ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

داروی آلزایمر تولید شد

نویسنده: احمد اعجازی

داروی آلزایمر تولید شد

داروی آلزایمر چیست؟,داروی آلزایمر,داروی آلزایمر,داروهای آلزایمر,دارو آلزایمر,داروی گیاهی آلزایمر,داروی ضد آلزایمر,داروی جدید آلزایمر,داروی درمان آلزایمر,جدیدترین داروی آلزایمر,آلزایمر در سالمندان,آلزایمر چیست,آلزایمر در جوانی,آلزایمر فیلم,آلزایمر داوود رشیدی,آلزایمر ساسی مانکن,آلزایمر هادی خرسندی,آلزایمر زودرس,آلزایمر+علائم,آلزایمر و تغذیه,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 12 مرداد 1395

محققان دانشگاه مک‌گیل برای نخستین بار نشان دادند که مصرف روزانه دو عدد از یک نوع قرص جدید می‌تواند زوال مغز در مبتلایان به آلزایمر را متوقف کند.

به گزارش ایسنا به نقل از تلگراف، دانشمندان اعلام کردند که زوال مغزی شرکت‌کنندگان در مرحله نهایی کارآزمایی داروی “LMTX” برای 18 ماه متوقف شد. این نتایج، امیدها را برای دستیابی به داروی این بیماری مخرب مغز افزایش داده است.

بیمارانی که برای مدت 1.5 سال از این قرص استفاده می‌کردند، با تضعیف حافظه روبرو نشده و توانایی آنها برای انجام کارهای روزمره به قوت قبل باقی ماند.

این کارآزمایی در ابتدا نتایج مایوس‌کننده‌ای را نشان داده بود زیرا قرص LMTX بر روی بیماران آلزایمری که از دیگر داروهای زوال عقل نیز استفاده می‌کردند، اثربخش نبود.

اما 15 درصد از 891 بیماری که هیچ داروی دیگری مصرف نمی‌کردند، نتایج جالبی را نشان دادند. این افراد علاوه بر اینکه مهارت‌های اساسی شناختی آن‌ها طی 18 ماه کارآزمایی حفظ شده بود، مناطق اصلی مغزشان تا یک سوم کمتر از سایر شرکت‌کنندگان کاهش یافته بود.

در حال حاضر بیماران آلزایمری از داروهایی مانند دونپزیل استفاده می‌کنند که برای زمان محدودی به کنترل علایم کمک می‌کند، اما این داروها نمی‌توانند از وخیم‌تر شدن زوال مغز جلوگیری کنند.

این نتایج در نشست بین‌المللی انجمن آلزایمر در تورنتو ارائه شد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت