ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

درمان دندان درد در دوران بارداری

نویسنده: احمد اعجازی

درمان دندان درد در دوران بارداری

,درمان دندان درد,درمان دندان درد شدید,درمان دندان درد عصبی,درمان دندان درد در بارداری,درمان دندان دردی,درمان دندان درد در خانه,درمان دندان درد در منزل,درمان دندان درد در دوران بارداری,درمان دندان درد با گیاهان دارویی,درمان دندان درد شدید در بارداری,درمان دندان درد شدید در منزل,درمان دندان درد شدید در خانه,درمان دندان درد شدید در دوران بارداری,درمان دندان درد شدید,درمان خانگی دندان درد شدید,درمان سریع دندان درد شدید,درمان فوری دندان درد شدید,راههای درمان دندان درد شدید,درمان دندان درد در بارداری,درمان دندان درد در حاملگی,درمان گیاهی دندان درد در بارداری,درمان دندان درد در زمان بارداری,درمان فوری دندان درد در بارداری,درمان خانگی دندان درد در بارداری,راه درمان دندان درد در بارداری,درمان دندان درد در دوره بارداری,درمان دندان درد در دوران بارداری با داروهای گیاهی,درمان دندان دردی,درمان دندان درد کودکان,درمان دندان درد خانگی,درمان دندان درد کودکان در منزل,درمان فوری دندان درد در خانه,درمان سریع دندان درد در خانه,درمان دندان درد کودکان در منزل,درمان دندان درد شدید در خانه,راههای درمان دندان درد در خانه,درمان دندان درد کودکان در خانه,درمان سریع دندان درد در منزل,درمان فوری دندان درد در منزل,روش درمان دندان درد در منزل,درمان دندان درد در دوران بارداری,درمان گیاهی دندان درد در دوران بارداری,درمان خانگی دندان درد در دوران بارداری,راه درمان دندان درد در دوران بارداری,درمان دندان درد دوران بارداری,درمان دندان درد در زمان حاملگی,درمان فوری دندان درد در دوران بارداری,درمان دندان درد با گیاهان دارویی,درمان دندان درد با داروهای گیاهی,درمان دندان درد با داروی گیاهی,درمان دندان درد با دارو گیاهی,دندان درد در دوران بارداری,دندان درد در دوران بارداری,دندان درد در زمان بارداری,دندان درد در دوران حاملگی,دندان درد در دوران حاملگی,درمان دندان درد در دوران بارداری,مسکن دندان درد در دوران بارداری,با دندان درد در دوران بارداری چه کنیم,داروی دندان درد در دوران بارداری,تسکین دندان درد در دوران بارداری,دندان درد در زمان بارداری,درمان دندان درد در دوران بارداری,دندان درد در زمان حاملگی,درمان دندان درد در زمان بارداری,درمان دندان درد در دوران حاملگی,درمان دندان درد در زمان حاملگی,علت دندان درد در دوران حاملگی,رفع دندان درد در دوران حاملگی,دندان درد دوران حاملگی,درمان دندان درد در دوران بارداری با داروهای گیاهی,درمان گیاهی دندان درد در دوران بارداری,درمان خانگی دندان درد در دوران بارداری,راه درمان دندان درد در دوران بارداری,درمان دندان درد دوران بارداری,درمان فوری دندان درد در دوران بارداری,بهترین مسکن دندان درد در دوران بارداری,بهترین مسکن برای دندان درد در دوران بارداری,بهترین درمان دندان درد در دوران بارداری,راههای تسکین دندان درد در دوران بارداری,برای تسکین دندان درد در دوران بارداری,تسکین دهنده درد دندان در دوران بارداری

در دوران بارداری بعضی از مشکلات خواه نا‌خواه برای دهان و دندان‌ها به وجود می‌آید

 

تغییرات هورمونی که در بدن هر زن بارداری رخ می دهد، باعث می شود که لثه های او حساس شود. در نتیجه، لثه ها متورم و ملتهب شده و در برخی موارد هم دچار خونریزی خواهد شد. همچنین، برخی از مادران در حال انتظار ممکن است با مشکلات پریودنتال (به دلیل تجمع پلاک در اطراف دندان های خود) روبرو شوند.

اغلب، بروز مشکلات لثه در دوران بارداری زنان، دندان عقل این افراد را هم تحت تاثیر خود قرار می دهد، به طوری-که درد لثه های زنان در دوران بارداری غیر قابل کنترل می شود. به همین دلیل، زنان باردار نیاز پیدا می کنند تا در این دوران، مشکلات دندانی خود را به سرعت درمان نمایند.
علائمی که نشان می دهد کشیدن دندان در دوران بارداری ضروری است:
آیا به عنوان یک زن حامله می دانید که چه زمانی باید دندان خود را بکشید؟ در ادامه این مقاله، برخی از علائمی که به زنان حامله کمک خواهد تا مطمئن شوند که باید دندان فاسد خود را بکشند و یا نه، بیان شده است. مهم ترین این موارد عبارتند از:

* بروز درد حاد در لثه و دندان های مادر باردار
* متورم شدن لثه های زن حامله
* پوسیده شدن شدید دندان های مادر و آلوده شدن دهان او
* خونریزی از لثه ها
*  به وجود آمدن مشکل در خوردن راحت مواد غذایی
* دشوار شدن صحبت برای مادر باردار
چه زمان هایی لازم است دندان در دوران بارداری کشیده شود؟

از آن جایی که کشیدن دندان در دوران بارداری نیاز به توجه خاص پزشک، به منظور جلوگیری از بروز هر گونه آسیب به جنین داخل رحم او دارد، بنابراین بیشتر دندانپزشکان از کشیدن دندان در دوران بارداری زنان خودداری می کنند. با این حال، اگر دندان زنی در دوران بارداری او به شدت پوسیده شود، طوری که غیر قابل درمان بوده و عفونت آن در حال گسترش یافتن باشد، دندانپزشک کشیدن دندان را برای او توصیه خواهد کرد.

داروی دندان در بارداری,درمان خانگی دندان درد در بارداری

کشیدن دندان در سه ماهه سوم  بارداری مضرات زیادی بر روی جنین  خواهد داشت
1. کشیدن دندان پوسیده در سه ماهه اول دوران بارداری:
از آن جایی که در طول سه ماهه اول دوران بارداری اندام های جنین در حال تشکیل شدن هستند، در نتیجه، کشیدن دندان مادر باردار می تواند سبب بروز ناهنجاری در اندام های آسیب پذیر جنین شود. بنابراین، اگر مادر حامله ای در سه ماهه اول از دوران بارداری خود دچار پوسیدگی دندان شود، باید تنش ایجاد شده را تا پایان این دوره تحمل کند. به همین دلیل است که جراحان دندانپزشک در اغلب موارد، کشیدن دندان مادران باردار را در سه ماهه اول از دوران بارداری به تعویق می اندازند.

2. کشیدن دندان پوسیده مادران در سه ماهه دوم از دوران بارداری:
به دلیل این که در طول سه ماهه دوم از دوران بارداری، جنین تنها در حال رشد است، بنابراین دندانپزشک در این دوره کشیدن دندان های پوسیده مادر را امن دانسته و اقدام به کشیدن دندان و انجام دیگر اقدامات لازم دندانپزشکی خواهد کرد.

3. کشیدن دندان پوسیده زنان در سه ماهه سوم دوران بارداری:
به دلیل این که زنان حامله در سه ماهه سوم از دوران بارداری خود با مشکل نشستن در صندلی دندانپزشکی برای ساعات طولانی روبرو هستند و امکان خونریزی کردن لثه در حین کشیدن دندان نیز در این دوره زیاد است، بنابراین، می توان ادعا کرد که کشیدن دندان پوسیده زنان در سه ماهه سوم از دوران بارداری مضرات زیادی بر روی جنین داخل رحم او خواهد داشت. به عنوان یک مادر جوان و بی تجربه به خاطر داشته باشید که دکتر معالج شما باید انجام عملیات کشیدن دندان و سایر اقدامات دندانپزشکی را تا پایان سه ماهه آخر از دوران بارداری به تعویق اندازد.

روش درمان دندان های پوسیده در دوران بارداری:
معمولا، همه دندانپزشکان مراقبت های ویژه ای را در هنگام درمان و یا کشیدن دندان پوسیده زنان در طی دوران بارداری انجام داده و داروهایی را برای بیمار خود تجویز می کنند که برای مادر و جنین داخل رحم او بی خطر باشد. در ادامه این مقاله، داروهایی که برای مادران باردار و جنین داخل رحم آن ها امن هستند،
معرفی شده اند. این داروها عبارتند از:

1. پاراستامول مسکن دندان درد در دوران بارداری:
داروی پاراستامول به عنوان یک مسکن عمل کرده و باعث تسکین یافتن درد ناشی از کشیدن دندان در زنان باردار خواهد شد. مصرف این دارو در طی کل دوران بارداری برای مادر باردار و جنین داخل رحم او بی خطر است.

2. آرام کردن دندان درد در دوران بارداری با ایبوپروفن:
از آن جایی که مصرف داروی ایبوپروفن تا پایان هفته 32 از دوران بارداری برای سلامتی مادران و جنین داخل رحم او امن می باشد، بنابراین اگر شما هم به عنوان زن باردار درد شدید ناشی از کشیدن دندان را تجربه کنید، دندانپزشک ممکن است داروهای آرام بخشی مانند کدئین را برای شما تجویز کند.

3. آنتی بیوتیکی ها برای جلوگیری از عفونت دندان در دوران بارداری:
در برخی موارد دندانپزشک ممکن است داروهای آنتی بیوتیکی امن را برای جلوگیری از گسترش عفونت به سایر قسمت های بدن مادر باردار تجویز کند. داروهای امن برای از بین بردن عفونت در دوران بارداری عبارتند از: سفالوسپورین و پنی سیلین.

4. داروهای بی حسی:
در زمان کشیدن دندان زنان حامله، همه دندانپزشکان ترجیح می دهند که از داروی لیدوکائین به عنوان یک داروی بی حسی، در مقدار بسیار کمی استفاده کنند، چون از ایمنی مصرف این دارو در مورد سلامت جنین داخل رحم مادر اطمینان کامل دارند.

انجام اقدامات درمانی درست در حال کشیدن دندان در دوران بارداری می تواند از گسترش عفونت به سایر قسمت های بدن زنان باردار جلوگیری کرده و راحتی و ایمنی مادر و جنین داخل رحم او را تضمین کند.

برچسب ها : با دندان درد در دوران بارداری چه کنیم،برای تسکین دندان درد در دوران بارداری،بهترین درمان دندان درد در دوران بارداری،بهترین مسکن برای دندان درد در دوران بارداری،بهترین مسکن دندان درد در دوران بارداری،تسکین دندان درد در دوران بارداری،تسکین دهنده درد دندان در دوران بارداری،داروی دندان درد در دوران بارداری،درمان خانگی دندان درد در بارداری،درمان خانگی دندان درد در دوران بارداری،درمان خانگی دندان درد شدید،درمان دندان درد،درمان دندان درد با دارو گیاهی،درمان دندان درد با داروهای گیاهی،درمان دندان درد با داروی گیاهی،درمان دندان درد با گياهان دارويي،درمان دندان درد با گیاهان دارویی،درمان دندان درد خانگی،درمان دندان درد در بارداري،درمان دندان درد در بارداری،درمان دندان درد در حاملگی،درمان دندان درد در خانه،درمان دندان درد در دوران بارداري،درمان دندان درد در دوران بارداری،درمان دندان درد در دوران بارداری با داروهای گیاهی،درمان دندان درد در دوران حاملگی،درمان دندان درد در دوره بارداری،درمان دندان درد در زمان بارداری،درمان دندان درد در زمان حاملگی،درمان دندان درد در منزل،درمان دندان درد دوران بارداری،درمان دندان درد شديد،درمان دندان درد شديد در خانه،درمان دندان درد شدید،درمان دندان درد شدید در بارداری،درمان دندان درد شدید در خانه،درمان دندان درد شدید در دوران بارداری،درمان دندان درد شدید در منزل،درمان دندان درد عصبی،درمان دندان درد كودكان در منزل،درمان دندان درد کودکان،درمان دندان درد کودکان در خانه،درمان دندان درد کودکان در منزل،درمان دندان دردي،درمان دندان دردی،درمان سريع دندان درد در خانه،درمان سریع دندان درد در منزل،درمان سریع دندان درد شدید،درمان فوری دندان درد در بارداری،درمان فوری دندان درد در خانه،درمان فوری دندان درد در دوران بارداری،درمان فوری دندان درد در منزل،درمان فوری دندان درد شدید،درمان گیاهی دندان درد در بارداری،درمان گیاهی دندان درد در دوران بارداری،دندان درد در دوران بارداري،دندان درد در دوران بارداری،دندان درد در دوران حاملگي،دندان درد در دوران حاملگی،دندان درد در زمان بارداري،دندان درد در زمان بارداری،دندان درد در زمان حاملگی،دندان درد دوران حاملگی،راه درمان دندان درد در بارداری،راه درمان دندان درد در دوران بارداری،راههای تسکین دندان درد در دوران بارداری،راههای درمان دندان درد در خانه،راههای درمان دندان درد شدید،رفع دندان درد در دوران حاملگی،روش درمان دندان درد در منزل،علت دندان درد در دوران حاملگی،مسکن دندان درد در دوران بارداری

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت