ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

دوقلوهای چاق در معرض ابتلا به دیابت

نویسنده: احمد اعجازی

دوقلوهای چاق در معرض ابتلا به دیابت

دوقلو ها در رحم,دوقلو ها در شکم مادر,دوقلو ها تولدتون مبارک,دوقلو ها در پایتخت,دوقلو ها و چند قلوها,دوقلو ها,دوقلو ها ی ایرانی,دوقلو ها عکس,دوقلو ها در ماه عسل,دوقلو ها کیانا,ابتلا به دیابت,ابتلا به دیابت در بارداری,علائم ابتلا به دیابت,عوامل ابتلا به دیابت,علل ابتلا به دیابت,دلایل ابتلا به دیابت,علت ابتلا به دیابت,سن ابتلا به دیابت,علائم ابتلا به دیابت,علت ابتلا به دیابت نوع 1,

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 21 مرداد 1395

طبق مطالعات اخیر، دوقلوهای دارای شاخص توده بدنی بالا بسیار در معرض ریسک ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار دارند.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه اوما سوئد دریافتند دوقلوهای دارای شاخص توده بدنی بالا بیش از آنکه در معرض ریسک حمله قلبی یا مرگ باشند، در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار دارند.

در این مطالعه، محققان داده های سلامت ۴۰۴۶ دوقلوی تک تخمکی را با شاخص توده بدنی متفاوت مقایسه کردند. به لحاظ ژنتیکی خواهر و برادرهای همسان با شاخص توده بدنی متفاوت فرصت منحصربه فردی برای ارزیابی ریسک سلامت مرتبط با چاقی که مستقل از فاکتورهای ژنتیکی هستند، تلقی می شوند.

در طول متوسط مدت ۱۲.۴ سال پیگیری وضعیت این دوقلوها، تفاوت بین دوقلوها از لحاظ وقوع مرگ، حمله قلبی و دیابت نوع۲ مقایسه شد. نتایج به وضوح نشان داد دوقلوها با شاخص توده بدنی بالا در مقایسه با همتاهای لاغرشان در معرض ریسک بالای مرگ یا حمله قلبی قرار ندارند.

طبق یافته های این تحقیقات، در بین دوقلوهای دارای شاخص توده بدنی بالاتر (میانگین ۲۵.۱)، ۲۰۳ مورد حمله قلبی (۵ درصد) و ۵۵۰ مورد مرگ (۱۳.۶ درصد) در طول مدت دوره پیگیری وضعیت آنها وجود داشت، در حالیکه در بین دوقلوهای دارای شاخص توده بدنی کمتر (میانگین ۲۳.۹)، ۲۰۹ مورد حمله قلبی (۵.۲ درصد) و ۶۳۳ مورد مرگ (۱۵.۶ درصد) در طول مدت مشابع اتفاق افتاد.

نتایج این مطالعه نشان داد شاخص توده بدنی بالاتر با افزایش ریسک ابتلا به دیابت نوع۲ مرتبط است. به گفته محققان، ارتباط قوی ای بین چاقی و دیابت وجود دارد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت