ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

راه‌هایی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان

نویسنده: علی باستانی

راه‌هایی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان

 

راههایی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان,راههای پیشگیری از پوسیدگی دندان,راههای پیشگیری از پوسیدگی دندان,راههای جلوگیری از پوسیدگی دندان,راههای جلوگیری از پوسیدگی دندانها,راههای جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان,راههای پیشگیری از پوسیدگی دندان در کودکان,راههای جلوگیری از پوسیدگی دندان در کودکان,راههای پیشگیری پوسیدگی دندان,راههای پیشگیری از پوسیدگی دندان,راههای پیشگیری از پوسیدگی دندان,راه پیشگیری از پوسیدگی دندان,راههای جلوگیری از پوسیدگی دندان,راه جلوگیری از پوسیدگی دندان,راههای جلوگیری از پوسیدگی دندانها,راههای جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان,روش های پیشگیری از پوسیدگی دندان,روش های پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان,بهترین راه جلوگیری از پوسیدگی دندان,پیشگیری از پوسیدگی دندان,پیشگیری از پوسیدگی دندان با گیاهان دارویی,پیشگیری از پوسیدگی دندان در کودکان,پیشگیری از پوسیدگی دندانها,پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان,جلوگیری از پوسیدگی دندانهای شیری,جلوگیری از پوسیدگی دندان,جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان,جلوگیری از پوسیدگی دندان ها,جلوگیری از پوسیدگی دندان در بارداری,پوسیدگی دندان,پوسیدگی دندان به انگلیسی,پوسیدگی دندان wiki,پوسیدگی دندان شیری,پوسیدگی دندان کودکان,پوسیدگی دندان عقل,پوسیدگی دندانهای جلو,پوسیدگی دندان جلو,پوسیدگی دندان کودک,پوسیدگی دندان چیست,علت پوسیدگی دندان,علت پوسیدگی دندان کودکان,علت پوسیدگی دندان چیست,علت پوسیدگی دندان,علت پوسیدگی دندانها,علت پوسیدگی دندان از داخل,علت پوسیدگی دندان در کودکان,علت پوسیدگی دندانها,علت پوسیدگی دندانهای جلو,علت پوسیدگی دندان شیری,

 

درد دندان یکی از رایج ترین بیماری ها در میان مردم است. این درد که اصولا از عصب های فک و دندان نشأت میگیرد راه حل دائمی آن فقط یک چیز است، دندان پزشک! اغلب برای ما پیش می آید که به دندان پزشک مراجعه کرده و از علت درد دندان خود با خبر شدیم.
وجود حفره هایی در بدنه ی دندان ها که بعضا عمق زیادی داشته و به ابتدای عصب میرسد، باعث وجود این درد هاست. در این مقاله از هاو کن یو روش هایی را به شما معرفی میکنیم تا بتواند از خراب شدن و پیشرفته شدن حفره های دندانی شما، قبل از مراجعه به مطب دکتر جلو گیری کند.توجه داشته باشید که این روش ها هم به عنوان پیشگیری از به وجود آمدن پوسیدگی و هم پیشگیری از پیشرفت آنها قلمداد میشوند.
صحیح مسواک بزنید

به طور کلی مسواک یکی از موثر ترین روش ها برای حفاظت از مینای دندان شما میباشد. در صورتی که در دندان خود در احساس میکنید، مسواک بزنید. وجود باکتری های غذایی در بین دندان ها میتواند موادی تولید کند که به پوسیدگی شما شدت بخشد.

توجه: سعی کنید تا با دقت اطراف محل پوسیده را مسواک بزنید.
توجه: از مسواک با برس های نرم استفاده کرده و هنگام مسواک زدن به هیچ عنوان مسواک را به دندان های خود فشار ندهید.
چگونه از پیشرفت پوسیدگی دندان خود جلوگیری کنید؟
از خمیر دندان های فلوراید استفاده کنید

فلوراید یک ماده ی باکتریوستاتیک میباشد بدین معنی که میتواند از دو یا چند برابر شدن باکتری ها در دهان و دندان شما جلو گیری کند. خمیر دندان های فلوراید به وفور در بازار یافت میشود البته باید به این نکته توجه داشت که میزان فلوراید موجود در آنها میتواند به ترتیب ١٠٠- ١۵٠٠ و ۵٠٠٠ ppm باشد.

برای ماندگاری بیشتر میتوانید از خمیردندان های فلوراید ژل استفاده کنید.

آب نمک قرقره کنید

نمک از دیرباز برای التیام بخشیدن به زخم های باز بوده است. اکنون نیز دندان پزشکان در صورت نیاز به بیماران خود قرقره کردن آب نمک را توضیه میکنند، چرا که با خاصیت سود نمک و قدرت کشتار باکتری ها، رشد پوسدگی دندان متوقف شده یا پیشرفت آن کند خواهد شد.

یک قاشق چایخوری نمک خوراکی را در یک فنجان آب گرم ریخته و کاملا به هم بزنید. این حرکت را روزی سه بار و تا مدت لازم تکرار نمایید تا از پیشرفت باکتری های ساینده ی دندان شما جلوگیری شود.

چگونه از پیشرفت پوسیدگی دندان خود جلوگیری کنید؟
خوراکی های مفید

آدامس جویدنی: جویدن روزانه ی آدامس ها به خصوص آدامس هایی حاوی xylitol است کمک بسیاری به متوقف کردن پیشرفت پوسیدگی دندان ها می باشد. علاوه بر این، آدامس ها با فعال کردن هر چه بیشتر غدد بزاقی به شستشوی دهان و دندان های شما کمک میکند.

آب: خوردن آب به طور روزانه به مرطوب کردن دهان شما کمک کرده که باعث میشود باکتری های مضر از بین دندان های شما رخت بربندند. اگر دهان شما علیرغم میزان آب مورد استفاده در روز همچنان خشک باقی میاند با یک پزشک متخصص ملاقات کنید.
چگونه از پیشرفت پوسیدگی دندان خود جلوگیری کنید؟
 پنیر: محققان بر این باورند که کازئین موجود در پنیر می تواند از پوسیدگی بیش از حد دندان جلو گیری کرده و یا روند آن را کند تر کند. همچنین کلسیم پنیر و سایر لبنیات به مقاومت و بهبود جنس دندان ها کمک شایانی کند.
برچسب ها : بهترین راه جلوگیری از پوسیدگی دندان،پوسیدگی دندان،پوسیدگی دندان wiki،پوسیدگی دندان به انگلیسی،پوسیدگی دندان جلو،پوسیدگی دندان چیست،پوسیدگی دندان شیری،پوسیدگی دندان عقل،پوسیدگی دندان کودک،پوسیدگی دندان کودکان،پوسیدگی دندانهای جلو،پیشگیری از پوسیدگی دندان،پیشگیری از پوسیدگی دندان با گیاهان دارویی،پیشگیری از پوسیدگی دندان در کودکان،پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان،پیشگیری از پوسیدگی دندانها،جلوگیری از پوسیدگی دندان،جلوگیری از پوسیدگی دندان در بارداری،جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان،جلوگیری از پوسیدگی دندان ها،جلوگیری از پوسیدگی دندانهای شیری،راه پیشگیری از پوسیدگی دندان،راه جلوگیری از پوسیدگی دندان،راههاي پيشگيري از پوسيدگي دندان،راههای پیشگیری از پوسیدگی دندان،راههای پیشگیری از پوسیدگی دندان در کودکان،راههای پیشگیری پوسیدگی دندان،راههای جلوگیری از پوسیدگی دندان،راههای جلوگیری از پوسیدگی دندان در کودکان،راههای جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکان،راههای جلوگیری از پوسیدگی دندانها،راه‌هایی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان،روش های پیشگیری از پوسیدگی دندان،روش های پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان،علت پوسيدگي دندان،علت پوسيدگي دندانها،علت پوسیدگی دندان،علت پوسیدگی دندان از داخل،علت پوسیدگی دندان چیست،علت پوسیدگی دندان در کودکان،علت پوسیدگی دندان شیری،علت پوسیدگی دندان کودکان،علت پوسیدگی دندانها،علت پوسیدگی دندانهای جلو

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت