ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

رئیس جمهور تاجیکستان، خدا شد!

نویسنده: احمد اعجازی

رئیس جمهور تاجیکستان، خدا شد!

رئیس جمهور تاجیکستان,رئیس جمهوری تاجیکستان,نام رئیس جمهور تاجیکستان,رقص رئیس جمهور تاجیکستان,سفر رئیس جمهور به تاجیکستان,دختر رئیس جمهور تاجیکستان,سایت رئیس جمهور تاجیکستان,رئیس جمهور در تاجیکستان,رقصیدن رئیس جمهور تاجیکستان,تاجیکستان دیسکو,تاجیکستان دختر,تاجیکستان ایران,تاجیکستان ویزا,تاجیکستان تور,تاجیکستان موزیک,تاجیکستان ویکی پدیا,تاجیکستان دوشنبه,تاجیکستان سفر به,تاجیکستان اقامت,رئیس جمهور کرواسی,رئیس جمهور کرواسی کنار دریا,رئیس جمهور برزیل,رئیس جمهور افغانستان,رئیس جمهور فرانسه,رئیس جمهور کره جنوبی,رئیس جمهور جیبوتی,رئیس جمهور مصر,رئیس جمهور تاجیکستان,رئیس جمهور های زن,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 06 تیر 1395

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:در تاجیکستان، رئیس‌جمهور به تدریج جای خدا را می‌گیرد! کارمندان و اعضای جدید عالی‌رتبه در دولت تاجیکستان از این به بعد به نام رئیس جمهوری سوگند یاد می‌کنند.

این تصمیم در پی ایجاد اصلاحات در قانون اساسی این کشور درباره «دولت و وضع حقوقی اعضای مجلس‌های ملی و نمایندگان» در مجلس این کشور گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری آزادگان تاجیکستان، به این طریق، اعضای دولت تاجیکستان در زمان شروع اجرای منصب و وظیفه دولتی به نام رئیس جمهوری قسم یاد کرده و وعده خواهند داد که تمام نیروی خود را برای توسعه و بالا بردن آبروی تاجیکستان در سطح جهانی صرف خواهند کرد.

نمایندگان مجلس نیز به نام مردم سوگند یاد خواهند کرد و به آنها وعده می‌دهند که در تحکیم وحدت ملی، استقلال دولتی، تامین حقوق و آزادی‌های انسان شریک می‌شوند و در تهیه و تصویب قوانین صادقانه و از روی وجدان عمل می‌کنند. این، جزئی از 41 تغییر در قانون اساسی این کشور است. زمان و مکان ادای سوگند اعضای حکومت و نمایندگان مجلس را خود رئیس جمهوری تعیین می‌کند. تحلیلگران و کارشناسان تاجیکستان می‌گویند سوگند یاد کردن به نام رئیس جمهوری بیانگر نبود حاکمیت قانونی در این کشور است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت