ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

دسر شکلاتی یک نفره با طعم بهار نارنج

نویسنده: علی باستانی

دسر شکلاتی یک نفره با طعم بهار نارنج

 

دسر شکلاتی,دسر شکلاتی با بیسکویت پتی بور,دسر شکلاتی سرد,دسر شکلاتی بدون فر,دسر شکلاتی ساده,دسر شکلاتی با بیسکویت,دسر شکلاتی راه راه,دسر شکلاتی خوشمزه,دسر شکلاتی فیت و فان,دسر شکلاتی وانیلی راه راه,بهار نارنج,بهار نارنج خواص,بهار نارنج شعر,بهار نارنج به انگلیسی,بهار نارنج ,بهار نارنج 95,بهار نارنج,بهار نارنج بابل,بهار نارنج در بارداری,بهار نارنج,طعم عرق بهار نارنج,زندگی با طعم بهار نارنج,

 

دسری پر مایه در ظروفی کوچک، با طعم بهار نارنج برای ابراز لطف بی حد و اندازه به شما برایتان آموزش داده ایم. امیدواریم درست کنید و لذت ببرید.

مواد لازم جهت تهیه:

  • شکلات خالص : 225 گرم
  • تخم مرغ , زرده و سفیده از هم جدا شده : 4 عدد
  • شکر دانه ریز : 75 گرم
  • خامه پرچرب : 4 قاشق غذاخوری
  • عرق بهار نارنج : مقداری

مواد لازم جهت تزیین:

  • خامه فرم گرفته : مقدار کمی
  • شکلات با اشکال گوناگون: مقداری

طرز تهیه:

1. شکلات را آب نمایید و بگذارید کمی خنک شود.

2. زرده های تخم مرغ را با شکر دانه ریز داخل کاسه ای بریزید و بزیند تا کرم رنگ شود و حالت پفی پیدا نماید . این کار با همزن برقی به مدت 5 دقیقه طول خواهد کشید و با همزن دستی کمی بیشتر وقت خواهد برد .

3. شکلات را به تدریج اضافه نمایید و خوب هم بزنید . سپس عرق بهارنارنج و خامه پرچرب را بیافزایید و هم بزنید .

4. سفیده های تخم مرغ را در کاسه ای کاملا تمیز بریزید و آنقدر با همزن بزیند تا سفت شود . سپس سفیده ها را در دو مرحله به مخلوط شکلات اضافه نمایید و هم بزنید . مخلوط آماده شده را در شش کاسه دسر خوری یا شش ظرف یک نفره مخصوص سرو به نسبت مساوی تقسیم نمایید و بگذارید حداقل به مدت دو ساعت خنک شود .

5. قبل ازسرو , آن را با کمی خامه فرم گرفته و شکلات های کوچک در اشکال مختلف تزیین نمایید .

توصیه سرآشپز :

از تمیز و چرب نبودن کاسه ای که سفیده های تخم مرغ را در آن می زنید, مطمئن شوید. وجود کمترین ذره روغن, نمی گذارد هوا میان مواد قرار گیرد و در نتیجه خوب پف نماید. هر شی خارجی در این مخلوط, حباب های هوا را می شکند و مانع از پخت خوب و پف نمودن کیک می شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت