ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

رهبر کاتولیک های جهان: نسبت دادن خشونت به اسلام اشتباه است

نویسنده: احمد اعجازی

رهبر کاتولیک های جهان: نسبت دادن خشونت به اسلام اشتباه است

رهبر کاتولیک های جهان,رهبر جدید کاتولیک های جهان,نام رهبر کاتولیک های جهان,پاپ رهبر کاتولیک های جهان,پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان,رهبر جدید کاتولیک های جهان,رهبر کاتولیک های جهان,جمعیت کاتولیک های جهان,تعداد کاتولیک های جهان,نام رهبر کاتولیک های جهان,پاپ رهبر کاتولیک های جهان,مرکز کلیسای کاتولیک های جهان,پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان,خشونت اسلام,سروش خشونت اسلام,خشونت خانگی در اسلام,خشونت اسلامی,خشونت و اسلام,خشونت های اسلام,خشونت دین اسلام,خشونت در اسلام سروش,خشونت از دیدگاه اسلام,خشونت از نظر اسلام,

تاریخ انتشار : دوشنبه, 11 مرداد 1395

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان، مرتبط دانستن اسلام با خشونت را اشتباه خواند و گفت، بی عدالتی و پول پرستی از دلایل اصلی شکل گیری تروریسم است.

به گزارش ایرنا به  نقل از  خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس هنگام ترک لهستان و بازگشت به رم، در فرودگاه به خبرنگاران گفت: به اعتقاد من، درست نیست که اسلام را با خشونت مرتبط بدانیم، این امر واقعیت ندارد.
وی در پاسخ به سئوالی درباره کشته شدن یک کشیش 85 ساله کاتولیک با ضربات چاقو در غرب فرانسه و به عهده گرفتن مسئولیت این کار از سوی داعش گفت: فکر می کنم یک گروه کوچک اصولگرا تقریبا در همه مذاهب وجود دارد. ما (کاتولیک) هم از این افراد داریم.
رهبر کاتولیک های جهان افزود: دوست ندارم درباره خشونت اسلامی صحبت کنم زیرا هر روز که به روزنامه ها نگاه می کنم، شاهد خشونت در ایتالیا هستم، یکی دوست دخترش را می کشد، دیگری مادر زنش را می کشد. اینها کاتولیک هایی هستند که غسل تعمید داده شده اند.
پاپ فرانسیس خاطر نشان کرد: اگر بخواهم راجع به خشونت اسلامی صحبت کنم، باید از خشونت کاتولیک هم صحبت کنم. همه مسلمانان خشونت طلب نیستند.
وی در توضیح دلایل ایجاد تروریسم گفت: می دانم گفتن این حرف خطرناک است ولی تروریسم وقتی رشد می کند که هیچ چاره دیگری وجود نداشته باشد، وقتی که پول به خدا تبدیل می شود و آن (پول) به جای فرد در کانون اقتصاد جهان قرار می گیرد.
پاپ فرانسیس خاطر نشان کرد: این، نوع اولیه تروریسم است. این، تروریسم اساسی و بنیادی علیه همه بشریت است. بیایید درباره آن صحبت کنیم.
رهبر کاتولیک های جهان که سفر پنج روزه به لهستان را از چهارشنبه پیش آغاز کرده بود، گفت، کشتن این کشیش در فرانسه و دیگر حملات دیگر ثابت می کند که جهان درگیر جنگ است اما، این جنگ محصول مذهب نیست.
به گفته وی، نبود فرصت های اقتصادی برای جوانان در اروپا نیز یکی از عوامل شکل گیری تروریسم است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت