ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

راهنمای سفر به شهر ثروت

نویسنده: احمد اعجازی

1__hamgardi_4567ع890

ابوظبی الریاضیه,ابوظبی الاولی,ابوظبی کجاست,ابوظبی اسپورت,ابوظبی دراما,ابوظبی الریاضیه 2,ابوظبی برنابئو,ابوظبی مال,ابوظبی ویکی,ابوظبی و دبی,امارات متحده عربی دبی,امارات متحده عربی ابوموسی,امارات متحده عربی مناطق دیدنی,امارات متحده عربی مقصدها,امارات متحده عربی کجاست,امارات متحده عربی اقامت,امارات متحده عربی نقشه,امارات متحده عربی چیست,امارات متحده عربی ویکیپدیا,امارات متحده عربی و ایران,

به این شهر خوب نگاه کنین. اینجا شهریه که مثل طلا برق می زنه. شهری که مجله فورچن هم لقب ثروتمندترین شهر دنیارو بهش داده.
ابوظبی یا شهر ثروت که پایتخت، دومین شهر بزرگ و یکی از امیرنشین‌ های هفت‌گانه امارات متحده است، با هتل های مجلل و لوکس، مراکز خریدهای فوق العاده و امکانات تفریحی زیاد، رشد چشم گیری داشته و نظر خیلی هارو به سمت خودش جلب کرده. درسته که دبی جذب گردشگر و توریست هارو از بقیه شهرهای امارات دزدیده، اما بدون شک ابوظبی همچنان قلب اقتصادی و صنعتی امارات متحده عربی محسوب میشه. ثروت ابوظبی و قرار گرفتنش تو منطقه ساحلی و رقابتش با دبی، این منطقه رو به شهری تبدیل کرده که به راحتی از برنامه سفر حذف نمیشه. اینجا کلکسیونی از بهترین هاست. بهترین هتل ها، بهترین رستوران ها، بهترین مراکز خرید، بهترین تفریحات و … . البته تعجبی هم نداره که اینجا بهترین باشه چون به هر حال پایتخت امارات متحده است و مقامات اماراتی علاقه‌مندند تا همه‌ی برترین‌ ها توی شهرشون جمع باشه.
ابوظبی در سال 1793 توسط خانواده آل نهیان به خاطر کشف آب شیرین، به عنوان مرکز حکومت انتخاب شد و این اتفاق سرنوشت ابوظبی رو برای همیشه تغییر داد. این شهر اول با صید مروارید توسعه پیدا کرد تا اینکه اواسط قرن بیستم کشف نفت اقتصاد این منطقه رو زیررو رو کرد و طلای سیاه با سرعتی چشمگیر این منطقه رو به ثروتمندترین شهر دنیا تبدیل کرد. بخش قابل توجهی از ثروت این شهر هزینه برای جذب گردشگر میشه تا شهر زیبای ابوظبی چیزی کمتر از رقیب خودش دبی برای پیشکشی به گردشگرا و توریست ها نداشته باشه. به هر حال اینجا ابوظبیِ و باید جور دیگه ای دیده بشه.

%image_alt%

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت