ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

دلیل کاهش صادرات برق اعلام شد

نویسنده: احمد اعجازی

دلیل کاهش صادرات برق اعلام شد

صادرات برق,صادرات برق ایران,صادرات برق به عراق,صادرات برق به پاکستان,صادرات برق ایران,صادرات برق به ارمنستان,صادرات برق به افغانستان,صادرات برق به جای گاز,صادرات برق ایران نصف شد,میزان صادرات برق ایران,برق صنعتی,برق شیراز,برق گرفتگی,برق تهران,برق لاح,برق نیوز,برق ساختمان,برق قدرت,برق منطقه ای تهران,برق رایگان,

تاریخ انتشار : شنبه, 02 مرداد 1395

معاون وزیر نیرو درباره نوسانات فعلی در صادرات برق گفت: در حال حاضر ایران به راحتی می تواند ۱۵۰۰ مگاوات برق به کشور های دیگر صادر کند و وجود این نوسانات به هیچ عنوان به توانمندی های صنعت برق مربوط نمی شود.

هوشنگ فلاحتیان در گفت و گو با ایسنا، در خصوص علت کاهش صادرات برق اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار در حال حاضر میزان صادرات برق به کشور عراق بیشتر از سال گذشته است، اما در مورد ترکیه به دلیل عدم نیاز این کشور به برق با کاهش صادرات روبه رو شده ایم.

وی دلیل کاهش نیاز ترکیه به برق را افزایش منابع آبی انبوه این کشور دانست.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه یکی از سیاست های ما دریافت بهای برق به صورت نقد و فوری است گفت: این مسئله می تواند عاملی بر ایجاد نوسان در میزان صادرات برق باشد، اما باید گفت که این موضوع به طور صد در صد به خواست ما مربوط می شود.

به گفته فلاحتیان در حال حاضر هیچ مشکلی برای صادرات برق وجود ندارد، اما اگر کشور های خارجی در پرداخت بهای برق کوتاهی کنند، طبیعی است که وزارت نیرو برق آنها را قطع می کند.

وی ادامه داد: تا زمانی که تهعدات مالی این کشورها انجام نشود، صادرات برق متوقف می ماند، اما این در حالی است که ایران می تواند بیش از سال گذشته نیز صادرات برق داشته باشد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت