ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

دلایل سقوط آزاد مصرف گازوئیل ایران

نویسنده: علی باستانی

دلایل سقوط آزاد مصرف گازوئیل ایران

 

مصرف گازوئیل در ایران,مصرف روزانه گازوئیل در ایران,میزان مصرف گازوئیل در ایران,آمار مصرف گازوئیل در ایران,مصرف گازوئیل دیزل ژنراتور,مصرف گازوئیل کامیون,مصرف گازوئیل بیل مکانیکی,مصرف گازوئیل اتوبوس,مصرف گازوئیل ایسوزو,مصرف گازوئیل در ایران,مصرف گازوئیل ژنراتور,مصرف گازوئیل,مصرف گازوئیل تریلی,مصرف گازوئیل نیروگاه,صرفه جویی در گازوئیل,صرفه جویی در مصرف گازوئیل,گازوئیل,گازوئیل d2,گازوئیل d2 چیست,گازوئیل عراق,گازوئیل صادراتی ایران,گازوئیل صادراتی,گازوئیل d2 ایران,گازوئیل یورو 4,گازوئیل کشی,گازوئیل روسیه,

 

وزیر نفت با تشریح دلایل سقوط آزاد مصرف گازوئیل در کشور، جزئیات طرح جدید مقابله با قاچاق سوخت و به ویژه گازوئیل را تشریح کرد.

بیژن زنگنه با اشاره به کاهش روزانه ۲۰ میلیون لیتری در مصرف گازوئیل کشور، گفت: مهمترین دلیل کاهش و صرفه جویی روزانه ۲۰ میلیون لیتری در مصرف گازوئیل کشور اجرای طرح تخصیص سوخت بر اساس میزان پیمایش خودروها است.

وزیر نفت با اعلام اینکه در مرحله دوم اجرای این طرح به زودی به منظور توزیع سوخت به صورت عادلانه باید GPS بر روی خودروها نصب و تخصیص سوخت بر اساس پیمایش دقیق تری انجام شود، تصریح کرد: اجرای طرح پیمایش یک طرح بزرگ و مهم در کشوربه شمار می‌رود که ضمن صرفه‌جویی سوخت از عرضه غیر مجاز سوخت هم جلوگیری خواهد کرد.

این عضو کابینه دولت با تاکید بر اجرای این طرح در کاهش قاچاق و صرفه جویی گازوئیل، تاکید کرد: با اجرای این طرح روزانه ۲۰ میلیون لیتر گازوئیل مازاد داریم.

این مقام مسئول همچنین در خصوص مکانیزه و دیجیتالی کردن سامانه توزیع سوخت در مناطق مرزی خاطرنشان کرد: قرار بود تا یک قیمت و برنامه ثابت برای مرزها در نظر گرفته شود ولی با در نظر گرفتن اینکه قیمت در مرزها متفاوت است این برنامه انجام نشد.

در همین حال سیدناصر سجادی پیشتر در گفتگو با مهر با اشاره به کاهش مصرف گازوئیل در ناوگان حمل و نقل کشور، گفته بود پس از اجرای طرح عرضه گازوئیل بر اساس پیمایش متوسط مصرف گازوئیل در بخش حمل و نقل به کمتر از ۵۰ میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه در طول چند ماه گذشته تاکنون متوسط مصرف روزانه گازوئیل در بخش حمل و نقل به حدود ۴۲ تا ۴۳ میلیون لیتر در روز کاهش یافته است، تاکید کرده بود: با اجرای طرح پیمایش، مصرف گازوئیل کشور در این حوزه حدود هفت تا ۷.۵ میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت