ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

دوقلوهای پسر بیشتر عمر می کنند

نویسنده: احمد اعجازی

دوقلوهای پسر بیشتر عمر می کنند

دوقلوهای پسر و دختر,دوقلوهای پسر سریال پایتخت,دوقلوهای پسر,دوقلو پسر,دوقلو پسر میخوام,دوقلو پسر دار شدن,دوقلوی پسر,اسم دوقلوهای پسر,اسامی دوقلوهای پسر,اسامی دوقلوهای پسر,دوقلوها,دوقلوهای افسانه ای,دوقلوهای به هم چسبیده,دوقلوهای همسان,دوقلوهای افسانه ای,دوقلوهای فیلم خواهران غریب,دوقلوهای ناهمسان,دوقلوهای خواهران غریب,

تاریخ انتشار : دوشنبه, 01 شهریور 1395

طبق مطالعات، دوقلوها نه تنها از زمان تولد بهترین دوست یکدیگر هستند، بلکه عمر طولانی تری هم نسبت به تک قلوها دارند و این دو فاکتور به هم مرتبط هستند.

به گزارش مهر، طبق مطالعات محققان دانشگاه واشنگتن، دوقلوها از نرخ مرگ پایین تری در هر دو جنسیت در طول عمرشان روبرو هستند.

دیوید شارو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما در مطالعات خود دریافتیم که تقریبا در هر سنی، دوقلوهای همسان در مقایسه با دوقلوهای غیرهمسان عمر طولانی تری دارند، و بقای دوقلوهای غیرهمسان نسبت به جمعیت عمومی کمی بیشتر است.»

این داده ها مربوط به ثبت دوقلوهای دانمارکی، یکی از قدیمی ترین ذخایر اطلاعاتی مربوط به دوقلوهاست. محققان ۲۹۳۲ جفت دوقلوی همجنس را که بیشتر از ۱۰ سال سن داشتند و بین سال های ۱۸۷۰ تا ۱۹۰۰ در دانمارک متولد شده بودند را مورد بررسی قرار دادند. سپس سن آنها در زمان مرگ را با داده های مربوط به کل جمعیت دانمارک مقایسه کردند.

آنها دریافتند در مورد مردان، اوج مزیت دوقلوبودن مربوط به دوقلوهای دهه ۴۰ سال بود. این تفاوت ۶ درصد بود، یعنی اگر از ۱۰۰ پسر در جمعیت عمومی ۸۴ نفر هنوز زنده بود، پس در مورد دوقلوها این رقم ۹۰ بود.

در مورد زنان، اوج درصد مرگ و میر مربوط به اوایل دهه ۶۰ سالگی بود، و تفاوت در حدود ۱۰ درصد مشخص شد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت