ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

دانشجوی نخبه و مقطع دکترای دانشگاه کاشان چرا خودکشی کرد؟ + پاسخ دانشگاه

نویسنده: احمد اعجازی

دانشجوی نخبه و مقطع دکترای دانشگاه کاشان چرا خودکشی کرد؟ + پاسخ دانشگاه

دانشجوی نخبه کیست,دانشجوی نخبه,دانشجوی نخبه پزشکی,دانشجویان نخبه,دانشجویان نخبه دانشگاه شریف,دانشجویان نخبه پیام نور,دانشجو نخبه,شرایط دانشجوی نخبه,انتقاد دانشجوی نخبه از رهبر,مصاحبه با دانشجوی نخبه,خودکشی دانشجوی دانشگاه شیراز,خودکشی دانشجوی دانشگاه خوارزمی,خودکشی دانشجوی خوارزمی,خودکشی دانشجوی شیرازی,خودکشی دانشجوی دانشگاه شریف,خودکشی دانشجوی دانشگاه سمنان,خودکشی دانشجوی دانشگاه تهران,خودکشی دانشجوی پزشکی شیراز,خودکشی دانشجوی دانشگاه ارومیه,خودکشی دانشجوی دکتری دانشگاه تهران,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 06 تیر 1395

پس از فوت این دانشجو، در فضای مجازی طی روزهای اخیر مطالبی به نقل از مسئول دانشجویان بورسیه مبنی بر این که مرحوم آقایی دانشجوی نخبه دانشگاه کاشان برای جایابی در مساله بورسیه خود تلاش می کرده و متاسفانه به نتیجه نرسیده، نشر پیدا کرده بود.

ایوب آقایی از دانشجویان مجرد مقطع دکترای شیمی دانشگاه کاشان اهل ایلام عصر روز جمعه در خوابگاه این دانشگاه فوت کرد که برخی منابع درگذشت وی را ؛ خودکشی اعلام کردند.

حسینی سخنگوی دانشجویان بورسیه ، درباره حادثه خودکشی این دانشجو گفت: بعد از شنیدن و دیدن این خبر در رسانه‌ها بلافاصله با چند تن از دوستان صمیمی او در دانشگاه کاشان برای پیگیری ماجرا تماس گرفتیم.

وی افزود: آنها دلیل خودکشی را عدم مقاومت این دانشجوی نخبه دربرابر فشارهای مالی، روحی و روانی طی دو هفته اخیر مطرح کردند.

حسینی این دانشجو را از افراد نخبه و ارزشمند دانست و بیان کرد: هرچند فشارهای روحی و روانی برای تمام دانشجویان بورسیه وجود دارد اما بسته به ظرفیت فرد، هرکس یک واکنشی را دربرابر مشکلات از خود نشان می دهد از این رو فشارهای وارده در مسئله بورسیه این فرد مسبب خودکشی او شد.

وی با بیان اینکه دانشجویان بورسیه هیچ کمک هزینه مالی شامل حالشان نمی شود، اعلام کرد: جالب است که این فرد سال گذشته هم چنین ذهنیتی را داشت اما این اطمینان را به او دادیم که فضای خوشایندتری رقم می خورد اما متاسفانه این اتفاق برای وی نیفتاد و امروز با این ماجرا روبه‌رو شدیم.

سخنگوی دانشجویان بورسیه گفت: دوسالی است که فشار برروی دانشجویان بورسیه بیشتر از قبل شده است و باعث شد این فرد نتواند دربرابر این فشارها دوام آورد.

حسینی ضمن تسلیت به جامعه علمی کشور به خصوص خانواده آن مرحوم اظهار داشت: این فرد دانشجوی دانشگاه کاشان بوده که برای جایابی در مسئله بورسیه خود تلاش می کرده و متاسفانه به نتیجه نرسیده است.
اطلاعیه دانشگاه کاشان درباره خودکشی دانشجوی شیمی همراه با تکذیبه برخی ادعاها

از سوی دیگر روابط عمومی دانشگاه کاشان در بیانیه ای در رابطه با نشر اکاذیب درگذشت دانشجو دکترای این دانشگاه گفت: کلیه هزینه های تحصیل ایوب آقایی، دانشجوی دکترای شیمی دانشگاه کاشان توسط وزارت علوم پرداخت شده بود و نامبرده در رابطه با بورسیه خود با مشکلی روبرو نبود و بدون هیچ مانعی  به تحصیل خود ادامه می داد
پس از فوت این دانشجو، در فضای مجازی طی روزهای اخیر مطالبی به نقل از مسئول دانشجویان بورسیه مبنی بر این که مرحوم آقایی دانشجوی نخبه دانشگاه کاشان برای جایابی در مساله بورسیه خود تلاش می کرده و متاسفانه به نتیجه نرسیده، نشر پیدا کرده بود

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت