ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

در تمدید اجاره یا اجاره مسکن جدید عجله نکنید

نویسنده: احمد اعجازی

در تمدید اجاره یا اجاره مسکن جدید عجله نکنید

تمدید اجاره نامه,تمدید اجاره نامه آپارتمان,تمدید اجاره نامه منزل,تمدید اجاره نامه مسکونی,تمدید اجاره خانه,تمدید اجاره آپارتمان,تمدید اجاره مسکن,تمدید اجاره نامه پشت نویسی,تمدید اجاره نامه مغازه,تمدید اجاره,تمدید اجاره مسکن,تمدید اجاره خانه,تمدید قرارداد اجاره مسکن,تمدید اجاره نامه مسکن,تمدید اجاره نامه مسکونی,نمونه قرارداد تمدید اجاره مسکن,متن تمدید قرارداد اجاره مسکن,تمدید اجاره آپارتمان,کمیسیون تمدید اجاره مسکن,متن تمدید اجاره مسکن,

تاریخ انتشار : دوشنبه, 11 مرداد 1395

 یک عضو کمیسیون عمران مجلس از مستاجران خواست در تمدید قراردادهای اجاره یا اجاره مسکن جدید عجله نکنند چرا که نرخ اجاره بهاء تا یک ماه دیگر منطقی می‌شود.

مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: اگر مستاجران عجله نکنند و وقت بیشتری برای یافتن مسکن استیجاری بگذارند، مسکن استیجاری با قیمت مناسب‌تری پیدا می‌کنند.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس با بیان اینکه افزایش اجاره بهاء مسکن «حبابی» است، تاکید کرد: با عبور از فصل پرتقاضای نقل و انتقال مسکن، قیمت اجاره مسکن کاهش می‌یابد. مالکان واحدهای مسکونی نباید به بهانه کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی و داغ بودن نقل و انتقال مستاجران در فصل تابستان نرخ اجاره بهاء را افزایش دهند.

وی با دفاع از کاهش نرخ تسهیلات و سود سپرده‌های بانکی، گفت: نقدینگی رسوب کرده در بانک‌ها باید به بخش‌های مولد اقتصاد از جمله تولید، صنعت، مسکن و اشتغال هدایت شود و بهترین و درست‌ترین کار کاهش نرخ تسهیلات و سود سپرده‌های بانکی بود که انجام شد. قطعا با متناسب شدن نرخ سود بانکی با نرخ تورم، رسوب نقدینگی در  بازار پول کاهش یافته و انتظار می‌رود بخش‌های مولد اقتصادی از جمله بخش مسکن میزبان جدید نقدینگی باشند البته بخش‌های اقتصادی زنجیره به هم پیوسته‌ای هستند که با دستکاری یک حلقه سایر حلقه‌ها نیز باید به تناسب، تغییر کنند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در عین حال از دستگاه‌های نظارتی و وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و اقتصاد خواست تا با استفاده از ظرفیت نظارتی و اجرایی مشاوران املاک و سازمان امور مالیاتی الگویی را به اجرا درآورند تا براساس این الگو افزایش اجاره بهاء متوقف و معکوس شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت