ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

رابطه سزارین و بروز استرس در کودکان

نویسنده: احمد اعجازی

رابطه سزارین و بروز استرس در کودکان

رابطه بعد سزارین,رابطه پس از سزارین,رابطه زناشویی بعد سزارین,رابطه زناشویی بعداز سزارین,بروز استرس,عوامل بروز استرس,علت بروز استرس,علل بروز استرس,دلایل بروز استرس,علائم بروز استرس,استرس در کودکان,استرس در کودکان ابتدایی,استرس در کودکان پیش دبستانی,استرس در کودکان را جدی بگیریم,استرس در کودکان pdf,استرس کودکان در مدرسه,استرس در کودکان,درمان استرس در کودکان,علائم استرس در کودکان,کاهش استرس در کودکان,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 26 مرداد 1395

محققان نیوزیلندی می گویند مادرانی که از طریق سزارین زایمان می کنند ممکن است استرس را از طریق هورمون های موجود در شیر سینه به نوزاد منتقل نمایند.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه اوکلند نیوزیلند در مطالعه اخیر خود نمونه شیر ۶۵۰ مادر که نوزادشان در سن ۳ تا ۴ ماهگی بود را بررسی کردند.

یافته ها آشکار ساخت میزان هورمون استرس موسوم به کورتیزول در شیر مادرانی که فرزندشان را از طریق سزارین بدنیا آورده بودند یا شریک زندگی شان در کنارشان نبود به مراتب بیشتر بود.

به گفته محققان، هورمون کورتیزول علاوه بر تنظیم کننده اصلی واکنش استرسی بدن، عامل تاثیرگذار مهمی بر اخلاق و رشد نوزاد است.

درحالیکه میزان معینی از هورمون استرس برای تحریک روند رشد سالم نیاز است، شواهد بدست آمده از مطالعات حیوانی نشان می دهد که سطح بالاتر هورمون کورتیزول در شیر بر خلق و خو نوزاد تاثیر می گذارد.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت