ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

درمان مشکلات بینایی دوران پیری با کلم بروکلی

نویسنده: احمد اعجازی

درمان مشکلات بینایی دوران پیری با کلم بروکلی

مشکلات بینایی در ام اس,مشکلات بینایی در کودکان,مشکلات بینایی در بارداری,مشکلات بینایی چشم,مشکلات بینایی در دیابت,مشکلات بینایی در نوزادان,مشکلات بینایی در نوزادان نارس,مشکلات بینایی در دوران بارداری,مشکلات بینایی,مشکلات بینایی,کلم بروکلی خواص,کلم بروکلی طرز پخت,کلم بروکلی و لاغری,کلم بروکلی به انگلیسی,کلم بروکلی در بارداری,کلم بروکلی زرد شده,کلم بروکلی,کلم بروکلی خام یا پخته,کلم بروکلی سالاد,کلم بروکلی خام,خواص کلم بروکلی,خواص کلم بروکلی خام,خواص کلم بروکلی در بارداری,خواص کلم بروکلی برای لاغری,خواص کلم بروکلی برای پوست,خاصیت کلم بروکلی چیست,خواص کلم بروکلی در بدنسازی,خاصیت کلم بروکلی,خواص کلم بروکلی خام,خواص کلم بروکلی برای کودکان,

تاریخ انتشار : شنبه, 19 تیر 1395

به گفته محققان، کلم بروکلی دارای خاصیت کمک به درمان علت اصلی از بین رفتن بینایی است.

به گزارش مهر، محققان موسسه باک در کالیفرنیا دریافته اند ترکیبات کلم بروکلی می تواند تا ۱۰ برابر به درمان «تباهی لکه زد چشم» که علت اصلی از بین رفتن بینایی ناشی از افزایش سن است، کمک کنند.

محققان این مطالعه دریافتند ترکیب مفید موجود در کلم بروکلی ایندول-۳-کربینول (I۳C) است که در حال حاضر به عنوان ماده پیشگیری کننده از ابتلا به سرطان مورد مطالعه واقع شده است.

محققان دریافته اند I۳C با فعال سازی پروتئین AhR (گیرنده آریل هیدروکربن) موجب پاکسازی سلول ها از مواد سمی زیست محیطی می شوند.

AhR که با افزایش سن کاهش می یابد، ماده مهمی برای رفع سموم شبکیه چشم است. حال محققان به وجود ماده ای موسوم به ۲AI پی برده اند که ۱۰ برابر بیش از I۳C از سلول های شبیکه انسان محالفظت می کند.

محققان در آزمایشات انجام شده بر روی موش ها دریافتند که این ماده از سلول های شبکیه در مقابل آسیب ناشی از نور حفاظت می کند.

از ماده از ترکیبات موجود در کلم بروکلی است. از اینرو محققان افراد را به مصرف این سبزی پرخاصیت ترغیب می نمایند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت