ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

دانستنیهایی که درباره رنگ کردن مو باید بدانید

نویسنده: احمد اعجازی

دانستنیهایی که درباره رنگ کردن مو باید بدانید

سلامت موی سر,سلامتی موی سر,سلامت موهای سر,سلامت مو سر,راز سلامتی موی سر,سلامت موها,سلامت موهای رنگ شده,سلامت موهای خشک,سلامت موهای چرب,سلامت موهای سر,سلامت موهای فر,سلامتی موها,راز سلامت موها,برای سلامت موها,ماسک برای سلامت موها,سلامت مو و پوست,سلامت پوست و مو در بارداری,سلامت مواد غذایی,سلامت و مواد غذایی,ایمنی و سلامت مواد غذایی,سلامت و امنیت مواد غذایی,اهمیت سلامت مواد غذایی,سلامت وایمنی مواد غذایی,برچسب سلامت مواد غذایی,موسسه ایمن سلامت مواد غذایی,بهداشت و سلامت مواد غذایی,مواد غذایی سلامت پوست,سلامت موبایل,سلامت موهای رنگ شده,سلامت موهای خشک,موسی سلامت,موسی سلامت,موسی سلامت در ماه عسل,وبلاگ موسی سلامت,جانباز موسی سلامت,عمو موسی سلامت,وبلاگ عمو موسی سلامت,حاج موسی سلامت,سایت موسی سلامت,بیوگرافی موسی سلامت,موسسه سلامت پارسیان,موسسه سلامت پارسیان کافه پزشکان,موسسه سلامت پارسیان,موسسه فردای سلامت پارسیان,موسسه ی فردای سلامت پارسیان,سایت موسسه فردای سلامت پارسیان,موسسه فردا سلامت پارسیان,آدرس موسسه فردای سلامت پارسیان
خیلی جاها خواند‌ه‌ایم و شنیده‌ایم که رنگ کردن بیش از حد موها می‌تواند ضررهایی برای موها و گاهی هم سلامت ما داشته ‌باشد. اما اگر یاد بگیریم چگونه از موها مراقبت کنیم که رنگ‌شان همیشه براق بماند دیگر لازم نیست مدام موها را رنگ کرد.

 

موهای سالم، رنگ‌ها را بهتر و ثابت‌تر نگه می‌دارند. اگر موهای‌تان خشک و آسیب‌پذیر است، رنگ مو اثر خود را سریع‌تر از دست می‌دهد و از زیبایی‌اش کاسته می‌شود. موهای نازکتر، سریع‌تر روشن می‌شوند و بایستی در مورد آنها از مواد ملایم‌تر (مثل رنگ‌های نیمه دائمی) استفاده کرد، در حالی که موهای ضخیم‌تر و مقاوم‌تر در برابر رنگ‌ها مقاومت بیشتری دارند و مواد شیمیایی را بیشتر و راحت‌تر تحمل می‌کنند.
در سالن‌های زیبایی، آرایشگر با توجه و مراقبت ویژه متوجه می‌شود که زمان مناسب برای شست‌و شوی موها چه وقت است اما در منزل خودتان به تنهایی نمی‌توانید مراقبت و توجه خاص را داشته باشید و ممکن است به موهای‌تان آسیب برسانید. برخی از داروها نیز روی موها اثر می‌گذارند و مصرف آنها باعث افزایش آسیب‌پذیری موها می‌شود مثل داروهای تیروئید، داروهای شیمی‌درمانی و داروهای هورمونی بنابراین اگر چنانچه از چنین داروهایی استفاده می‌کنید، آرایشگر خود را مطلع سازید.

آیا مواد شیمیایی برای رنگ کردن موها (رنگ‌های شیمیایی) خطرناک هستند؟
بله، استفاده از این رنگ‌ها باعث ضعیف‌تر شدن موها می‌شود. مواد به کار رفته در رنگ‌ها باعث تحریک شدن پوست کف سر نیز می‌شوند حتی برخی از محققان و متخصصان می‌گویند این مواد می‌توانند باعث بروز برخی از سرطان‌های خاص مربوط به پوست کف سر شوند اما هنوز هم لازم است که در این زمینه تحقیقات گسترده‌تری به عمل آید.

آیا قبل از گذاشتن رنگ روی موها، باید سر را به طور کامل شست؟
خیر، روغن‌های طبیعی که روی کف سر هستند، همانند سپر دفاعی عمل می‌کنند و در واقع از پوست کف سر در برابر مواد شیمیایی که به کار می‌گیرید، دفاع می‌کنند. بنابراین تا ۲۴ ساعت قبل از رنگ کردن موها بهتر است که آنها را با شامپو نشویید. قبل از مراجعه به آرایشگاه، در آخرین باری که به حمام رفته و موهای‌تان را شسته‌اید، از شامپوی نرم‌کننده استفاه نکنید، تا آرایشگر‌تان در مورد جنس و حالت موهای شما دچار غفلت نشود.

چگونه جلوی از بین رفتن موها را بگیریم؟
شما نمی‌توانید اینکار را به طور کامل انجام دهید، اما می‌توانید روند آن را کندتر کنید. حداقل یک روز قبل از رنگ کردن موها، موهای‌تان را با هیچ شامپویی نشویید. بعد از رنگ کردن موها هر دو- سه روز یکبار به موها شامپو بزنید. از شامپوها و نرم‌کننده‌های مخصوص موهای رنگ‌شده استفاده کنید چرا که این محصولات به گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که می‌توانند ساقه موها را ببندند و رنگ آنها را ثابت نگه دارند.

اگر پوست سرتان چرب شده است (دراثر استفاده نکردن از شامپو)، با آب کف سر خود را بمالید و بعد از شست‌و شو مقداری نرم‌کننده به نوک موها بمالید و بعد از پنج دقیقه آنها را بشوئید. یا اینکه از مقداری شامپوی خشک‌ استفاده کنید تا چربی کف سر را بگیرند و نیازی هم به شست‌و شو با آب نباشد.

 

انتخاب رنگ مو

موهای سالم، رنگ‌ها را بهتر و ثابت‌تر نگه می‌دارند

 

چگونه می‌توانیم رنگ موها را ثابت‌تر کنیم تا اثرشان برای مدت زمان بیشتری حفظ شود و زیباتر به نظر برسند؟
اولاً موها را از آسیب‌های ناشی از تابش نور مستقیم خورشید محافظت کنید چرا که نورخورشید می‌تواند رنگ را اکسیده کند و رنگ طلایی آن را نارنجی‌تر کند و این مورد چیزی است که افراد زیادی از آن شکایت می‌کنند. شستن موها با آب‌های معدنی و آب‌های زنگ‌دار، باعث بدرنگ‌ شدن آنها می‌شود، چرا که املاح معدنی رنگ‌ها را عوض می‌کنند.

بنابراین دوش‌های حمام‌تان حتماً فیلتر داشته باشد. اگر هنوز هم رنگ‌ موهای‌تان کدر و بدرنگ به نظر می‌رسد، از آرایشگر خود بخواهید از براق‌کننده موها استفاده کند. برخی شامپوهای مخصوص موهای رنگ‌شده و نرم‌کننده‌ها حاوی رنگ بنفش و آبی هستند و باعث خنثی شدن این وضعیت (نارنجی شدن رنگ موها) می‌شوند.

در مورد ریشه موها که مدت کوتاهی پس از رنگ کردن موها و رشدموها با رنگ طبیعی آنها ظاهر می‌شوند، دو راه وجود دارد: یا اینکه از مداد رنگ استفاده کنید و آن را روی موهای خاکستری رشد کرده بمالید تا رنگ آنها عوض شود. البته این رنگ‌های مدادی با شست‌و شوی موها از بین می‌رود.

برای آنکه کار اساسی‌تری انجام دهید، از محصولات مربوط به ریشه موها استفاده کنید فرایندی شبیه فرایند رنگ کردن موها فقط با این تفاوت که این مواد را فقط روی ریشه‌ها می‌مالید. رنگی که انتخاب می‌کنید کمی روشن‌تر از رنگ ساقه‌های موها باشد تا بعد از استفاده از آنها رنگ ریشه‌ها و ساقه‌ها به هم نزدیک‌تر باشد.

 

چه رنگی بخرید ؟

در انتخاب رنگ مو اول از همه به استانداردهای بهداشتی توجه کنید ، رنگ هایی که به صورت کیلویی و غیربسته بندی در بعضی از مراکز یا مغازه ها به فروش می رسند قابل اعتماد نیستند بنابراین توصیه می شود از مصرف آن ها خودداری کنید.

همچنین ممکن است فرد نسبت به رنگ مو آلرژی یا حساسیت داشته باشد که در این صورت باید به پزشک متخصص پوست مراجعه شود ، بهتر است پیش از استفاده از رنگ مو از لحاظ نداشتن آلرژی آن را آزمایش کنید.

هنگام رنگ کردن چه نکاتی را رعایت کنید ؟

رنگ مو را برای مدتی بیش ازحد نیاز روی سر باقی نگذارید ، پوست سرتان را پس از رنگ شدن مو کاملا با آب بشویید ، هنگام کاربرد رنگ روی موهای تان دستکش بپوشید ، به دقت دستورات روی بسته رنگ مو را رعایت کنید ، هرگز فرآورده های متفاوت رنگ مو را با هم ترکیب نکنید.

هرگز ابروها و مژه های تان را با رنگ مو رنگ نکنید ، واکنش آلرژی نسبت به رنگ ممکن است باعث تورم یا افزایش خطر عفونت در ناحیه چشم شود و ریختن اتفاقی رنگ مو به درون چشم نیز ممکن است آسیب دائمی ایجاد کند ، سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از رنگ مو برای ابرو و مژه ها حتی در سالن های زیبایی ممنوع کرده است.

 

با چه تکنیکی از نرم کننده استفاده کنید ؟

اگر تا به حال از کاندیشنرها یا نرم کننده ها استفاده نمیکردید بعد از رنگ کردن حتما باید از این نوع محصولات استفاده کنید.

استفاده از نرم کننده و کاندیشنر نیز تکنیک های خاصی دارد ؛ اول از همه این که باید بدانید وقتی موها خیلی خیس و پر از آب باشد مواد مختلف موجود در کاندیشنرها به راحتی جذب ساقه موها نمیشوند و بهترین کار این است که در حمام قبل از مصرف نرم کننده یا کاندیشنر کمی آب موها را بگیرید تا مواد نرم کننده به خوبی روی ساقه موها بنشیند سپس می توانید با انگشتان یا یک شانه دندانه درشت به خوبی نرم کننده را بین موها پخش کنید.

 

راهکاری برای رنگ گرفتن موهای سفید
اگر موهای‌تان خیلی سفید است آن را با کمی اکسیدان آغشته کرده و به مدت تقریبا 10 دقیقه صبر کنید تا موها تحریک شده و بتوانند بهتر رنگ مو را به خود جذب کنند اما اگر سفیدی موهای‌تان کم  است نیازی به این کار نیست.بهترین رنگ برای شما مخلوط 2 رنگ شماره 4 و 5 از گروه N  یا مخلوط 3 و 4 از گروه M است که هر دوی این رنگ‌ها بهتر است با اکسیدان 9درصد مخلوط شود.

برچسب ها : آدرس موسسه فردای سلامت پارسیان،اهمیت سلامت مواد غذایی،ایمنی و سلامت مواد غذایی،برای سلامت موها،برچسب سلامت مواد غذایی،بهداشت و سلامت مواد غذایی،بیوگرافی موسی سلامت،جانباز موسی سلامت،جدیدترین رنگ مو 2016،جدیدترین رنگ موی 2016،حاج موسی سلامت،راز سلامت موها،راز سلامتی موی سر،رنگ مو 2016،رنگ مو 2016 چه رنگی است،رنگ مو بلوند،رنگ مو بلوند بدون دکلره،رنگ مو بلوند بژ،رنگ مو بلوند تیره،رنگ مو بلوند روشن،رنگ مو بلوند روشن بدون دکلره،رنگ مو بلوند زیتونی،رنگ مو بلوند صدفی،رنگ مو بلوند طلایی،رنگ مو بلوند عسلی،رنگ مو جدید 2016،رنگ مو سال 2016،رنگ مو شرابی،رنگ مو شرابی انگوری،رنگ مو شرابی بادمجانی،رنگ مو شرابی بنفش،رنگ مو شرابی تیره،رنگ مو شرابی خاکی،رنگ مو شرابی روشن،رنگ مو شرابی شکلاتی،رنگ مو شرابی ماهاگونی،رنگ مو شرابی مسی،رنگ مو نسکافه ای،رنگ مو نسکافه ای بدون دکلره،رنگ مو نسکافه ای براق،رنگ مو نسکافه ای تیره،رنگ مو نسکافه ای دودی،رنگ مو نسکافه ای روشن،رنگ مو نسکافه ای روشن بدون دکلره،رنگ مو نسکافه ای عسلی،رنگ مو نسکافه ایی،رنگ مو+نسکافه ای+عکس،رنگ موی 2016،رنگ موی جدید 2016،رنگ موی زیتونی،رنگ موی زیتونی با دکلره،رنگ موی زیتونی بدون دکلره،رنگ موی زیتونی تیره،رنگ موی زیتونی تیره بدون دکلره،رنگ موی زیتونی دودی،رنگ موی زیتونی روشن،رنگ موی زیتونی روشن بدون دکلره،رنگ موی زیتونی طلایی،رنگ موی زیتونی متوسط،رنگ موی سال 2016،رنگ موی سال 2016 چه رنگی است،رنگ موی سال 2016 چیست،رنگ موی سال 95،رنگ موی سال 95 چه رنگی است،رنگ موی شکلاتی،رنگ موی شکلاتی بدون دکلره،رنگ موی شکلاتی دودی،رنگ موی شکلاتی روشن،رنگ موی شکلاتی عسلی،رنگ موی شکلاتی کاراملی،رنگ موی شکلاتی گردویی،رنگ موی شکلاتی متوسط،رنگ موی شکلاتی مسی،رنگ موی شکلاتی نسکافه ای،رنگ موی عسلی،رنگ موی عسلی بدون دکلره،رنگ موی عسلی تیره،رنگ موی عسلی دودی،رنگ موی عسلی روشن،رنگ موی عسلی روشن بدون دکلره،رنگ موی عسلی زیتونی،رنگ موی عسلی شکلاتی،رنگ موی عسلی طلایی،رنگ موی عسلی نسکافه ای،سایت موسسه فردای سلامت پارسیان،سایت موسی سلامت،سلامت پوست و مو در بارداری،سلامت مو سر،سلامت مو و پوست،سلامت مواد غذایی،سلامت موبایل،سلامت موها،سلامت موهای چرب،سلامت موهای خشک،سلامت موهای رنگ شده،سلامت موهای سر،سلامت موهای فر،سلامت موی سر،سلامت و امنیت مواد غذایی،سلامت و مواد غذایی،سلامت وایمنی مواد غذایی،سلامتي موها،سلامتی موی سر،عمو موسی سلامت،ماسک برای سلامت موها،مدل رنگ مو 2016،مدل رنگ مو سال 2016،مواد غذایی سلامت پوست،موسسه ایمن سلامت مواد غذایی،موسسه سلامت پارسيان،موسسه سلامت پارسیان،موسسه سلامت پارسیان کافه پزشکان،موسسه فردا سلامت پارسیان،موسسه فردای سلامت پارسیان،موسسه ی فردای سلامت پارسیان،موسي سلامت،موسی سلامت،موسی سلامت در ماه عسل،وبلاگ عمو موسی سلامت،وبلاگ موسی سلامت

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت