ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

درمان آفت دهان با روش های خانگی و گیاهی

نویسنده: احمد اعجازی

درمان آفت دهان با روش های خانگی و گیاهی

,درمان آفت دهان,درمان آفت دهان در طب سنتی,درمان آفت دهان نوزاد,درمان آفت دهان کودکان,درمان آفت دهان جوش شیرین,درمان آفت دهان با رب انار,درمان آفت دهان با جوش شیرین,درمان آفت دهان با داروهای گیاهی,درمان آفت دهانی,درمان آفت دهان در کودکان,درمان آفت دهان طب سنتی,درمان آفت دهان با طب سنتی,درمان آفت دهان و طب سنتی,درمان آفت دهان از نظر طب سنتی,درمان آفت دهان به روش طب سنتی,درمان آفت دهان نوزادان,درمان آفت دهان کودک,درمان آفت دهان کودکان,درمان آفت دهان کودک,درمان آفت دهان در نوزادان,درمان آفت دهان در نوزاد,درمان آفت دهان در کودکان,درمان آفت دهان بچه,درمان خانگی آفت دهان کودکان,راه درمان آفت دهان کودکان,درمان سریع آفت دهان جوش شیرین,درمان فوری آفت دهان با جوش شیرین,جوش شیرین در درمان آفت دهان,جوش شیرین برای درمان آفت دهان,درمان آفت دهان با داروی گیاهی,درمان آفت دهان با گیاهان دارویی,درمان آفت دهانی کودکان,درمان آفت دهانی دردناک,درمان آفت دهانی,علت و درمان آفت دهان در کودکان,آفت دهان,آفت دهان کودکان,آفت دهان نوزاد,آفت دهان به انگلیسی,آفت دهانی,آفت دهان بچه,آفت دهان درمان,آفت دهان و ایدز,آفت دهان نشانه چیست,آفت دهان کودک شیرخوار,آفت دهان کودکان درمان,آفت دهان کودکان نی نی سایت,آفت دهان کودکان,آفت دهان کودک,آفت دهان در کودکان,علت آفت دهان کودکان,داروی آفت دهان کودکان,برای آفت دهان کودکان,آفت دهان نوزادان,آفت دهان نوزاد شیرخوار,آفت دهان در نوزادان,علت آفت دهان نوزاد,آفت در دهان نوزاد,آفت زدن دهان نوزاد,علائم آفت دهان نوزاد,درمان آفت دهان در نوزادان,علت آفت دهان در نوزادان,آفت دهان به انگلیسی,آفت دهان به زبان انگلیسی,آفت دهانی درمان,آفت دهانی در کودکان,آفت دهانی ایدز,آفت دهانی چیست,آفت دهانی بزرگ,آفت دهانی و ایدز,آفت دهانی کودکان,آفت دهانی کودک,آفت دهانی نوزاد,آفت دهان بچه ها,آفت دهان بچه گربه,آفت دهان کودک,درمان آفت دهان بچه,علت آفت دهان بچه ها,آفت دهان کودک یکساله,آفت دهان درمان گیاهی,آفت دهان درمان سنتی,آفت دهان درمان خانگی,آفت دهان و درمان آن,آفت دهان و درمان,آفت دهان شیمی درمانی,آفت دهان و راه درمان آن,آفت دهان وراههای درمان,آفت دهان و ایدز,رابطه آفت دهان و ایدز,آفت دهان ایدز,آفت دهان نشانه ایدز است؟,آفت دهان ایدز,علت آفت دهان و ایدز,آفت دهان در ایدز,آفت دهان نشانه ایدز,آفت دهان نشانه چیست,آفت دهان نشانه ی چیست؟

آفت های دهانی زخم‌های دردناکی هستند که درون دهان و اغلب در پایه لثه به وجو می آیند

 

آفت دهانی یک بیماری دردناک و عود کننده مخاط دهان بوده که به صورت زخم‌های کوچک و بزرگ، گرد و کم عمق هستند که در داخل دهان شکل می‌گیرند.

آفت های دهانی زخم‌های دردناکی هستند که درون دهان و اغلب در پایه لثه، درون گونه‌ها یا لب‌ها، روی کام نرم یا روی زبان به وجود می‌آیند. مکانیسم دقیق ایجاد آفت هنوز به درستی روشن نیست اما به نظر می‌رسد واکنش‌های ایمنی بدن بیمار در ایجاد آن دخیل باشد.

زخم‌های آفتی زمانی ایجاد می‌شود که به دلایل نامشخص سیستم ایمنی بیمار وجود یک مولکول ناشناخته را اعلام می‌دارد، حضور این مولکول سبب حمله لنفوسیت خواهد شد نتیجه این فرآیند پیدایش زخم‌های آفتی خواهد بود.

درمان آفت دهان با چند روش خانگی و گیاهی
برگ ریحان : برگ ریحان تازه را بجوید. این کار را دوبار در روز تکرارکنید، هر بار می‌توانید ۳ تا ۵ برگ ریحان را بجوید. این روش را تا درمان آفت ادامه دهید.

پیاز : پیاز را به شکل خام بخورید. می‌توانید همراه غذا و به عنوان چاشنی از آن استفاده کنید. پیاز به دلیل داشتن سولفور در درمان آفت دهان بسیار مؤثر است.

گوجه‌فرنگی : می‌توانید در سالاد از آن استفده کنید یا بطور جداگانه بطور روزانه مصرف کنید. روش دیگر قرقره کردن آب گوجه‌فرنگی است. دو تا سه بار در روز این کار را انجام دهید و تا درمان آفت ادامه دهید.

راههای درمان آفت دهان,علت آفت دهان ودرمان آن

قرقره کردن آب گوجه‌فرنگی در درمان آفت دهان موثر است
دمنوش گل‌همیشه بهار: می‌توانید به صورت دهان شویه نیز این دمنوش را قرقره کنید. برای تهیه دمنوش کمی از گیاه خشک را در آب بجوشانید. برای دهان شویه صبر کنید دمنوش سرد شود و پس از آن قرقره کنید.

پودر زردچوبه : کمی پودر زردچوبه را با یک قاشق غذاخوری گلیسیرین مخلوط کنید تا به شکل خمیری درآید. این خمیر را مستقیماً بر روی زخم بگذارید. می‌توانید به جای گلیسیرین از آب استفاده کنید.

روغن نعناع : روغن نعناع را مستقیماً بر روی زخم‌ها استفاده کنید تا درد آن کاهش یابد. می‌توانید دوباردر روز این کار را انجام دهید. سعی کنید روغن نعناع حداقل ۱۵ تا ۲۰۰ دقیقه بر روی زخم‌ها باقی بماند، سپس دهان را با آب شستشو دهید.

ماست و پنیر محلی : ماست درمان مؤثری برای آفت دهان است. خوردن ماست دوبار در روز یا خوردن ترکیب موز و ماست برای صبحانه در بهبود آفت مفید است. پنیر محلی نیز مفید است.

آب پرتقال : خوردن آب پرتقال تازه (۳ تا ۴ نوبت در روز) می‌تواند به درمان زخم آفت کمک کند. جالب است بدانید که یکی از دلایل بروز آفت دهان، کمبود ویتامین C‌ است. آب پرتقال تازه سرشار از ویتامین C است و استفاده روزانه‌ی آن، ویتامین C‌ مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند.

شیرِ نارگیل : از شیرِنارگیل به عنوان دهان شویه، ۳ تا ۴ بار در روز استفاده کنید و تا بهبودی زخم‌ها ادامه دهید. می‌توانید مقدار کمی عسل را با شیرِنارگیل مخلوط کنید و از آن برای دهان‌شویه استفاده کنید.

آفت دهان,علت آفت دهان،درمان آفت دهان

برای درمان آفت دهان, از شیرِنارگیل به عنوان دهان شویه استفاده کنید
دوغ :  به طور روزانه مصرف کنید. دوغ یکی از مؤثرترین روش‌های درمان آفت است.

آب : به طور متناوب با آب سرد و گرم دهان را شستشو دهید. هر بار دو فنجان آب کافی است (یکی سرد، دیگری گرم). این درمان بسیار ساده و در دسترس است.

شاه‌ توت : خوردن آب شاه‌توت، راه درمانی دیگری است که باعث کاهش درد و تحریک زخم‌های دهانی می‌شود.

تخم گشنیز : یک قاشق از تخم گشنیز را در مقداری آب بجوشانید، پس از سرد شدن محلول، به عنوان دهان شویه از آن استفاده کنید. این کار را ۳ تا ۴ بار و تا بهبود زخم‌ها ادامه دهید.

آلوئه ورا : آب آلوئه ورا را ۲ تا ۳ بار در روز قرقره کنید و تا بهبودی زخم ها ادامه هید.

آفت دهان,علت آفت دهان،درمان آفت دهان

آب آلوئه ورا برای درمان آفت های دهانی مفید است

 

روغن درخت چای : این روغن را مستقیما بر روی زخم‌ها قراردهید. مهم است که این کار را پیش از خواب در شب انجام دهید. راه دیگر این است که ۳ تا ۴ بار در روز آن را در محل زخم‌ها قراردهید. می‌توانید روغن درخت چای را با آب گرم و نمک مخلوط کنید و مخلوط را به عنوان دهان شویه استفاده کنید.

دارچین : مقداری پودر دارچین را با آب گرم مخلوط کنید و به عنوان دهان شویه تا درمان آفت استفاده کنید. بهتر است این محلول را صبح‌ها استفاده کنید.

پاپایا : خوردن میوه‌ی پاپایا به بهبود زخم‌ها کمک می‌کند. افرادی که مبتلا به آفت هستند نباید از غذاهای تند و پرادویه استفاده کنند. خوردن آب و کاهش استرس در بهبود سریع‌تر زخم‌ها مؤثر است.
رب انار :“تانن” موجود در انار خواص ضد باکتریایی و ضدعفونی کننده دارد و برای رفع آفت دهان موثر است. رب انار از تغلیظ آب انار جوشانده حاصل می‌شود و در صورت تهیه از انار مرغوب و فرایند بهداشتی، مصرف آن مفید است. در طی تهیه رب انار، میزان ویتامین c موجود در انار کاهش می‌یابد، اما “پلی‌فنول‌ها”‌ و “اسید الایژیک”‌ انار در رب انار نیز محفوظ می‌ماند.

آفت دهان,علت آفت دهان،درمان آفت دهان

“تانن” موجود در انار خواص ضد باکتریایی و ضدعفونی کننده دارد و برای رفع آفت دهان موثر است

 

مغز و میوه خشک و شکلات نخورید
آفت، ضایعات دردناک ریز و خوش‌خیمی در ناحیه دهان و زبان هستند. می‌توان با کنترل رژیم غذایی از پیشرفت آن جلوگیری کرد.

 

8 درصد افرادی که آفت می‌زنند معتقدند مصرف مغزها باعث آن بوده و ۱۵ درصد افراد معتقدند مصرف مغز و میوه‌های خشک سبب تشدید آفت‌های دهانی در آن‌ها می‌شود.

گردو، بادام، پسته و شکلات، مواد غذایی آلرژن هستند اما این تنها دلیلی نیست که می‌گوییم نباید این نوع مواد غذایی را مصرف کنید. در حقیقت چربی این مواد غذایی باعث افزایش اسیدیته معده شده و در بروز آفت نقش دارد. این موضوع زمانی که مغزها فراوری شده‌اند یعنی به شکل بوداده یا دودی یا نمکی عرضه می‌شوند، شدیدترخواهد بود.

برچسب ها : آفت در دهان نوزاد،آفت دهان،آفت دهان ايدز،آفت دهان ایدز،آفت دهان بچه،آفت دهان بچه گربه،آفت دهان بچه ها،آفت دهان به انگليسي،آفت دهان به انگلیسی،آفت دهان به زبان انگلیسی،آفت دهان در ایدز،آفت دهان در کودکان،آفت دهان در نوزادان،آفت دهان درمان،آفت دهان درمان خانگي،آفت دهان درمان سنتی،آفت دهان درمان گیاهی،آفت دهان شیمی درمانی،آفت دهان كودك،آفت دهان كودكان،آفت دهان کودک،آفت دهان کودک شیرخوار،آفت دهان کودک یکساله،آفت دهان کودکان،آفت دهان کودکان درمان،آفت دهان کودکان نی نی سایت،آفت دهان نشانه ایدز،آفت دهان نشانه ایدز است؟،آفت دهان نشانه چيست،آفت دهان نشانه چیست،آفت دهان نشانه ی چیست؟،آفت دهان نوزاد،آفت دهان نوزاد شیرخوار،آفت دهان نوزادان،آفت دهان و ايدز،آفت دهان و ایدز،آفت دهان و درمان،آفت دهان و درمان آن،آفت دهان و راه درمان آن،آفت دهان وراههای درمان،آفت دهانی،آفت دهانی ایدز،آفت دهانی بزرگ،آفت دهانی چیست،آفت دهانی در کودکان،آفت دهانی درمان،آفت دهانی کودک،آفت دهانی کودکان،آفت دهانی نوزاد،آفت دهانی و ایدز،آفت زدن دهان نوزاد،برای آفت دهان کودکان،جوش شیرین برای درمان آفت دهان،جوش شیرین در درمان آفت دهان،داروی آفت دهان کودکان،درمان آفت دهان،درمان آفت دهان از نظر طب سنتی،درمان آفت دهان با جوش شیرین،درمان آفت دهان با داروهای گیاهی،درمان آفت دهان با داروی گیاهی،درمان آفت دهان با رب انار،درمان آفت دهان با طب سنتی،درمان آفت دهان با گیاهان دارویی،درمان آفت دهان بچه،درمان آفت دهان به روش طب سنتی،درمان آفت دهان جوش شیرین،درمان آفت دهان در طب سنتی،درمان آفت دهان در كودكان،درمان آفت دهان در کودکان،درمان آفت دهان در نوزاد،درمان آفت دهان در نوزادان،درمان آفت دهان طب سنتی،درمان آفت دهان كودك،درمان آفت دهان كودكان،درمان آفت دهان کودک،درمان آفت دهان کودکان،درمان آفت دهان نوزاد،درمان آفت دهان نوزادان،درمان آفت دهان و طب سنتی،درمان آفت دهاني،درمان آفت دهانی،درمان آفت دهانی دردناک،درمان آفت دهانی کودکان،درمان خانگی آفت دهان کودکان،درمان سریع آفت دهان جوش شیرین،درمان فوری آفت دهان با جوش شیرین،رابطه آفت دهان و ایدز،راه درمان آفت دهان کودکان،علائم آفت دهان نوزاد،علت آفت دهان بچه ها،علت آفت دهان در نوزادان،علت آفت دهان کودکان،علت آفت دهان نوزاد،علت آفت دهان و ایدز،علت و درمان آفت دهان در کودکان

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت