ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

دیه شهدای منا کی پرداخت می‌شود؟

نویسنده: علی باستانی

دیه شهدای منا کی پرداخت می‌شود؟

 

دیه شهدای منا,دیه شهدای منا چقدر است,شهدای منا,شهدای منامن,شهدای منارجنبان,شهدای منافقین,شهدای ترور منافقین,شهدای محله منارجنبان,حادثه منا,حادثه منال عاصی,حادثه مدرسه مناره الفاروق,حادثه مدرسه منار العلم بدکرنس,حادثه أولاد مناع,حادثه اتوبیس مدرسه مناره الفاروق,منابع حادثه عاشورا,حادثه تونل منا,مناطق حادثه خیز ایران,

 

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در دو جلسه اخیری که با مقامات کشور عربستان داشتیم، آنها وعده داده‌اند که پس از ایام حج امسال غرامت شهدای حادثه منا را به خانواده‌های آنها پرداخت کنند.

سعید اوحدی درحاشیه مراسم معارفه رییس سازمان حج و زیارت خراسان رضوی در گفتگو با مهر اظهار کرد: در دو جلسه اخیری که با مقامات عربستان داشتیم، مسئله پرداخت غرامت به خانواده‌های شهدای منا و سقوط جرثقیل را مورد بررسی قرار دادیم که مقامات عربستانی به ما وعده دادند تا قبل از حج امسال غرامت شهدای حادثه سقوط جرثقیل را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: همچنین عربستان این قول را داده است که پس از ایام حج امسال غرامت شهدای حادثه منا را نیز به خانواده‌های آنها پرداخت کند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به کتمان‌های عربستان در خصوص آمار شهدای منا گفت: عربستان همچنان اصرار دارد که شهدای حادثه منا ۷۰۰ نفر است در صورتی که همه ما می دانیم آمار شهدا بیش از پنج هزار نفر است لذا عربستان در بحث پرداخت غرامت به خانواده ها در موضوع آمار با ما اختلافات زیادی دارد اما وعده داده است که پس از ایام حج امسال مجدد آمارگیری را انجام داده و نسبت به پرداخت غرامت اقدام کند.

اوحدی بیان کرد: پرداخت دیه بر اساس شرع برعهده عربستان است و پیگیریهای لازم در این زمینه برعهده وزارت امور خارجه است، امیدواریم عربستان طبق وظیفه قانونی و شرعی خود غرامت خانواده‌های شهدا منا را پرداخت کند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت