ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

دام «جم» برای اهالی موسیقی

نویسنده: احمد اعجازی

دام «جم» برای اهالی موسیقی

,تجمع اهالی موسیقی,جشن بزرگ اهالی موسیقی,جم تی وی,جم تی وی زنده,جم تی وی جدول پخش,جم تی وی فارسی,جم تی وی پخش آنلاین,جم تی وی گوزل,جم تی وی سریال گوزل,جم تی وی ویکی پدیا,جم تی وی فرکانس جدید,پخش زنده شبکه جم تی وی فارسی,جم تی وی پخش زنده,شبکه جم تی وی زنده,جم تی وی پخش زنده,پخش زنده جم تی وی رایگان,پخش زنده جم تی وی فارسی,پخش زنده جم تی وی از اینترنت,پخش زنده جم تی وی برای اندروید,شبکه ی جم تی وی پخش زنده,جدول پخش سریال جم تی وی,جدول پخش جدید جم تی وی,جدول پخش برنامه شبکه جم تی وی,جدول پخش برنامه های جم تی وی,جدول پخش سریالهای شبکه جم تی وی,جدول پخش شبکه ی جم تی وی,جدول پخش فیلم های جم تی وی,سایت جم تی وی فارسی,شبکه فارسی زبان جم تی وی,پخش آنلاین جم تی وی رایگان,پخش آنلاین سریالهای جم تی وی,سایت پخش آنلاین جم تی وی,پخش آنلاین شبکه های جم تی وی,پخش آنلاین برنامه های جم تی وی,شبکه جم تی وی ویکی پدیا,فرکانس جدید جم تی وی در هاتبرد 2013,فرکانس جدید جم تی وی در هاتبرد,شبکه جم تی وی فرکانس جدید,فرکانس جدید جم تی وی در یاه ست,فرکانس جدید جم تی وی روی هاتبرد,جدیدترین فرکانس جم تی وی,فرکانس جدید جم تی وی هاتبرد,فرکانس جدید جم تی وی روی بدر,فرکانس جدید جم تی وی در ماهواره یاه ست

تاریخ انتشار : یکشنبه, 09 آبان 1395

آنها شکارچی‌اند. شکارچی هم کاری جز پهن کردن دام و کمین کردن در نقطه‌ای دور از چشم‌ها ندارد. او باید بهترین نقطه را برای پنهان شدن و بهترین نقطه ضعف‌ها را برای ضربه زدن به شکار پیدا کند تا بتواند به بهترین حالت ممکن از شرایط بهره ببرد.

به گزارش جام جم، آنها شکارچی‌اند. شکارچی هم کاری جز پهن کردن دام و کمین کردن در نقطه‌ای دور از چشم‌ها ندارد. او باید بهترین نقطه را برای پنهان شدن و بهترین نقطه ضعف‌ها را برای ضربه زدن به شکار پیدا کند تا بتواند به بهترین حالت ممکن از شرایط بهره ببرد. این روزها و در شرایط کم و بیش ناامن موسیقی کشورمان که سیاستگذاری‌های مناسبی برای حمایت و جذب جوانان مستعد این عرصه وجود ندارد، شبکه جم درصدد است دامش را مقابل آهنگسازان، نوازنده‌ها، خوانندگان و فعالان موسیقی در ایران پهن کند.

 

پس از جذب تعدادی از بازیگران که البته برخی از آنها از پیوستن به این شبکه اظهار نارضایتی هم کرده‌اند، حالا نوبت به موزیسین‌ها رسیده است و ظاهر جم قصد دارد از آنها هم چهره‌هایی از اینجا رانده و از آنجا مانده بسازد و با تبلیغ‌های خوشرنگ و لعاب نشان دهد که امکانات کار و پیشرفت برای این افراد در شبکه‌های مختلف گروه جم فراهم است.

 

آن طرف هیچ خبری نیست 

یکی از خوانندگان جوان که چند سالی است به ایران برگشته و با اخذ مجوزهای لازم تیتراژ چند برنامه تلویزیونی را هم خوانده است و فعالیت رسمی خود را در عرصه موسیقی در کشور ادامه می‌دهد، تجربه رفتن به خارج از ایران را برای کار در عرصه موسیقی یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتش می‌داند.

 

او به جام‌جم می‌گوید: هر چند در ایران موسیقی با اما و اگرهای زیادی روبه‌روست، اما با همه سختی‌ها باید ماند و همین جا زمینه کار حرفه‌ای را فراهم کرد، آن طرف هیچ خبری نیست و هیچ کس برای جوان ایرانی فرش قرمز پهن نکرده است.

 

این خواننده که دوست ندارد، نامش در این گزارش ذکر شود، بیان می‌کند: اگر اینجا با مشکل گرفتن مجوز از ارشاد و پیدا کردن اسپانسر روبه‌روییم، آن طرف با هزار و یک مشکل دیگر روبه‌رو هستیم. اگر کسی بتواند نگاه عاقلانه به شرایط داشته باشد، می‌بیند هر قدر دامنه فعالیت موسیقی پاپ در ایران آزادانه‌تر شده، موسیقی پاپ آن طرف بیشتر شکست خورده، بنابراین رفتن از اساس اشتباه است.

 

او تاکید می‌کند: تمام جذابیت‌هایی که کار کردن موسیقی در خارج از ایران دارد، سرابی بیش نیست. وقتی آدم وارد کار می‌شود می‌بیند هیچ چیز در میان نیست، اغلب در موسیقی جا مانده‌اند و چون دستشان خالی است، می‌خواهند عقب‌ماندگی‌هایشان را با جوان‌های ایرانی پر کنند. زیاد هم دیده ایم که ترانه، تنظیم و حتی برخی آهنگ‌های خواننده‌های معروف آن سوی آب را جوانان ایرانی همین جا می‌سازند و برایشان می‌فرستند، یعنی موسیقی آن طرف کاملا تعطیل شده است.

 

هر چند این خواننده تجربه همکاری با جم را نداشته، اما اظهار می‌کند: همه مثل هم هستند و هیچ تفاوتی ندارند. مگر جم با بازیگرانی که جذب کرده چه کرده است؟ آیا اثر خوب و تاثیرگذاری خلق کرده است؟ مسلما نه. حتی شنیده‌ام که برخی اطرافیانم این فیلم‌ها را مسخره می‌کنند و بازی‌های گذشته برخی از این بازیگران را یادآوری می‌کنند و می‌گویند حیف فلانی که رفت و حالا این نقش‌ها را بازی می‌کند.

 

او در پایان سخنانش می‌گوید: به همه جوانان می‌گویم فریب این حرف‌ها را نخورید. اگر اینجا نتوانید موفق شوید، محال است آن طرف بتوانید. هر چه هست همین جاست، بمانید و برای آنچه می‌خواهید، تلاش کنید. اینجا کسی درصدد سوء استفاده و سیاسی کردن چهره شما نیست، اینجا با همه چارچوب‌ها و قوانین دست و پا گیر، از آن طرف آزادتر هستید و لااقل اختیار کار دست خودتان است.

 

فعالیت رژیم اسرائیل و جم در کشورهای همسایه 

البته این نخستین دخالت جم در عرصه موسیقی نیست. چندی پیش رحیم شهریاری، خواننده معروف موسیقی آذری کنسرت گذاشتن در کشورهای همسایه را کاری دشوار دانست که پشت پرده‌های دیگری دارد. او در این باره به جام‌جم توضیح می‌دهد: همان‌طور که چندی پیش اعلام کردم موقعیت کنسرت گذاشتن در کشورهای همسایه صورتی پیدا کرده است که آدم ترجیح می‌دهد قیدش را بزند.

 

او ادامه می‌دهد: من برای برگزاری کنسرت به شهرهای باکو، نخجوان و آنتالیا دعوت شدم و نرفتم. هیچ وقت هم حاضر نیستم به این دعوت‌ها پاسخ مثبت بدهم. پشت این کنسرت‌ها، برگزارکنندگان اسرائیلی هستند.

 

بخش دیگر هم کنسرت‌گذاران همین شبکه جم هستند که قصد بهره‌برداری مالی از کنسرت‌های خوانندگان ایرانی و همچنین دخالت در عرصه موسیقی را دارند.

 

ما چه کرده‌ایم؟ 

حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی بخش عمده‌ای از مشکلات را مربوط به برخوردی می‌داند که ما داخل کشور با موسیقی داریم. او به جام‌جم می‌گوید: بنده نمی‌دانم این شبکه‌ها در دست چه کسانی هستند و چه اهدافی دارند، اما شکی نیست که تا به حال حرکت فرهنگی از آنها ندیده‌ایم و می‌دانیم هیچ وقت قصد کمک به فرهنگ و هنر را نداشته‌اند.

 

او می‌افزاید: در این‌که شبکه جم دنبال مقاصد خودش است، شکی وجود ندارد اما اگر نگاه بهتری بیندازیم، می‌بینیم که ما با جوانان مستعد عرصه موسیقی چگونه رفتار کرده‌ایم.

 

اگر شرایط برای زندگی و کار هنرمندان چه بازیگر و چه موزیسین در داخل کشور فراهم باشد، مسلما آنها حاضر به جلای وطن نخواهند شد. بهتر است مسئولان از خودشان بپرسند چه اتفاقی افتاده که این تبلیغ‌ها می‌تواند برای جوانان جذاب باشد.

 

مدیر عامل خانه موسیقی اظهار می‌کند: هر روز بر تعداد فارغ‌التحصیلان موسیقی افزوده می‌شود، در حالی‌که ما هیچ فکری برای آینده‌شان نکرده‌ایم. در میان این جوانان، استعدادهای شگفت‌انگیزی وجود دارد که فضایی برای کار ندارند و ممکن است در برابر وسوسه‌های تبلیغی جذاب این شبکه‌ها جلای وطن کنند.

 

برچسب ها : پخش آنلاین برنامه های جم تی وی،پخش آنلاین جم تی وی رایگان،پخش آنلاین سریالهای جم تی وی،پخش آنلاین شبکه های جم تی وی،پخش زنده جم تی وی از اینترنت،پخش زنده جم تی وی برای اندروید،پخش زنده جم تی وی رایگان،پخش زنده جم تی وی فارسی،پخش زنده شبکه جم تی وی فارسی،تجمع اهالی موسیقی،جدول پخش برنامه شبکه جم تی وی،جدول پخش برنامه هاي جم تي وي،جدول پخش جدید جم تی وی،جدول پخش سریال جم تی وی،جدول پخش سریالهای شبکه جم تی وی،جدول پخش شبکه ی جم تی وی،جدول پخش فیلم های جم تی وی،جدیدترین فرکانس جم تی وی،جشن بزرگ اهالی موسیقی،جم تي وي پخش زنده،جم تی وی،جم تی وی پخش آنلاین،جم تی وی پخش زنده،جم تی وی جدول پخش،جم تی وی زنده،جم تی وی سریال گوزل،جم تی وی فارسی،جم تی وی فرکانس جدید،جم تی وی گوزل،جم تی وی ویکی پدیا،سایت پخش آنلاین جم تی وی،سایت جم تی وی فارسی،شبکه جم تی وی زنده،شبکه جم تی وی فرکانس جدید،شبکه جم تی وی ویکی پدیا،شبکه فارسی زبان جم تی وی،شبکه ی جم تی وی پخش زنده،فرکانس جدید جم تی وی در ماهواره یاه ست،فرکانس جدید جم تی وی در هاتبرد،فرکانس جدید جم تی وی در هاتبرد 2013،فرکانس جدید جم تی وی در یاه ست،فرکانس جدید جم تی وی روی بدر،فرکانس جدید جم تی وی روی هاتبرد،فرکانس جدید جم تی وی هاتبرد

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت