ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

دُبی، لاکچری ترین شهر دنیا

نویسنده: علی باستانی

%d8%af%d9%8f%d8%a8%db%8c%d8%8c-%d9%84%d8%a7%da%a9%da%86%d8%b1%db%8c-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7

 

,شیک ترین شهر ایران,شیک ترین شهرهای ایران,زیباترین شهر ایران,زیبا ترین شهر ایران کجاست,زیباترین شهر ایران,زیبا ترین شهر های ایران,زیباترین شهر شمال ایران,تبریز زیباترین شهر ایران,زیبا ترین شهر ایران کدام است,شیک پوش ترین شهر ایران,شیک ترین شهر دنیا,زیباترین شهر دنیا,زیباترین شهر دنیا کجاست,شیک ترین شهر جهان,شیک ترین شهر جهان,زیباترین شهر جهان کجاست,زیباترین شهر های دنیا,زیباترین شهرهای دنیا عکس,شیک ترین شهرهای دنیا,عکس زیبا ترین شهر دنیا,زیباترین شهر جهان,زیباترین شهر های جهان,زیبا ترین شهربازی جهان,زیبا ترین شهر ها جهان,زیبا ترین شهرهای ایران,زیبا ترین شهرهای ایران به ترتیب,عکس زیبا ترین شهرهای ایران,زیباترین شهر جهان,عکس زیبا ترین شهر جهان,شیک ترین شهرهای جهان,زیباترین شهرهای جهان,عکس زیبا ترین شهرهای جهان,شیک ترین شهر های دنیا,زیباترین شهرهای جهان,زیبا ترین شهر بازی های دنیا,تصاویر زیبا ترین شهر های دنیا,رده بندی زیبا ترین شهر های دنیا,عکس زیبا ترین شهر های جهان,شهر دبی,شهر دبی مناطق دیدنی,شهر دبیران,شهر دبی عکس,شهربازی دبی,نقشه شهر دبی,تصاویر شهر دبی,شهر های دبی,عکسهای شهر دبی,عکس از شهر دبی,شهر دبیران زرین دشت,شهر دبیران کجاست,شهر دبیران در استان فارس,شهر دبیران داراب,شهر دبیران,دبیران شهر من,اخبار شهر دبیران,دبیران شهر گرگان,وبلاگ شهر دبیران,شهربازی دبی فراری,شهربازی دبی مال,شهربازی دبی اپارات,شهربازی دبی,عکس شهربازی دبی,شهربازی در دبی,شهربازی های دبی,قیمت شهربازی دبی,تصاویر شهربازی دبی,نقشه شهر دبی برای کامپیوتر,نقشه شهر دبی برای اندروید,نقشه شهر دبی برای موبایل,نقشه شهر دبی به زبان فارسی,نقشه شهر دبیران,نقشه شهر دبی اندروید,نقشه شهر دبی به فارسی,نقشه شهر دبی Pdf,نقشه شهر دبی در امارات,تصاویر شهر دبی,عکس شهر دبی,تصاویر از شهر دبی,تصاویر دیدنی شهر دبی,تصاویری از شهر دبی,تصاویر زیبا از شهر دبی,تصاویر زیبای شهر دبی,دانلود تصاویر شهر دبی,تصویر از شهر دبی,شهر های دبی,اسم شهر های دبی,نام شهر های دبی,اسامی شهر های دبی,شهر های دیدنی دبی,شهر بچه های دبی,عکس شهر های دبی,زیبایی های شهر دبی,هتل های شهر دبی,عکسهای از شهر دبی,عکس هایی از شهر دبی,عکسی از شهر دبی,عکسهای زیبا از شهر دبی,عکسهای جدید شهر دبی,عکسهای داخل شهر دبی,دانلود عکسهای شهر دبی,دانلود عکس از شهر دبی,عکس از داخل شهر دبی,عکس از شهر زیبای دبی,عکس شهر دبیران,عکس هایی زیبا از شهر دبی

 

شکوه در هرجایی معانی و مصداق های خاص خود را دارد، برای مثال در آمریکا بزرگی و ابعاد نماد شکوه و لوکس بودن است. در دبی اما این واژه ها هر چه بیشتر به معنی واقعی خود نزدیک می شوند.

از تعداد ابرخودروهای لوکس گرفته، تا بلند ترین برج دنیا و البته گران ترین هتل های جهان، همه و همه تصویری دور از ذهن و باور از نمادهای زندگی لوکس و لاکچری در این شهر به نمایش می گذارند.

در ادامه 15 نمونه از نماد های “شهر طلا” مورد بررسی قرار می گیرند تا مشخص شود چرا به دبی  لوکس ترین مکان جهان می گویند.

1- استون مارتین، فراری  و لامبورگینی خودروهای پلیس امارات

ماموران پلیس دبی، پشت فرمان ابرخودروهایی همچون استون مارتین One-77 با قیمت تقریبی ۱٫۷۹ میلیون دلار، فراریFF به ارزش نیم میلیون دلار و لامبورگینی آونتادور به ارزش ۳۷۹ ملیون دلار می نشینند.

قیمت هر یک از این خودروها بیشتر از مبلغی است که یک خانواده آمریکایی برای فرستادن فرزندانشان به دانشگاه هزینه می کنند.


2- “لوکس ترین هتل جهان” در دبی قرار دارد

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

برج العرب تنها هتل ۷ ستاره دنیا و لوکس ترین آنها محسوب می شود.

اگر بدانیم این هتل ۲۰۲ سوئیت دوبلکس سوپر لاکچری دارد که در آنها امکاناتی همچون آی پدهای ساخته شده از طلای ۲۴ عیار، پیشخدمت خصوصی، باند هلیکوپتر، چهار استخر مدرن تعبیه شده و همچنین انتقال مسافر از فرودگاه به هتل با رولز رویس و هلی کوپتر صورت می گیرد، عنوان لوکس ترین هتل دنیا چندان هم بی راه نیست.

هتلی که در طلا غوطه ور است

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

در ساخت برج العرب نزدیک به ۶ هزار متر مربع طلای ۲۴ عیار استفاده شده است.

به میهمانان این هتل آی پد، آی فون و بلک بری های ساخته شده از طلای ۲۴ داده می شود تا در دوره اقامت بصورت رایگان از آنها استفاده کنند. این تلفن ها همچنین در فروشگاه برج به قیمت ۱۰ هزار دلار (حدود ۴۰ میلیون تومان) قابل خریداری هستند.


3- اقامتی یک شبه در یکی از سوئیت های این هتل از درآمد سالانه اغلب افراد بیشتر است

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

یک شب اقامت در سوئیت های سلطنتی برج العرب و یا هتل آتلانتیس چیزی بین ۲۳ تا ۳۵ هزار دلار برایتان آب می خورد. ارزان ترین اتاق تک تخت خوابه در این هتل برای یک شب دست کم ۱۳۶۰ دلار ناقابل خرج روی دستتان می گذارد.


4- صبحانه در این هتل به همراه پیشخدمت سفره، سرو خواهد شد

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

صبحانه هتل های دبی شهرتی جهانی دارد. به غیر از منوی متنوع و هیجان انگیز صبحانه، برخی از گران ترین برندهای نوشیدن های جهان در روزهای جمعه و شنبه به همراه صبحانه سرو می شوند.

برغم اسلام به عنوان دین رسمی امارات متحده عربی، ممنوعیتی برای سرو مشروبات الکلی برای میهمان های این هتل وجود ندارد. همراه با انواع مختلف این نوع نوشیدنی ها، خرچنگ و خاوریار نیز در دسترس است. قیمت این صبحانه ها البته برای هر نفر ۶۸۰ دلار به حساب می آید.


5- دبی، بلندترین آسمان خراش جهان را در خود جای داده است؛ برجی  که به تنهایی چهار رکورد جهانی در زمینه ساخت و ساز را جابجا کرده است

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

برج خلیفه با ارتفاع ۸۲۸ متر، بلندترین ساختمان جهان محسوب می شود. (ارتفاع برج امپایر استیت در آمریکا از نصف این عدد هم کمتر است). عرشه مشاهده این برج ۱۶۰ طبقه ای در ارتفاع ۵۰۰ متری از سطح زمین قرار گرفته که در نوع خود بلند ترین عرشه مشاهده در جهان محسوب می شود.

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

به غیر از بلندترین برج و عرشه مشاهده جهان، برج خلیفه دو رکورد دیگر گینس را نیز به نام خود ثبت کرده است. مرتفع ترین رستوران جهان و بلندترین ساختمان ساخته شده توسط انسان.


6- دبی همچنین بزرگترین فرودگاه جهان را در دست ساخت دارد

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

پروژه فرودگاه جدید ال مکتوم دبی به ارزش ۳۲ میلیارد دلار، بزرگترین فرودگاه جهان خواهد بود. این فرودگاه که در زمینی به مساحت ۸۶٫۴ کیلومتر مربع ساخته خواهد شد قرار است بین ۶ تا ۸ سال آینده به بهره برداری برسد و سالانه ۱۲۰ میلیون مسافر را از سراسر جهان جابجا کند.


7- ساخت جزیره های مصنوعی در سواحل دبی

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

دبی تنها نقطه ای در جهان است که طرح ساخت جزیره های مصنوعی در وسط دریا را اجرایی کرده. برای مثال در ساخت جزایر نخل (سمت چپ تصویر بالا) دو و نیم برابر حجم برج امپریال استیت آمریکا خاک در داخل اقیانوس ریخته شده تا این پروژه به پایان برسد.

این جزایر که از آنها به عنوان “هشتمین مورد عجیب دنیا” یاد می شود با بودجه ای معادل ۱۲٫۳ میلیارد دلار ایجاد شده اند. از این جزایر مصنوعی به عنوان بزرگترین جزایر ساخت بشر یاد می کنند.

در جزیره دوم (سمت راست تصویر بالا) که طراحی آن بر اساس نقشه کره زمین شکل گرفته، به افراد فوق متمول این امکان را می دهند تا کشور خود را داشته باشند.


8- بزرگترین مراکز خرید جهان در دبی قرار دارند

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

دبی مال (Dubai Mall) با مساحتی حدود ۵٫۹ میلیون فوت مربع بزرگترین مرکز خرید جهان محسوب می شود. بیش از ۱۲۰۰ مغازه، ۲۲ سالن سینما با ظرفیت ۲۸۰۰ صندلی، آکواریومی بسیار بزرگ با برخی گونه های کم یاب آب زیان و پیست اسکی هم اندازه با پیست مسابقات المپیک تنها برخی از ویژگی های دبی مال به حساب می آیند.

این مرکز خرید که یکی از مهمترین جاذبه های توریستی دبی است، تنها در سال ۲۰۱۴ به رکورد ۸۰ میلیون بازدید کننده دست یافت.


9- اما دبی مراکز خرید بزرگتری را در دست ساخت دارد

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

وقتی بزرگترین مرکز خرید جهان را ساخته اید، چرا دومی را بنا نکنید؟

دبی سال گذشته اعلام کرد قصد دارد مرکز خرید (بخوانید شهر) بزرگی موسوم به مرکز خرید جهان یا “Mall of The World” را در زمینی به مساحت ۸ میلیون فوت مربع بسازد. این پروژه شامل ۱۰۰ هتل، پارک های چند منظوره و مراکز درمانی توریستی خواهد بود.


10- دبی با احداث سرزمین عجایب زمستانی در دل کویر، یک پیست اسکی مسقف با تمام ویژگی های یک پیست طبیعی ساخته است

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

دبی بار دیگر با احداث پیست اسکی در وسط کویر، ناممکن را ممکن کرده است.

این پیست اسکی بزرگ که پنج ورودی دارد از تمامی ویژگی های یک پیست اسکی استاندارد برخوردار است. اما مسلما دبی به ساخت این پیست اکتفا نکرده و سرزمین عجایب زمستانی را همراه با پنگوئن های زنده، سورتمه های تفریحی و مجسمه های یخی برپا نموده.


11- طرح های دیوانه وار توسعه در زیر دریا در دستور کار قرار دارد

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

دبی تا پیش از این هم در ساخت اتاق های اقامتی در زیر آب پیشتاز بوده، اما بنظر می رسد این شهر قصد دارد هتلی کامل در زیر دریا بسازد. این پروژه که “هتل دیسکی” نام گرفته توسط شرکت “فناوری اقیانوس” طراحی شده و از دو صفحه مدور یکی در سطح آب و دیگری در زیر آب تشکیل می شود.

بخش زیر آب این هتل شامل ۲۱ اطاق می گردد و امکاناتی ویژه همچون سکوی شیرجه و بار نوشیدنی خواهد داشت.

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

دبی همچنین قرار است یک زمین تنیس بزرگ در زیر آب بسازد.


12- مسابقات بین المللی اسب دوانی با جایزه هایی میلیون دلاری

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

از آنجایی که دبی همواره درپی بهترین هاست، مسابقات اسب دوانی این کشور با جوایزی چند ده میلیون دلاری، از شهرتی جهانی برخوردار هستند.

جایزه بزرگ این مسابقات که به “جام جهانی دبی” شهرت دارد ۱۰ میلیون دلار است. ارزش جوایز کل این رقابت ها که ۹ روز به طول خواهد انجامید، ۳۰ هزار دلار است.


13- آب گرم های درمانی همراه با خدمات طلای ۲۴ عیار و دیگر فلزات گرانبها

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

اگر به سلامت پوست و جوانی آن اهمیت می دهید، آب گرم مجتمع جمیره زبیل با تزریق پلاتین (طلای سفید) به داخل حوضچه ها شما را به هدفتان خواهد رساند. هزینه هر بار استفاده از خدمات این مرکز ۵۴۰ دلار است.

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

اگر هم طلای زرد فلز مورد علاقه شماست می توانید با صرف هزینه ۲۶۶ دلار به حمام طلای مراکشی در هتل رافلز دبی بروید و از ماسکی ویژه (ساخته شده از خاک رس و گرد طلا) برای جوان شدن پوستتان بهره مند شوید.


14- کاپ کیک های ۱۰۰۰ دلاری

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

کاپ کیک های گلدن فونیکس یکی از گران ترین شیرینی های جهان است که قیمت هر وعده آن به ۱۰۰۰ دلار می رسد. هر کیک از شکلات ایتالیایی، دانه های وانیل اوگاندایی و توت فرنگی های خوابانده شده در طلای ۲۳ عیار خوراکی تهیه می شود.


15- بستنی های اسکوپی ۸۱۷ دلاری

۱۶ دلیل برای اینکه دُبی را لاکچری ترین شهر دنیا بنامیم

کافه اسکوپی در دبی، نوعی بستنی به مشتریان خود ارائه می دهد که از قارچ ایتالیایی، زعفران ایرانی و طلای ۲۳ عیار خوراکی تهیه می شود، هر اسکوپ از این بستنی ۸۱۷ دلار قیمت دارد.

برچسب ها : اخبار شهر دبیران،اسامی شهر های دبی،اسم شهر های دبی،تبریز زیباترین شهر ایران،تصاوير شهر دبي،تصاویر از شهر دبی،تصاویر دیدنی شهر دبی،تصاویر زیبا از شهر دبی،تصاویر زیبا ترین شهر های دنیا،تصاویر زیبای شهر دبی،تصاویر شهر دبی،تصاویر شهربازی دبی،تصاویری از شهر دبی،تصویر از شهر دبی،دانلود تصاویر شهر دبی،دانلود عکس از شهر دبی،دانلود عکسهای شهر دبی،دبیران شهر گرگان،دبیران شهر من،رده بندی زیبا ترین شهر های دنیا،زيباترين شهر ايران،زيباترين شهر جهان،زيباترين شهرهاي جهان،زیبا ترین شهر ایران کجاست،زیبا ترین شهر ایران کدام است،زیبا ترین شهر بازی های دنیا،زیبا ترین شهر ها جهان،زیبا ترین شهر های ایران،زیبا ترین شهربازی جهان،زیبا ترین شهرهای ایران،زیبا ترین شهرهای ایران به ترتیب،زیباترین شهر ایران،زیباترین شهر جهان،زیباترین شهر جهان کجاست،زیباترین شهر دنیا،زیباترین شهر دنیا کجاست،زیباترین شهر شمال ایران،زیباترین شهر های جهان،زیباترین شهر های دنیا،زیباترین شهرهای جهان،زیباترین شهرهای دنیا عکس،زیبایی های شهر دبی،شهر بچه های دبی،شهر دبيران،شهر دبی،شهر دبی عکس،شهر دبی مناطق دیدنی،شهر دبیران،شهر دبیران داراب،شهر دبیران در استان فارس،شهر دبیران زرین دشت،شهر دبیران کجاست،شهر هاي دبي،شهر های دبی،شهر های دیدنی دبی،شهربازي دبي،شهربازی دبی،شهربازی دبی اپارات،شهربازی دبی فراری،شهربازی دبی مال،شهربازی در دبی،شهربازی های دبی،شيك ترين شهر جهان،شیک پوش ترین شهر ایران،شیک ترین شهر ایران،شیک ترین شهر جهان،شیک ترین شهر دنیا،شیک ترین شهر های دنیا،شیک ترین شهرهای ایران،شیک ترین شهرهای جهان،شیک ترین شهرهای دنیا،عکس از داخل شهر دبی،عکس از شهر دبی،عکس از شهر زیبای دبی،عکس زیبا ترین شهر جهان،عکس زیبا ترین شهر دنیا،عکس زیبا ترین شهر های جهان،عکس زیبا ترین شهرهای ایران،عکس زیبا ترین شهرهای جهان،عکس شهر دبی،عکس شهر دبیران،عکس شهر های دبی،عکس شهربازی دبی،عکس هایی از شهر دبی،عکس هایی زیبا از شهر دبی،عکسهای از شهر دبی،عکسهای جدید شهر دبی،عکسهای داخل شهر دبی،عکسهای زیبا از شهر دبی،عکسهای شهر دبی،عکسی از شهر دبی،قیمت شهربازی دبی،نام شهر های دبی،نقشه شهر دبی،نقشه شهر دبی Pdf،نقشه شهر دبی اندروید،نقشه شهر دبی برای اندروید،نقشه شهر دبی برای کامپیوتر،نقشه شهر دبی برای موبایل،نقشه شهر دبی به زبان فارسی،نقشه شهر دبی به فارسی،نقشه شهر دبی در امارات،نقشه شهر دبیران،هتل های شهر دبی،وبلاگ شهر دبیران

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت