشد و میل به دیده شدن.

مسیحا چند سالی است که کار مدلینگ انجام نمی‌دهد اما هنوز هم در این صنعت مشغول به کار است. در حال حاضر او یک عکاس  است. کاری که رابطه نزدیکی با مدلینگ دارد به‌طوری‌که خیلی از عکاس‌ها افراد را به این حرفه وارد می‌کنند اما قصه مسیحا متفاوت بوده است.

پیش از ورود به دانشگاه شور و شوق این را داشت که یک مدل شود. تصمیم خود را گرفته بود و دنبال علاقه‌اش به چند شرکت تبلیغاتی مراجعه کرد تا از او تست مدلینگ بگیرند. سال‌ها پیش تب‌وتاب مدلینگ به این شکل نبود و هرکسی سراغ این کار نمی‌آمد. اما مسیحا استایل و ویژگی‌های این کار را دارا بود.

حالا بعد از چند سال کار حرفه ای به‌عنوان یک مدل، او این کار را کنار گذاشته است و در رشته عکاسی مدلینگ فعال است.  در حال حاضر او به‌عنوان عکاس و گرافیست با یکی از برندهای معروف همکاری می‌کند و جز عکاس‌های مطرح در زمینه کاری خودش است. در این گفتگو او از تجربیاتش در دنیای مدلینگ می‌گوید کاری که به گفته او باعث می‌شود توجه ویژه اطرافیانت را به خود جلب کنی. حرفه ایی که این روزها طرفداران زیادی با آمال و آرزوهای مختلف دارد.

مسیحا نزدیک ۱۰ سال پیش مدلینگ را شروع کرد. او در مورد اینکه  چگونه  وارد این حرفه شد می‌گوید: «سال ۸۶ تازه بحث مدلینگ وارد ایران شده بود و به‌عنوان یک حرفه و صنعت به آن نگاه می‌شد. من هم خیلی علاقه‌مند شده بودم که این کار را دنبال کنم.

آگهی‌های مختلفی برای جذب مدل می‌دیدم که برایم جذاب بود. دنبال چند تا از این آگهی‌ها هم رفتم. بالاخره با پیشنهاد دوستان به یکی از دفاتر تبلیغاتی که موثق بود؛ معرفی شدم و بعد از دادن تست کارم را شروع کردم. در آن زمان آژانس مدلینگ یا ازاین‌دست مؤسساتی که در حال حاضر فعالیت زیادی دارند؛ وجود نداشت و اینجاهایی که برای مدلینگ تبلیغ می‌کردند بیشتر دفاتر تبلیغاتی صنعتی بودند که برای پروژه‌های تبلیغاتی خود مدل جذب می‌کردند.»
صورت طبیعی از معیارهای انتخاب یک مدل

معیارهای انتخاب مدل‌ها می‌تواند برای هر تبلیغ متفاوت باشد اما یک سری ویژگی‌های هست که درواقع استاندارد است و باید رعایت شود. مسیحا در مورد معیارهای انتخاب یک مدل می‌گوید: «معیارهای انتخاب مدل برای آقایان قد بالای ۱۸۵ سانتیمتر، تناسب بدنی خوب مخصوصاً بدن عضلانی یا فیتنس، صورت عمل‌نکرده و طبیعی است و به‌غیراز این موارد تست نیز گرفته می‌شود که ببینند فرد توانایی و مهارت این کار را دارد  به‌نوعی مثل تست بازیگری که انجام می‌دهند.»

اما این روزها این‌قدر شور و شوق جوان‌ها برای این کار زیاد است که خیلی از افراد سودجو بدون درنظرگرفتن استاندارها با دادن وعده‌های دروغی و درازای دریافت پول آن‌ها را به‌عنوان مدل معرفی می‌کنند. این عکاس مدلینگ و مدل باسابقه می‌گوید: آن موقع که من این کار را شروع کردم مدلینگ این‌قدر موردتوجه جوان‌ها نبود برای همین کسی راضی نمی‌شد پول بدهد که مدل شود هرکسی اگر سراغ این کارمی آمد هم علاقه‌اش را داشت هم استایل؛ به‌قول‌معروف چیزی در خود دیده بود. من هم اگر به استودیو یا دفاتر تبلیغاتی مراجعه می‌کردم از دستمزد کار حرف می‌زدم نه اینکه بخواهم پولی بدهم تا کار بگیرم. البته الآن شرایط فرق کرده است و خواهان این کار زیاد شده است وقتی این شرایط پیش میاید عده ایی هم هستند که سو استفاده می‌کنند. اما افراد باید به توانایی‌های خود دقت کنند و ببیند آینده‌ای در این حرفه دارند.

۳ میلیون تومان دستمزد برای یک روز

در مورد دستمزدهای یک مدل رقم‌های زیادی شنیده می‌شود شاید همین رقم‌ها هم هست که خیلی‌ها را به این سمت‌وسو می‌کشاند مسیحا در مورد دستمزد یک مدل می‌گوید: «من آن زمان که کار مدلینگ می‌کردم روزی ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان دستمزد می‌گرفتم. البته الآن مدل‌های مرد که حرفه ای و شناخته‌شده هستند بالای ۳ میلیون تومان نیز می‌گیرند اما یک نکته که در مورد این رقم‌ها باید به آن توجه شود اینکه مدل ماندن هزینه دارد و اگر بخواهد به‌صورت حرفه ایی کار کند خیلی باید خرج کند. مثلاً مرتب باید ورزش کند، تغذیه و رژیم مناسب داشته باشد.

درواقع برای استایل و ظاهرش باید هزینه کند تا همانطوری حفظ شود.» او این علاقه ایی که در این سال‌ها نسبت به مدلینگ به وجود آمده را تنها ناشی از درآمد بالای آن نمی‌داند و اعتقاد دارد رشد شبکه‌های مجازی و علاقه به دیده شدن در بین جوان‌ها  از عوامل جذابیت حرفه مدلینگ در سال‌های اخیر است. «ازیک‌طرف در این سال‌ها با گسترش  شبکه‌های مجازی تبلیغات برای کالاهای متنوع پیشرفت کرد و مردم نیز به خرید آنلاین روی آوردند. درنتیجه برای تبلیغات در فضای مجازی به مدلینگ احساس نیاز شد. و سعی شد از افراد خوش‌چهره و خوش‌هیکل به‌عنوان مدل استفاده شود. جوان‌ترها هم شناخت بیشتری به این حرفه پیدا کردند و علاقه‌مند شدند. از طرف دیگر می‌توان گفت مدلینگ مثل بازیگری است. در آن شهرت وجود دارد و دیده شدن.  از سوی اطرافیان و دوستانت موردتوجه قرار می‌گیری، شناخته می‌شوی و یک نگاه ویژه‌ای به تو می‌شود. این مهم‌ترین عاملی هست که جوان‌ها را جذب می‌کند.»

مدلینگ به دانش تبلیغات وابسته است

مسیحا به‌عنوان کسی که عکاسی مدلینگ انجام می‌دهد و سال‌ها پیش تجربه مدل بودن را نیز داشته است. احاطه بیشتری به این حرفه دارد. او در مورد آینده  حرفه مدلینگ در ایران می‌گوید: «مدلینگ اگر در راستای درست و حرفه ای پیش برود خیلی جای پیشرفت دارد. البته نباید فراموش کنیم که  اساس مدلینگ تبلیغات است. مدل برای اینکه یک کالا را تبلیغ کند به کار گرفته می‌شود. بنابراین باید دانش تبلیغات بیشتر شود تا این حرفه هم پیشرفت کند.

در حال حاضر هم یک سری مراکز هستند که در زمینه مدلینگ تبلیغات می‌کنند حالا من در مورد اینکه چقدر کار آنها درست و اصولی است اطلاعی ندارم اما می‌دانم که جوان‌ها آگاه‌تر شده اند. به هر حال تا معیارها و استانداردهای جهانی فاصله زیادی داریم و باید بیشتر به صورت حرفه ای کار کرد. همین‌طور آموزش‌های بیشتری لازم است تا دید افراد به این کار باز شود و اطلاعات درستی به دست بیاورند. الان که در حوزه عکاسی مدلینگ فعال هستم جوانهای با استعدادی می‌بینم و می‌دانم که مدلینگ رو به رشد است اما باید دقیق‌تر و آگاه‌تر روی آن کار شود.»
برچسب ها : آدرس اینستاگرام مدل های ایرانی،اسامی مدل های ایرانی دختر،اسامی مدلهای زن ایرانی،تصاویر مدلهای پسر ایرانی،تصاویر مدلهای زن ایرانی،درآمد مدل های ایرانی،درامد مانکن های ایرانی،زیباترین مدلهای ایرانی پسر،زیباترین مدلهای ایرانی زن،عکس مدلهای ایرانی پسر،عکس مدلهای ایرانی خارج از کشور،عکس مدلهای ایرانی در خارج،عکس مدلهای ایرانی در فیس بوک،عکس مدلهای ایرانی زن،عکس مدلهای زن ایرانی در خارج،عکسهای مدل های ایرانی مرد،عکسهای مدلهای ایرانی پسر،عکسهای مدلهای ایرانی خارج از کشور،عکسهای مدلهای ایرانی در خارج،مانکن های ایرانی دختر،مانکن های ایرانی مرد،مدل هاي ايراني خارج از كشور،مدل هاي ايراني زن،مدل هاي ايراني مرد،مدل های ایرانی،مدل های ایرانی Facebook،مدل های ایرانی اینستاگرام،مدل های ایرانی پسر،مدل های ایرانی خارج از کشور،مدل های ایرانی دختر،مدل های ایرانی در اینستاگرام،مدل های ایرانی در خارج،مدل های ایرانی زن،مدل های ایرانی زن خارج از کشور،مدل های ایرانی زن و مرد،مدل های ایرانی فیس بوک،مدل های ایرانی مرد،مدل های ایرانی مردان،مدل های دختر ایران،مدل های دختر ایرانی در فیس بوک،مدل های دختر ایرانی فیس بوک،مدل های لباس ایرانی مردانه،مدل های مرد ایران،مدل های مرد ایرانی عکس،مدل های مردانه ایرانی،مدل های معروف ایرانی مرد،مدلهاي ايراني پسر،مدلهاي ايراني در خارج،مدلهاي ايراني زن،مدلهاي دختر ايراني،مدلهای ایرانی پسر،مدلهای ایرانی خارج از ایران،مدلهای ایرانی خارج از کشور،مدلهای ایرانی خارج کشور،مدلهای ایرانی دختر،مدلهای ایرانی در خارج،مدلهای ایرانی در خارج از کشور،مدلهای ایرانی در فیس بوک،مدلهای ایرانی رو عشقه،مدلهای ایرانی زن،مدلهای ایرانی فیس بوک،مدلهای ایرانی مقیم خارج،مدلهای پسران ایرانی،مدلهای دختر ایرانی در فیس بوک،مدلهای زن ایرانی خارج از کشور،مدلهای زن ایرانی در خارج،مدلهای معروف زن ایرانی،معروفترین مدلهای زن ایرانی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت