ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

دستکشی که در مواجهه با ای‌کولای هشدار می‌دهد

نویسنده: احمد اعجازی

دستکشی که در مواجهه با ای‌کولای هشدار می‌دهد

ای کولای چیست,دستکش لاتکس,دستکش بوکس,دستکش بدنسازی,دستکش دروازه بانی,دستکش عابدزاده,دستکش بوکس حرفه ای,دستکش به انگلیسی,دستکش یکبار مصرف,دستکش کار,دستکش رز مریم,اخبار علمی روز,اخبار علمی فرهنگی هنری شبکه 4,اخبار علمی جهان,اخبار علمی جالب,اخبار علمی پزشکی,اخبار علمی ایران,اخبار علمی روز دنیا,اخبار علمی,اخبار علمی جدید,اخبار علمی فرهنگی,

این دستکش در مواجهه با باکتری ای‌کولای از رنگ آبی به قرمز تبدیل می‌شود

 

دستکشی که در مواجهه با ای‌کولای هشدار می‌دهد
محققان دانشگاه تافتز آمریکا دستکش‌هایی طراحی کرده‌اند که از نوعی ترکیبات ابریشمی جدید استفاده می‌کند تا در زمان آلودگی به باکتری یک علامت هشداردهنده ارسال کند. این دستکش بویژه برای کارکنان آشپزخانه‌ها و بیمارستان‌ها کاربری دارد.

اگرچه این دستکش‌ها از ظاهری معمولی برخوردارند، اما پیام هشداردهنده در کنار آن‌ها از یک ترکیب ابریشمی ساخته شده که در مواجعه با باکتری‌هایی مانند ای‌کولای تغییر رنگ می‌دهد و می‌تواند به عنوان ابزاری برای شناسایی و اجتناب از باکتری‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.
محققان توانسته‌اند مولکول‌های ابریشم را در کنار آنزیم‌ها، پادتن‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها و نانوذرات قرار دهند تا ویژگی‌های جدیدی را در آن‌ها ایجاد کنند. در این دستکش، آن‌ها ترکیبی را ایجاد کردند که در مواجهه با باکتری ای‌کولای از رنگ آبی به قرمز تبدیل می‌شود.

 

این دستکش‌ها در حال حاضر در صنایع داروسازی مورد آزمایش قرار گرفته‌اند، اما در پانسمان و بانداژ، آزمایش‌های پزشکی و سایر مواردی که آلودگی به باکتری خطرآفرین محسوب می‌شود کاربردهایی دارند.
منبع : isna.ir

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت