ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

دلالان کدام خودرو را بیشتر می‌خرند؟

نویسنده: علی باستانی

دلالان کدام خودرو را بیشتر می‌خرند؟

 

خودرو بانک,خودرو دنا,خودرو برلیانس,خودرو جک,خودرو ساینا,خودرو جدید ایران خودرو,خودرو دست دوم,خودرو h30,خودرو جیلی,خودرو ساندرو,دلالان خودرو,دلالان خودرو فرسوده,دلال خودرو,دلالان بازار خودرو,دلالان واردات خودرو,خودرو های ایرانی,خودرو های ایرانی جدید,خودرو های ایرانی در روسیه,خودرو های ایرانی اسپرت,خودرو های ایران,قیمت خودرو های ایرانی,مقایسه خودرو های ایرانی,خودرو فوتبالیست های ایرانی,قیمت خودرو های ایرانی و خارجی,عکس خودرو های ایرانی,قیمت خودرو,قیمت خودرو دست دوم,قیمت خودرو خارجی,قیمت خودرو صفر,قیمت خودرو پراید,قیمت خودرو دنا,قیمت خودرو برلیانس,قیمت خودرو سایپا,قیمت خودرو در سال 95,قیمت خودرو در ایران,قیمت خودرو در بازار,قیمت خودرو در بازار ترکیه,قیمت خودرو در بازار آزاد,قیمت خودرو در بازار امروز,قیمت خودرو در بازار تهران امروز,قیمت خودرو در بازار آزاد امروز,قیمت خودرو در بازار تهران,قیمت خودرو در بازار امروز,قیمت خودرو در بازار و کارخانه,قیمت خودرو در بازار دبی,قیمت خودرو در کارخانه و بازار,قیمت خودرو در کارخانه,قیمت خودرو در کارخانه ایران خودرو,قیمت خودرو در کارخانه سایپا,قیمت خودرو در کارخانه به روز,قیمت خودرو در کارخانه و بازار آزاد,قیمت خودرو در کارخانه ها,قیمت خودروهای کارخانه و بازار,قیمت خودرو در کارخانه,قیمت روز خودرو در کارخانه,قیمت خودرو درکارخانه وبازار,

 

تابستان تا چند روز دیگر آغاز می‌شود و مطابق با روال هر ساله، سفرهای مردم و خانواده‌ها به اوج می‌رسد. اگر شرایط عادی بازار بود، این هفته‌ها را باید پر رونق‌ترین روزهای بازار خودرو می‌دانستیم اما اکنون چند سالی است که دیگر این وضعیت تغییر پیدا کرده و رکود حاکم بر کل اقتصاد ایران، بازار خودرو را هم بی‌نصیب نگذاشته است. به همین دلیل چه سفرهای نوروزی آغاز شود و چه سفرهای تابستانی، فرقی به حال بازار خودرو نمی‌کند و لجبازی‌اش آنقدر زیاد است که به این راحتی‌ها قصد ندارد رونق را برگرداند.

اکنون، روزهای زیادی است که بازار خودرو رکود را تجربه می‌کند و حتی برخی طرح‌های جذاب خودروسازان برای ترغیب مشتریان به خرید خودرو نیز نتوانسته طلسم بازار خود را بشکند. به همین دلیل، هر اقدامی که خودروسازان انجام می‌دهند، با سدی در مقابلشان مواجه می‌شود که مصرف‌کنندگان ساخته‌اند، این بار گویا دیگر کمپین نانوشته‌ای برای نخریدن خودرو شکل گرفته است.

همین چند هفته پیش بود که شورای رقابت به عنوان مرجع قیمتگذاری خودروها، براساس اسناد مثبته‌ای که از خودروسازان دریافت کرده بود، به تجدیدنظر در قیمت برخی از مدل‌های خودرو پرداخت و اجازه داد که برخی از خودروها، افزایش قیمت را تجربه کنند. به همین دلیل بود که قیمتها از سوی خودروسازان در نمایندگی‌ها مجدد افزایش یافت.

البته در روزهای اولی که خودروسازان مجوز افزایش قیمت را گرفته بودند، مطابق با دفعات گذشته، اقدام فوری برای افزایش قیمت نکردند، بلکه چند روزی را صبر کردند تا بلکه به بهانه گرانی، برخی ترغیب شوند تا از شرایط موجود استفاده کرده و خودرو بخرند تا پس از گرانی، متضرر نشوند، اما این نقشه خودروسازان نیز عملی نشد و فروش‌ها چندان رونق نگرفت.

در این میان، خودروسازان بالاخره دست به افزایش قیمت زدند و قیمت‌ها را بالا بردند، البته زمزمه گرانی در همان دورانی که مصوبه شورای رقابت برای گرانی خودرو صادر شده بود، برای برخی خودروها حاشیه بازار بوجود آورد، ولی هنوز خودروسازان اقدام به افزایش قیمت نکرده‌ بودند، این حاشیه هر چند اندک، برای خودروها بوجود آمد اما این هم چندان دوامی نیاورد و رکود، نسخه آن را هم پیچید. حال قیمت‌ها در بازار بالا رفته اما خریداری نیست.

یک فعال بازار خودرو در گفتگو با مهر می‌گوید: قیمت بازاری برخی از مدل‌های مختلف خودرو، باز هم به پایین تر از کارخانه برگشته و مردم ترجیح می‌دهند برخی از خودروها را مستقیم از بازار بخرند تا اینکه مدت‌ها با مشکلات فراوان، مسیر از خانه تا نمایندگی را بارها و بارها طی کنند.

وی می‌افزاید: تنها این تندر ۹۰ است که همچنان حاشیه قیمتی دارد و مردم با مشکلات زیادی در خرید آن مواجه هستند. گویا سیاست خودروسازان این است که عرضه را در این خودروها کم کرده و یا روش‌هایی را به کار بگیرند که بازار تندر ۹۰ را خود در اختیار داشته باشند. به همین دلیل، خودروسازان عرضه را کم کرده اند و همین امر هم، حاشیه قیمتی به‌وجود آورده است.

به گفته این فعال بازار خودرو، اکنون حاشیه قیمتی تندر ۹۰ از یک میلیون تومان تا ۲.۵ میلیون تومان هم کشیده می‌شود و این فضایی را در بازار فراهم کرده که بیشتر خرید و فروش دلالان بر روی این خودرو باشد که دولت باید با نظارت خود، برای این موضوع فکری بکند.

قیمت انواع خودروها در بازار و نمایندگی
دلالان کدام خودرو را بیشترمی‌خرند؟
برچسب ها : خودرو h30،خودرو بانک،خودرو برلیانس،خودرو جدید ایران خودرو،خودرو جک،خودرو جیلی،خودرو دست دوم،خودرو دنا،خودرو ساندرو،خودرو ساینا،خودرو فوتبالیست های ایرانی،خودرو های ایران،خودرو های ایرانی،خودرو های ایرانی اسپرت،خودرو های ایرانی جدید،خودرو های ایرانی در روسیه،دلال خودرو،دلالان بازار خودرو،دلالان خودرو،دلالان خودرو فرسوده،دلالان واردات خودرو،عکس خودرو های ایرانی،قيمت خودرو در بازار امروز،قيمت خودرو در بازار تهران،قيمت خودرو در كارخانه،قیمت خودرو،قیمت خودرو برلیانس،قیمت خودرو پراید،قیمت خودرو خارجی،قیمت خودرو در ایران،قیمت خودرو در بازار،قیمت خودرو در بازار آزاد،قیمت خودرو در بازار آزاد امروز،قیمت خودرو در بازار امروز،قیمت خودرو در بازار ترکیه،قیمت خودرو در بازار تهران امروز،قیمت خودرو در بازار دبی،قیمت خودرو در بازار و کارخانه،قیمت خودرو در سال 95،قیمت خودرو در کارخانه،قیمت خودرو در کارخانه ایران خودرو،قیمت خودرو در کارخانه به روز،قیمت خودرو در کارخانه سایپا،قیمت خودرو در کارخانه ها،قیمت خودرو در کارخانه و بازار،قیمت خودرو در کارخانه و بازار آزاد،قیمت خودرو درکارخانه وبازار،قیمت خودرو دست دوم،قیمت خودرو دنا،قیمت خودرو سایپا،قیمت خودرو صفر،قیمت خودرو های ایرانی،قیمت خودرو های ایرانی و خارجی،قیمت خودروهای کارخانه و بازار،قیمت روز خودرو در کارخانه،مقایسه خودرو های ایرانی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت